Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Makro-Pierścienie.

    Witam! Zastanawiam się w którym z tych czterech zestawów otrzymam najlepszą skalę odwzorowania:
    -helios 44m-4 odwrotnie założony na N 18-55/ S 70-300
    -N 18-55/ S 70-300/ helios 44m-4 z pierścieniami pośrednimi
    -N 18-55/ S 70-300/ helios 44m-4 z mieszkiem
    -N 18-55/ S 70-300/ helios 44m-4 z soczewkami makro
    N D2xs+N D5000+N 18-55+S 70-300+YN 560 II+ H 58+J 135+Akcesoria

  2. #2

    Domyślnie

    Co znaczy najlepsza skala odwzorowania? Największe powiększenie? Czy najlepsza jakość zdjęć?
    NIKON D750+MB-D16, N50 1.8G, N85 1.8G, N16-35 VR, N24-120 VR, N70-200 VR, N105 2.8G micro, SB-700, Helios 44M, Jupiter 37A

  3. #3

    Domyślnie

    największe powiększenie przy jak najmniejszej utracie jasności o ogólnej jakości zdjęcia.
    N D2xs+N D5000+N 18-55+S 70-300+YN 560 II+ H 58+J 135+Akcesoria

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m.luszczak Zobacz posta
    największe powiększenie przy jak najmniejszej utracie jasności o ogólnej jakości zdjęcia.
    musisz zrozumieć że skala ~= utrata jasności.

    O ile umiem czytać, bo reszty zdania już całkiem nie rozumiem.
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  5. #5

    Domyślnie

    A jaką skalę chcesz docelowo? Ja robie odwróconym Vivitarem 28. 2.8 ... skala jest duza..
    Nadszedl ten dzien kiedy opuscilem swiat elek i korpusow z logo C ... Powitalem korpus Nikona
    Nikon 1800 (s)

  6. #6

    Domyślnie

    Powiem Ci tak: kup sobie pierścienie odwrotnego mocowania, które pozwolą Ci połączyć Helios'a z N18-55, drugi z S70-300. Do tego dokup adapter Nikon-M42, pierścień pośredni M42-na filtr 52mm i pierścienie pośrednie na M42. Taki zestaw pozwoli Ci zbudować kilka kombinacji do makro, ze skalą od 1:1 do X:1. To czego sam potrzebujesz określisz już sobie metodą prób i błędów.
    Nie sądzę by to były pieniądze stracone na te komponenty, gdyż kosztują po 5-10zł, adaptery może po 25zł, a wszystko tak czy inaczej mniej lub bardziej Ci się przyda w poszukiwaniu swojego własne makro-ja
    Mieszek na początek to możliwe, że przerost formy nad treścią, może okazać się nie potrzebny później. Soczewkę jak najbardziej tak, ale jak już to chyba Raynox'a 250, taką bynajmniej najczęściej polecają. Sam się przymierzam wkrótce do jej zakupu...
    NIKON D750+MB-D16, N50 1.8G, N85 1.8G, N16-35 VR, N24-120 VR, N70-200 VR, N105 2.8G micro, SB-700, Helios 44M, Jupiter 37A

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •