Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Wymiana matówki - D90

    Witam,

    przepraszam z góry, jeśli to nie ten dział.

    Czy matówkę w D90 można wymienić tylko w serwisie w Warszawie, czy może tym zajmują się też inne firmy, najlepiej np. gdzieś na śląsku?

  2. #2

    Domyślnie

    Wymiana matówki jest rzeczą dość prostą więc raczej każdy może to zrobić. Rozumiem że kupiłeś już matówkę ?

  3. #3

    Domyślnie

    Nie mam jeszcze kupionej matówki, nie wiedziałem, że to jest proste. Można to zrobić samemu?

  4. #4

    Domyślnie

    Producenci zazwyczaj dodają do zestawu wszystkie narzędzia potrzebne do wymiany. Sama wymiana jest prosta, o ile się nie ma dwóch lewych rąk nic się nie uszkodzi
    | FB | BLOG |

  5. #5

    Domyślnie

    Czy matówkę można kupić w jakimś sklepie, czy tylko na allegro? Przepraszam, że tak wypytuję, ale tak jest najszybciej.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mskowronski Zobacz posta
    Czy matówkę można kupić w jakimś sklepie, czy tylko na allegro?
    Ot choćby tu: http://www.katzeyeoptics.com/item--N...-prod_D80.html

  7. #7

    Domyślnie

    Wymiana matówki jest dziecinni prosta. Matówkę przytrzymuje mała blokada z wygiętego drucika. Wystarczy ją podważyć narzędziem, które dostajemy razem z matówka. Wyjmujemy, pęsetą starą, wkładamy nową, zatrzaskujemy blokadę i po robocie. Trwa to 5 minut i nie ma sensu z a to płacić w serwisie.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  8. #8

    Domyślnie

    Tańsze matówki znajdziesz na e-bayu, pewnie na allegro też się coś znajdzie. Droższe i bardziej zaufanych producentów to:
    http://focusingscreen.com/
    http://www.katzeyeoptics.com/

    W sklepie stacjonarnym w Polsce raczej nie uświadczysz matówek
    | FB | BLOG |

  9. #9

    Domyślnie

    ja właśnie wczoraj wymieniłem w moim D90, matówka firmy BRESSON. Zestaw zawiera matówkę, szczypce metalowe i plastikowe, dwie gumki na palce przypominające małe prezerwatywy , sama matówka w małym sztywnym opakowaniu dobrze zabezpieczona. Wyjęcie matówki jest dziecinnie proste, bazowałem na instruktażowym filmiku z D40. W D90 jest dodatkowa metalowa podkładka dystansowa. Włożenie matówki już jest trochę trudniejsze, bo sprężynka nie tak łatwo chce wskoczyć i zabezpieczyć matówkę, przydaje się do tego dodatkowy mały wkrętak. W mojej niezdarności wypadła mi owa sprężynka i chwilkę trwało zanim włożyłem ją na miejsce. Jednak w końcu udało się. Pierwsze spojrzenie robi wrażenie, wracają wspomnienia starszych analogów... jednak użytkowo jak na razie porażka, na razie zrobiłem dwie próby, ale nie jestem z niej zadowolony, chyba spodziewałem się zbyt wiele.
    _____
    D90 | D500

  10. #10

    Domyślnie

    Witam. Pokusiłem się kiedyś o wymianę matówki i w moim przypadku też było dużo gorzej, aczkolwiek nie musi to być regułą. Dałem sobie spokój.
    Nikon D70s, Nikon D200, Nikkor AF-S 18-70, Nikkor 50 1,8/D, SB-400.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •