Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21

    Domyślnie

    Gripa chciałam kupić do studia, a na spacery zawsze można zdemontować ,
    tak naprawdę większość zdjęć studyjnych kadrowanych pionowo... Ale nie wiem czy zdecyduję się na zakup zamiennika, trudno, poradzę sobie...
    Nikon

  2. #22

    Domyślnie

    A ja z kolei mogę polecić popularnego do D5100 gripa produkcji Meike. Co prawda w żadnym studio zdjęć nie robię, ale odkąd go założyłem to nawet na spacerach nie wyobrażam sobie już focić bez niego człowiek się szybko przyzwyczaja... a dopiero z gripem D5100 leży mi pewniej w rękach i po prostu zdjęcia robi się dużo wygodniej. Kabelek jest potrzebny tylko i wyłącznie jeśli chcesz korzystać z dodatkowego spustu migawki z gripa (do zdjęć pionowych) - ja go nie podłączyłem.
    Dokupiłem do niego od razu jakiś zamiennik baterii i tak działam od jakiegoś miesiąca. Inna sprawa, że nie mam teraz zielonego pojęcia czy zamiennik dobrze działa... otóż w gripie są 2 akumulatory, podobno grip ma automatycznie przełączać na drugi aku w razie rozładowania pierwszego - ale czym to się objawia??? Zrobiłem już trochę zdjęć z dwoma włożonymi aku i dopiero wczoraj zeszła mi jedna kreska baterii, czy to oznacza, że rozładowuje się pierwsze bateria i jak dojdzie do końca "nagle" będę miał baterię znowu na full (bo grip przełączy na drugi aku)??? Czy to już zasilanie leci z drugiego aku? nie mam zielonego pojęcia jak to wychwycić... a chciałbym uniknąć wkładania i wyciągania baterii przy włączonym aparacie...
    D5100, SB-910, N35 1.8G, N18-105, A500ex+BH2

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sunnyluk Zobacz posta
    A ja z kolei mogę polecić popularnego do D5100 gripa produkcji Meike. Co prawda w żadnym studio zdjęć nie robię, ale odkąd go założyłem to nawet na spacerach nie wyobrażam sobie już focić bez niego człowiek się szybko przyzwyczaja... a dopiero z gripem D5100 leży mi pewniej w rękach i po prostu zdjęcia robi się dużo wygodniej. Kabelek jest potrzebny tylko i wyłącznie jeśli chcesz korzystać z dodatkowego spustu migawki z gripa (do zdjęć pionowych) - ja go nie podłączyłem.
    Dokupiłem do niego od razu jakiś zamiennik baterii i tak działam od jakiegoś miesiąca. Inna sprawa, że nie mam teraz zielonego pojęcia czy zamiennik dobrze działa... otóż w gripie są 2 akumulatory, podobno grip ma automatycznie przełączać na drugi aku w razie rozładowania pierwszego - ale czym to się objawia??? Zrobiłem już trochę zdjęć z dwoma włożonymi aku i dopiero wczoraj zeszła mi jedna kreska baterii, czy to oznacza, że rozładowuje się pierwsze bateria i jak dojdzie do końca "nagle" będę miał baterię znowu na full (bo grip przełączy na drugi aku)??? Czy to już zasilanie leci z drugiego aku? nie mam zielonego pojęcia jak to wychwycić... a chciałbym uniknąć wkładania i wyciągania baterii przy włączonym aparacie...
    ja tez jestem ciekawy jak to będzie działać znaczy się ta podróbka bateryjna daj znać jak rozkminisz co i jak bo tez mam gripa MEIKE I D5100 i jestem ciekawy jak długo to pochodzi z oryginałem i zamiennikiem no i jak wskaźnik zużycia i tez tak jak ty nie wyobrazam sobie d5100 bez Meike

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sunnyluk Zobacz posta
    Kabelek jest potrzebny tylko i wyłącznie jeśli chcesz korzystać z dodatkowego spustu migawki z gripa (do zdjęć pionowych) - ja go nie podłączyłem.
    Sorry za pytanie.
    Wyjaśnij mi jak używać gripa nie używając przy tym spustu migawki w gripie.
    Rozumiem że trzymasz za gripa a drugą ręką przyciskasz przycisk spustu migawki w body?
    Jakże karkołomna i niewygodna operacja to musi być. Podziwiam bo ja nie dał bym rady, drugą ręką trzymam stabilnie body, ewentualnie podtrzymuję obiektyw jeśli to coś cięższego bo inaczej zdjęcia wychodzą poruszone...

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paul.g.85 Zobacz posta
    Sorry za pytanie.
    Wyjaśnij mi jak używać gripa nie używając przy tym spustu migawki w gripie.
    Rozumiem że trzymasz za gripa a drugą ręką przyciskasz przycisk spustu migawki w body?
    Dokładnie tak. Eee tam idzie się przyzwyczaić zresztą na te jakieś 3% wszystkich robionych przeze mnie zdjęć jestem w stanie się tak "wysilić", a przynajmniej nie widzę tego obleśnego kabelka z boku i ciągle otwartej klapki :P
    D5100, SB-910, N35 1.8G, N18-105, A500ex+BH2

  6. #26

    Domyślnie

    Wcale nie jest to takie karkołomne jak piszesz..."Rozumiem że trzymasz za gripa a drugą ręką przyciskasz przycisk spustu migawki w body? Jakże karkołomna i niewygodna operacja to musi być"
    Mam D90 z gripem i w nim używam spustu na gripie, w D5100 tego nie robię bo ten kabelek ... i można bez problemu naciskać spust na aparacie. Mam znajomego który mając D80 z gripem również używa tylko spustu na aparacie, twierdzi że tak mu wygodniej...
    sunnyluk Ja w gripie przy D5100 też mam tak jak Ty dwa aku. oryginalny i zamiennik, i mam wrażenie że tutaj oba aku są połączone równolegle i jednocześnie z obu jest pobierany prąd. Napewno w D90 jest inaczej, najpierw jeden aku, następnie drugi. Do D90 producent przewidział gripa, zaś do D5100 nie (nie ma oryginalnych gripów) więc chinole zrobili to w sposób najprostszy, dwa aku. połączyli blaszkami równolegle i git.
    Miałem w życiu wiele...różnych marek, ale zatrzymałem się na "NIKON"

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •