Close

Strona 187 z 191 PierwszyPierwszy ... 87137177185186187188189 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 861 do 1 870 z 1907
  1. #1861

    Domyślnie

    Z tą szyną nie wejdzie do pokrowca, którego używam, zatem dla mnie traci na kompaktowości. Któregoś z używanych NEX-5 kupiłem ze skórzanym gripem, a w zasadzie osłoną gripa, bo aparat ma własny, dobry grip. Osłona leży w szufladzie, bo za bardzo mi powiększała aparat. Rozumiem jednak, że są ludzie, który lubią takie bibeloty i jakoś tam nawet są w stanie uzasadnić chęć posiadania takowych.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  2. #1862

    Domyślnie

    Czołem Waszmościom. Odkopię wątek.
    Dawno tu, na Nikoniarzach nie pisałem ale zaglądałem systematycznie. Mam problem z RAW, a raczej .ARW z Sony RX100V
    Posiadam LR 5.7.1 już kupę lat, gdy pozbywałem się lustrzanek (ok 2016 r) i zakupiłem FujiFilm X100T. Niestety nie dawałem rady tachać dwóch lustrzanek +obiektywy. I byłem/jestem zadowolony z kompaktu jako że mój LR wciąga RAW-y z niego. A, że Fuji ma ekwiwalent obiektywu 35, więc to męczliwe jest, w ogólnej fotografii. Więc zakupiłem maleństwo (bo i Fujka nie chciało mi się zawsze zabierać) Sony RX100V. No i zaczęły się schody. Mam system Win 7. Pobrałem aktualny Camera RAW 12.4 (bo tylko taki na Win 7 wlezie) Tam są profile do tegoż mojego maleństwa. Odpaliłem LR i nadal nie są obsługiwane te .ARW. Ale co gorsze, bo chciałem konwertować do DNG, okazało się, że mam zainstalowany Adobe DNG Conventer wer 9.4.0 i też nie widzi tych .ARW. I najgorsze. Nie mogę zainstalować nowej wersji Adobe DNG Conventer 13.1, bo potrzebny system Win 10 a wcześniejszych wersji, niż 13.1 nie mogę znaleźć. Czytałem ten wątek i coś mi mignęło, że mój LR 5.7 nie obsłuży tych .ARW z Soniacza. Ale że konwertera do DNG na Win 7 nie można zainstalować ? Help !
    FuFu X100T
    Było D90, D7000, D7100, D610 i wiaderko słoików
    M
    oje tereny https://500px.com/sesio/galleries/gluszyca

  3. #1863

    Domyślnie

    Znalazłem, może się komuś przyda. Adobe Camera Raw and DNG Converter for Windows 7
    https://supportdownloads.adobe.com/p...atform=Windows
    FuFu X100T
    Było D90, D7000, D7100, D610 i wiaderko słoików
    M
    oje tereny https://500px.com/sesio/galleries/gluszyca

  4. #1864
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Cześć,
    Używam obecnie Nexa 6 z 16-50 i czasem chciałbym mieć jakiś mniejszy aparat, który schowałbym w kieszeni kurtki. Dlatego chciałem zapytać o parę spraw w kontekście RX100 III lub V:
    1. Czy przy zdjęciach w świetle dziennym odczuję realną różnicę w jakości obrazu między Nexem a którymś z RX100? Zakładam, że porównujemy rawy.
    2. Jak wygląda kwestia wysuwanego wizjera w RX 100? Z tego co widzę, to wysuwanie go jest "dwustopniowe" aż do wersji VI. Czy da się raz wysunąć wizjer, a następnie tylko wyłączać/włączać aparat? Pytam, bo jakieś 80% zdjęć robię z wykorzystaniem wizjera.
    3. Jak sprawdza się AF w RX100 III i czy jest sporo gorszy od tego w RX100 V? Nie wiem czy to kwestia mojego 16-50 (przez parę lat był używany w bardzo ciężkich warunkach) czy słabego AF w Nexie, ale robiąc zdjęcia na szerokim kącie w słoneczny dzień jakieś 10% zdjęć jest mocno nieostre, czy w RX100 poczuję poprawę?

  5. #1865

    Domyślnie

    @ku6i
    Mam NEX-6, 5R i 5T i niemal wszystkie systemowe (Sony), szkła które wyszły do małej matrycy. Mam też RX100III. RX100 używam głównie na rowerze. Zatrzymuję się lub nie, wyciągam aparat i pstrykam. Używałem do tego NEX5R lub T z E20 lub E16, ale jednak za duże.

    Ad. 1.
    Tak, ale jak się już nauczysz RX100 to przestanie Ci to przeszkadzać. W NEXie DR jest z gumy, LR ma za mały zakres suwaków, bo można sporo ciągnąć ze świateł, a z cienia w zasadzie bez ograniczeń. RAW z RX100III nie jest już tak elastyczny, choć jak na tak małą matrycę to i tak jest dobrze. Jak się go nauczyłem to przestało mi to przeszkadzać.

    Ad. 2.
    Ja też tak robiłem, ale w RX100 rzadko korzystam z wizjera. W zasadzie tylko jak w pełnym słońcu muszę coś bardzo precyzyjnie wykadrować. NEX-6 kupiłem bo wizjer, ale się nauczyłem też robić z ekranu. Gibany ekran w tym bardzo pomaga.

    Ad. 3. W porównaniu miedzy III i V nie pomogę. Natomiast w III zdarza mi się przywieźć nieostre zdjęcia. Nie jest ich dużo, ale zdarzają się. Na pewno jest ich więcej niż z NEXów. Mam wrażenie, że zaraz po włączeniu aparat jest tak zajęty uruchamianiem, że nie zawsze wyostrzy poprawnie. Nauczyłem się już niektóre zdjęcia dwa razy robić. Jak aparat po włączeniu coś podejrzenie za szybko wyostrzy to lepiej zrobić drugie zdjęcie, bo pierwsze może być nieostre.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  6. #1866

    Domyślnie

    Mam pytanko czy Sony RX100 III nadal warto kupić? Jest okazja kupić używany aparat za 200euro.
    Czasem potrzebuję czegoś kieszonkowego co zastąpi mi Canona s100 który się popsuł. Myślałem o Canonie G7x mark II bo lubię kompakty Canona ale Sony też nie jest gorsze.
    Jeśli warto to można w nim sprawdzić przebieg? jaka jest żywotność migawki w kompaktach?

  7. #1867
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Moim zdaniem warto. Kupiłem swój niedawno za 700 zł i to były jedne z lepiej wydanych pieniędzy.
    Największą zaletą jest rozmiar: z oryginalnym doklejanym gripem nadal mieści się w kieszeni kurtki i dobrze leży w dłoni. Mam też Nexa, ale na wakacje wziąłem tylko RXa. Robiłem zdjęcia tam, gdzie Nexem nie zrobiłbym żadnych, bo nie chciałoby mi się tachać aparatu. W stosunku do Nexa 6 spodziewałem się znacznego pogorszenia jakości, a nie jest tak źle. Optyka w RXie na pewno ratuje sytuację w porównaniu z kitem w Nexie.
    Jak robisz zdjęcia w domu/studio i jakość ma priorytet, to bierz coś większego, ale jako aparat do noszenia ze sobą RX się nadal broni. Komórki mają coraz lepszą jakość zdjęć, ale jeszcze co najmniej parę lat zanim dogonią RX III. W kwestii ergonomii nie dogonią nigdy, bo pamięci mięśniowej nie zastąpisz lepszą matrycą czy wyświetlaczem
    Co do sprawdzania przebiegu to pamiętam, że szukałem jakieś aplikacji desktopowej i nie znalazłem żadnej działającej. Trafiłem za to na stronę, na którą wrzucało się zdjęcie i ona wyciągała z exifa przebieg. Niestety nie pamiętam adresu. Żywotności migawki też nie znam.

  8. #1868

    Domyślnie

    MZ nadal warto, zwłaszcza za takie grosze. Aparat jest w pytę i daję cały czas daje radę. Ja też NEXy trzymam na bardziej stacjonarne wyjazdy. Na rowerze zawsze RX100III.

    Poniżej to co się udało ustrzelić w tym roku. Nowy rower sobie zmontowałem i pojeździłem nieco po Dolnym Śląsku i okolicy.
    Sorry za ilość, ale nie mogłem się już zdecydować na dalsze cięcia i tak zszedłem z początkowej ilości 80 obrazków.


    Obwodnica Kątów Wrocławskich, widok na Ślężę.


    Wrocław, TAT w budowie.


    Nad Srebrną Górą.


    Kotlina Kłodzka - widok na Góry Bardzkie.


    Pola faceli błękitnej w Czechach, tuż przy Polskiej granicy.


    Droga między Radeczą i Jodłowicami. Okolice Brzegu Dolnego.


    Milicz.


    Stawy Milickie.


    Skraj Książańskiego Parku Krajobrazowego.


    Bagger 1452 - koparka, która wykopała jezioro Berzdorfer See.


    Pogórze Orlikich hor.


    Skraj Gór Stołowych.


    Javornik. Most na ul. Polskiej.


    Miał być asfalt wg mapy. Wzgórza Strzelińskie.


    Enerdowska Toskania między Gorlitz i Zittau.


    Nowe i stare. Niemiecki wentylator i polski "Turów".


    Zittau.


    Trójstyk granic.


    Czeskie wentylatory. Okolice Vaclavic.


    Droga na Pełcznicę. Dziurawy kilometr.


    Most Wolności 4 czerwca, Brzeg Dolny.


    Miedzianka, widok na Rudawy Janowickie.


    Budowa S3 między Kamienną Góra i Bolkowem.


    Rędzin, Wrocław - poranny dojazd do pracy.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Będzie jeszcze kilka zdjęć, jak minie już czas automatycznego klejenia postów.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  9. #1869

    Domyślnie


    Niska podstawa chmur w Orlickich horach.


    Most Rędziński, Wrocław.


    Most Strachociński, Wrocław.


    Las między Brzegiem Dolnym i Obornikami Śląskimi.


    Nauka żeglowania na zimowisku barek we Wrocławiu.


    Rower, dzięki któremu udało się to wszystko objechać.


    No i moja skromna osoba. Zamiast podpisu.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  10. #1870

    Domyślnie

    Dzięki za informację i za super foto-wkładkę
    Nie wziąłem jednak tego aparatu bo wyglądał na solidnie użytkowany, niby sklep daje 2 lata gwarancji ale chcę być pewny aparatu na wyjazdach.
    Ostatecznie wybór padł na Canona G7x iii bo udało mi się go dostać na promocji. Mimo wszystko jestem przyzwyczajony do kompaktów Canona bo kolory, ziarno, menu... każdy Canon miał u mnie dożywocie-może bezpieczniejszy wybór.

Strona 187 z 191 PierwszyPierwszy ... 87137177185186187188189 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Fuji X30 czy Sony RX100 I
    By waldek in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-03-2015, 14:30
  2. Canon PowerShot G16 a Sony Cybershot DSC-RX100 II
    By mswilk in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-09-2013, 12:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •