Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1

    Red face D80 Praktyczne Ustawienia

    witam zwracam się do wszystkich użytkowników ,którzy pracują na D80 na ślubach i weselach .Posiadam od niedawna D80 czytam zarówno instrukcję jak i przeglądam forum oto moje refleksje jak ustawiacie swój sprzęt auto to ostateczność z której skorzystam może ktoś udzieli kilku podstawowych rad zaznaczam od kilkunastu lat filmuję więc kwestia ustawień jest mniej problematyczna proszę o rady a nie o polemizowanie z góry dzięki.

  2. #2

    Domyślnie

    a gdyby napisac to tak?

    witam,
    zwracam się do wszystkich użytkowników ,którzy pracują na D80 na ślubach i weselach .
    Posiadam od niedawna D80. Czytam zarówno instrukcję jak i przeglądam forum - oto moje pytanie:
    jak ustawiacie swój sprzęt? Auto to ostateczność, z której skorzystam.
    Może ktoś udzieli kilku podstawowych rad? Zaznaczam, że od kilkunastu lat filmuję więc kwestia ustawień jest mniej problematyczna.
    Proszę o rady a nie o polemizowanie z góry dzięki.

    Sorry, ale tak jak to podałeś, to nie nadaje się do czytania ze zrozumieniem. Wstawienie kilku znaków przestankowych nie jest chyba jakimś wielkim poświęceniem? Nie chodzi o to, aby były idealnie poprawne ale o to, by choc minimalnie ułatwiały czytanie.

    Co do pytania - nic nie wiadomo o sytuacjach/obiektach/warunkach w jakich chcesz fotografowac i o jakie rezultaty Ci chodzi więc o rzeczową odpowiedź może byc ciężko. Doradzam dobrą książkę o podstawach fotografowania.

    Pozdrawiam bez polemizowania
    "Nie istnieje takie zdjęcie, którego nie można było zrobić lepiej" - ja
    Mój niekomercyjny link

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paranoid Zobacz posta
    witam zwracam się do wszystkich użytkowników ,którzy pracują na D80 na ślubach i weselach .Posiadam od niedawna D80 czytam zarówno instrukcję jak i przeglądam forum oto moje refleksje jak ustawiacie swój sprzęt auto to ostateczność z której skorzystam może ktoś udzieli kilku podstawowych rad zaznaczam od kilkunastu lat filmuję więc kwestia ustawień jest mniej problematyczna proszę o rady a nie o polemizowanie z góry dzięki.
    Z przecinkami i kropkami byłoby mi łatwiej odczytać.
    Zanim ten wątek zostanie zamknięty (bo o foceniu na ślubach to było już kilka razy) piszę co następuje,
    AUTO użyłem raz, jak kupiłem aparat i sprawdzałem, czy pokrętło działa.
    Na ślubach i weselach to albo priorytet przysłony albo pełny manual.
    A co do konkretnych odpowiedzi, jaka kombinacja czasu/przysłony/iso/zlampączybez/raw/jpg/itd/itp to z dziką rozkoszą polecam opcję SZUKAJ.
    Pozdrawiam
    Tomek
    Puszka, statyw i negatyw - takie kiedyś były czasy, a dziś to same cyfrasy...

  4. #4

    Domyślnie d80

    1)napisałem ,że lekturę przerabiam
    2)posiadam lampę sb800
    3)fotki JPG
    głownie chodzi mi o ISO , przysłonę i czas

  5. #5

    Domyślnie

    iso przyslona i czas .... nalezy dobrac tak by ekspozycja byla poprawna

    wszystko zalezy od warunkow, w ciemnym kosciele nawet jasne szlo niewiele zrobi i trzeba iso 800 albo i wiecej
    lampa to kwestia gustu i umiejetnosci, bo nie sztuką jest walic ile fabyka dala

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Toruń
    Posty
    90

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez life Zobacz posta
    iso przyslona i czas .... nalezy dobrac tak by ekspozycja byla poprawna

    wszystko zalezy od warunkow, w ciemnym kosciele nawet jasne szlo niewiele zrobi i trzeba iso 800 albo i wiecej
    lampa to kwestia gustu i umiejetnosci, bo nie sztuką jest walic ile fabyka dala
    Dobre sobie, "800 albo i więcej". Chyba nie o nikonach piszesz
    D80 + 18-200 VR + SB-800

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzyto Zobacz posta
    Dobre sobie, "800 albo i więcej". Chyba nie o nikonach piszesz
    co masz na mysli?
    TATA ROBI ZDJĘCIA czyli fotoblog młodego taty
    Pozdrawiam Piotrek

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paranoid Zobacz posta
    głownie chodzi mi o ISO , przysłonę i czas
    life Ci odpowiedział najlepiej jak się da:

    iso przyslona i czas .... nalezy dobrac tak by ekspozycja byla poprawna

    Jeśli nadal nie wiesz co i jak, wracam do mojej pierwszej porady - dobra książka o podstawach fotografowania - sama instrukcja raczej nie wystarczy. Nawet zakładając, że będziesz robic te jpg'i na priorytecie przysłony, to jednak podstawy na temat GO, czasu, ogniskowej oraz wzajemnych zależności musowo powinieneś miec.

    PS - bez złośliwości - chesz zarobkowo robic zdjęcia na ślubach i zadajesz takie podstawowe pytania, a nawet zakładasz, że będziesz korzystac z trybu auto?
    "Nie istnieje takie zdjęcie, którego nie można było zrobić lepiej" - ja
    Mój niekomercyjny link

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karolina
    bez złośliwości - chesz zarobkowo robic zdjęcia na ślubach i zadajesz takie podstawowe pytania (...)?
    Cytat Zamieszczone przez paranoid
    od kilkunastu lat filmuję
    mozliwe ze kolega filmuje od kilkunastu lat na slubach i chce rozszerzyc dzialalnosc, nauczyc sie czegos nowego...

    od siebie dodam, ze zdjecia slubne moga byc poprawne technicznie (lub z nawet z mankamentami - w granicach rozsadku oczywiscie), ale nie nalezy zapominac, ze najwazniejsze jest to, co na tym zdjeciu bedzie utrwalone...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paranoid Zobacz posta
    1)napisałem ,że lekturę przerabiam
    2)posiadam lampę sb800
    3)fotki JPG
    głownie chodzi mi o ISO , przysłonę i czas
    Od razu z doswiadczenia doradze - zapomnij o jpegach - TYLKO NEF.Slub to nie widoczek ktory mozna w razie czego cyknac drugi raz.
    I walk through the valley of death, I will fear no evil,
    for I am the baddest, meanest mother fucker in the valley
    www.marcinmichno.com

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •