Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Wątek: Rajd Polski

  1. #21

    Domyślnie

    Mareczku,
    po namyśle z nami się lepiej nie wiązać, tzn. co do miejscówki ze spaniem to spoko, natomiast ze względu na kurdupla raczej odpuścimy te najbardziej fotogeniczne ale i najbardziej niebezpieczne miejsca - z kurduplem źle się ucieka przed samochodem (Tzn. raczej będziemy w lekkim oddaleniu od lini frontu, gdzi emożna dostać kamieniem po łbie.)
    Jak już coś wymyślę do spania, to dam znać Ci na PM.
    Ściągany, a najlepiej twardy dach pomaga, że na niektórych os-ach możesz robić zdjęcia z... dachu właśnie. Z doświadczenia wiem że potrzeba:
    - najdłuższe szkła jakie masz
    - bardzo pomocny jest monopod, statyw jest do dupy, często nie ma miejsca na jego rozłożenie i często trzeba się przemieszczać miedzy ludźmi
    - czapka z osłoną karku
    - gogle i kask w miejscu ze zdjęcia poniżej potrafiły latać kamyki wielkości pięści na kilkanaście metrów
    - małe rybackie krzesełko - do siedzenia w oczekiwaniu, bo na os-a musisz przyjechac w miare wcześnie i czekać czekać czekać ( wersja rodzinna to grill i kiełbaska )

    Ps. Paprycjusz napisał że w łikend doda wpis z poradami
    Ostatnio edytowane przez Grzesiek_G ; 20-06-2012 o 12:13

  2. #22

    Domyślnie

    oooooo kuuuuurcze pieczone! ale fota!

    ...ja też tam chcę :-/
    .
    fotografuję portrety, sport, teatr tańca i jeszcze kilka innych obszarów - w tym w szczególności reportaże wszelakie piotr.jaruga_at_gmail.com

  3. #23

    Domyślnie

    Zapowiada się nieźle... Tak sobie myślę, patrząc na zdjęcia że szkło może być zagrożone - takie "małe" kamyki mogą narobić niezłego bałaganu.
    Z długimi szkłami u mnie cienko strasznie. 200mm to max i to na ff a nic sensownego w najbliższym czasie nie kupię. Myślałem o TC2,0 ale mając doświadczenie z 1,7 doszedłem do wniosku, że im większy dystans tym gorsza jakość.
    Jeżeli będziecie mieli miejscówkę i będzie się można podpiąć to oczywiście skorzystam, ale serio myślę o samochodzie lub w ostateczności namiocie.

  4. #24

    Domyślnie

    Niestety mecz się opóźnił więc i moja odpowiedź idzie tuż po weekendzie

    Sam Rajd Polski organizowany jest na mazurach od 2005 roku, w 2009 była eliminacją Mistrzostw Świata (WRC), w tym roku będzie rundą Mistrzostw Europy i Mistrzostw Polski. Jest to rajd szutrowy, zawodnicy niemalże wogóle nie wjeżdżają na asfalt, mają specjalne, mocno bieżnikowane opony (prawie jak terenowe) i wysokie zawieszenia. 2 dni przed początkiem rajdu zawodnicy 2 razy objeżdżają całą trasę i robią opis który podczas trwania odcinka specjalnego dyktuje pilot. Na czas rajdu odcinki są zamykane dla ruchu, wtedy jeżdżą na nich tylko zawodnicy. Startują po sobie, w odstępach 2 minut i liczy się czas przejazdu oesu. Są one zwykle przejeżdżane w pętlach po 2 razy, jedna pętla z kilkoma odcinkami rano, druga popołudniu. Wszystko odbywa się według harmonogramu czasowego. Powinien się ukazać na miesiąc przed rajdem.

    Na około 2 tygodnie przed rajdem organizator publikuje mapy rajdu. Tutaj jest zeszłoroczna: http://www.rajdpolski.pl/pliki/pliki...P-2011-www.pdf (ma 2 strony - 2 dni), jednak w tym roku nie spodziewałbym się żadnej rewolucji i po za zmianą kierunku jazdy wszystko powinno zostać tak samo. Polecam przyjechać dzień wcześniej i przejechać się dokładnie po tych trasach, tak jak pisałem, przede wszystkim dla własnej ogromnej przyjemności jazdy po takich drogach a po drugie, trzeba się uważnie rozglądać i szukać miejsc dobrych do oglądania/fotografowania. Z mojego doświadczenia wynika, że najbardziej efektowne są dłuuugie zakręty przy dużych prędkościach, ale przy takich zwykle ciężko stanąć, mniej więcej takie:



    Albo, co już jest trudniejsze, znaleźć kilka zakrętów tuż koło siebie najlepiej pod górkę, żeby stojąc można było obejrzeć jak najwięcej trasy. Duże wrażenie robią jeszcze hopy i przejazdy przez wodę, jednak tych jest dość mało (dobre hopy są na początku jagodnego (te z moich zdjęć z zeszłego roku), przejazd przez bród na początku oesu syba (w 2009 stare juchy, zdjęcie z niego wrzucałem jako pierwsze, Kościuszko w Suzuki Swift S1600) oraz w połowie zalesia:



    Jak już znajdziemy miejsca, zaznaczymy sobie je na mapie to trzeba znaleźć jeszcze do nich dojazd. Trzeba szukać bocznych dróg przez las żeby dojechać jak najbliżej. Można być na przejazdach wszystkich załóg, przemieszczać się po odcinku, i dopiero wtedy jechać na kolejne odcinki, można też zobaczyć tylko czołówkę po czym szybko do samochodu i lecieć dalej. Można wtedy zobaczyć więcej różnych miejsc, ale jest pośpiech, na odcinkach trzeba być po około 40min przed jego rozpoczęciem według harmonogramu. Ja dojeżdżam rowerem na dużo przed, zajmuję dobre miejsce, oglądam wszystkich (w niższych klasach często jest więcej wypadków i akcji!) po czym wsiadam znowu na rower, jadę w inne miejsce odcinka i tam oglądam drugi przejazd.

    Zdecydowanie odradzam miejsca z przewodnika. Zawsze są tam tłumy, stoi się daleko od drogi za taśmami a do tego często same miejsca są mało widowiskowe a wybrane tylko dlatego, że jest dobry dojazd po asfaltowej drodze i można zrobić parking...

    Do wstępu na odcinki potrzebny jest karnet. Można kupić na cały rajd (koło 70zł, w tym jest parking i chyba wstęp do parku serwisowego w mikołajkach) albo na pojedyncze odcinki (koło 10zł). Jeżeli wybierzemy miejsca spoza tych z przewodnika to nikt nie będzie tego sprawdzał, dałoby być i bez nich ale mimo wszystko zalecam kupić bo z tego co kojarzę w jego cenie jest ubezpieczenie w razie jakby coś się złego przy trasie stało.

    Samo robienie zdjęć jest wyzwaniem, głównie ze względu na kurz. Jest go mnóstwo, jest wszędzie. Ja aparat po przejeździe chowam aparat w koszulkę i już kilka lat tak wytrzymuje Natomiast widziałem mnóstwo patentów, od owijania szczelnego w folię i torebki po zestawy do fotografii podwodnej. Wypada też uważać na latające wszędzie kamienie o tym jak będę pisał o bezpieczeństwie.
    Co do sprzętu to najprościej robi się zdjęcia tele, chociaż wcale nie musi być nie wiadomo jak długie. Ja robię niezniszczalnym Tamronem 55-200 i bardzo rzadko korzystam z najdłuższej ogniskowej, standardem jest koło 100-150mm na DX. Natomiast rajd to nie tylko samochód ale i cały krajobraz, dlatego dobrze jest mieć jakieś szersze szkło. Zdjęcia, 2 z 2009 i 2 z 2010, robiłem Tokiną 12-24 i moim zdaniem to są jedne z lepszych jakie mi wyszły Natomiast dobrze mieć jasny obiektyw, jak jest słońce to nie ma problemu nawet po założeniu polara, natomiast jak jest pochmurno warto dla krótszych czasów móc otworzyć. Te zeszłoroczne musiałem robić na ISO1600 i i tak niedoświetlać żeby nie było rozmazane. Same robienie zdjęć jest ładnie pokazane w tutorialach jednego z bardziej znanych polskich fotografów rajdowych, Dominika Kalamusa: http://www.akademianikona.pl/wyklado...minik-kalamus/
    Dużo można zobaczyć na cudzych zdjęciach, od siebie mogę polecić te galerie:

    http://www.mrphotography.eu/

    http://gregroslon.com/index2.php

    I każda która znajdzie się tutaj:
    http://translate.google.com/translat....ewrc.cz/ewrc/ (ogromne archiwum wspaniałych zdjęć z wielu lat, są i z RP z wcześniejszych lat)

    Ale najważniejsze w rajdzie jest bezpieczeństwo. Oni na prawdę jadą i latają na absolutnym limicie swoim i swojego samochodu, milimetry od drzew, tną zakręty przez pole jak dzicy, walczą o ułamki sekund na bardzo śliskiej nawierzchni i niestety i im zdarzają się błędy. Zawsze trzeba słuchać saftymanów. Nie wolno stawać na zewnętrznej zakrętów, rajdowcy często przestrzeliwują, do tego dostanie w głowę kamieniem wielkości piłki golfowej wyrzuconej spod kół jadącego 160km/h samochodu jest wątpliwą przyjemnością. Nie można chodzić po odcinku, nigdy nie wiadomo kiedy ktoś może nadjechać. I przede wszystkim, kierować się rozumem i zdrowym rozsądkiem.

    Mieszkanie w samochodach przy odcinkach jest dość popularne, tylko problem jest taki, że jak wjedziesz wieczorem przed to do późnego popołudnia stamtąd nie wyjedziesz. Ja jednak zdecydowanie polecam pola namiotowe, dałem przykład wcześniej jednego a do tego zwykle w każdym porcie przy szlaku wielkich jezior jest możliwość rozbicia się, na przykład wspaniałe miejsce przy kanale kula. Można całkiem nie drogo w niezłych warunkach wypocząć.
    Na odcinki można wziąć, tak jak już było wcześniej wspomniane, krzesełka polowe, zawsze wygodniej się czeka.

    Na obecną porę już żaden rozsądny pomysł mi do głowy nie przychodzi, mam jeszcze kilka filmików jak to wygląda z wnętrza samochodu:

    Jagodne z zeszłego roku (pozdrawiam w 1:40 )


    Hołowczyc w Fordzie Focusie WRC w 2009


    Znalazłem jeszcze jeden z telemetrią, żeby było widać z jakimi prędkościami mamy doczynienia.


    I kilku lotników


    Jakbyście mieli pytania to śmiało piszcie, mam nadzieję, że uda mi się odpowiedzieć. Na forum mieliśmy świetnego fotografa rajdowego, nick Ictus, ale chyba od dawna się nie udziela... Mimo wszystko można jego wątki przejrzeć.
    Ostatnio edytowane przez Paprycjusz ; 25-06-2012 o 01:41

  5. #25

    Domyślnie

    Wiele pożytecznych informacji - dzięki.
    Tak sobie myślę, że warto by było z kimś bardziej doświadczonym zabrać się na zdjęcia
    Pytania pewnie się pojawią jak będzie więcej szczegółów podanych przez organizatorów.
    Tak sobie jeszcze myślę, że może warto by było wypić wspólnie jakieś wieczorne piwko...

  6. #26

    Domyślnie

    Suuper, dzięki wielkie za morze informacji.

  7. #27

    Domyślnie

    Ja zawsze chciałem sie na taki rajd wybrać. Myślę, że namiot to bardzo dobry pomysł.

    Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2
    Pozdrawiam, Karol.

  8. #28

    Domyślnie

    Pojawił się harmonogram: http://rsmp.pl/aktualnosci.php?readmore=653

    Na pierwszy rzut oka sporo zmian i mocne przesunięcie rajdu na zachód. Pojawiają się nowe odcinki Tałty, Sady (pewnie jakieś wariacje na temat odcinka testowego i odcinków grabówka i pianki RP2009) oraz Mrągowo (w kierunku starego rajdu Kormoran). Miłki to bardzo kiepski odcinek do oglądania, na Krukalnki można się przejechać . Paprotki to zapewne zmodyfikowane zeszłoroczne Jagodne (chociaż jak bardzo bym chciał powtórki Paprotek '09!).

    Mnie niestety w tym roku na rajdzie zabraknie, ale jak tylko pojawią się mapki to postaram się przejechać te odcinki i powiedzieć o nich coś więcej, może naprowadzić na jakieś miejsca.
    Co do noclegów można szukać od Mikołajek po Giżycko nawet zahaczając o Ryn. Polecam jakieś mniejsze miejscowości jak Kozin, Szymonka, taniej i ładniej. I oczywiście do znudzenia, najlepiej jest pod namiotem!

    Edit: znalazłem mapkę odcinka Wydminy z 2009roku, pewnie będzie się w dużej mierze pokrywał z tegorocznymi Krukalnkami. I ta końcówka to Upałty Arena, świetne miejsce do oglądania z serią 3 hop w polu:

  9. #29

    Domyślnie

    I jeszcze ciekawą mapkę znalazłem, Odcinki Rajdu Kormoran z 1999 roku.

    Odcinek 3/7 może się pokrywać z tegorocznym Mrągowem, OS4/8 ze Starymi Sadami a OS9/11 z Tałtami.


Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •