Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Tulipan - Nikon D40

    Witam
    Planuje sobie kupić tulipanka do Nikona D40. Mam obiektyw Nikkor 18-55 z założonym filtrem UV.
    Teraz moje pytanie: Czy ten o to --> http://allegro.pl/oslona-tulipan-nik...401832841.html będzie pasował? czy opłacalne jest kupić za taką cenę?
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Tak, będzie pasować.
    Dlaczego miałby być nieopłacalny? to tylko 9 zł. Pytanie brzmi czy tak naprawdę potzrebujesz tulipana do tego obiektywu?
    Czy przypadkiem ostatnia grupa soczewek nie kręci się przy ostrzeniu? Czy będzie to wygodne?

  3. #3

    Domyślnie

    Skoro jest napisane, że to do d40 i obiektyw kit dlaczego miałby nie pasować?

  4. #4

    Domyślnie

    No własnie się kreci przy ostrzeniu :/

  5. #5

    Domyślnie

    Osobiście nie wchodziłbym w romans tulipana z obiektywem bez ostrzenia wewnętrznego.
    Ten obiektyw to nie jest mistrzostwo świata, ale za to jest krótki, uniwersalny i robi przyzwoite zdjęcia przy dobrym oświetleniu, raczej daruj sobie tulipan bo przedłużysz sobie obiektyw o połowę a wiele to Ci nie da.
    Zestaw D40+kit to fajny przenośny sprzęcik i tego bym się trzymał.

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za informację będe do przodu o te 16 zł XD żeby mieć kolejne pytania o nim to musze nowy temat założyć czy moge na tym?

  7. #7

    Domyślnie

    Poczytaj forum, poużywaj szukajki.
    Tu zostało już tyle napisane, że zapewne wiele interesujących Cię tematów zostało już poruszone
    Forum Nikoniarzy to naprawdę niesamowita skarbnica wiedzy

  8. #8

    Domyślnie

    Dziękuje głównie chodzi mi o rózne bajery związane z nim.. Jakies ciekawe funkcje itp

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez misiek964 Zobacz posta
    Witam
    Planuje sobie kupić tulipanka do Nikona D40. Mam obiektyw Nikkor 18-55 z założonym filtrem UV.
    Teraz moje pytanie: Czy ten o to --> http://allegro.pl/oslona-tulipan-nik...401832841.html będzie pasował? czy opłacalne jest kupić za taką cenę?
    Pozdrawiam
    Nakręcić, nakręcisz, ale pożytek z niego żaden. Twój obiektyw w trakcie ostrzenia kręci czołowką i ten "tulipan" będzie się obracał. Tobie potrzebny jest okrągły, np. taki: http://allegro.pl/oslona-przeciwslon...426403929.html
    Koledzy radzą żeby nic nie używać, ja natomiast jestem za używaniem, zawsze to przednia soczewka czy filtr na kręcony, są głębiej i trudniej jest porysować czy wybrudzić "paluchami".
    Miałem w życiu wiele...różnych marek, ale zatrzymałem się na "NIKON"

  10. #10

    Domyślnie

    Najlepszy bajer jaki wypuścił nikon do D40 to jest nikkor 35mm f/1.8 G
    ewentualnie 50mm f/1.8 G lub 50mm f/1.4 G a ostatnio nawet 28mm f/1.8 G

    Inny fajny bajer to jest lampa błyskowa np. SB-700 albo SB-600.

    Jeszcze inny bajer to statyw, ale taki powyżej 200zł co najmniej.

    Innych bajerów nie polecam, szkoda kasy...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •