Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: CLS z D800/E

  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Wrocław, Karpacz
    Posty
    122

    Domyślnie CLS z D800/E

    Czy nadajnik do sterowania oświetleniem lampami (CLS) w D800 jest radiowy czy na podczerwień ?
    D200,D70,N AF-S 14-24/2.8G ,N AF-S VR 70-200/2.8G, N50/1.4G,SB800, SB600, Manfrotto, 2xPixelKing set

  2. #2
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    CLS w systemie Nikona jest oparty na podczerwieni.
    D800; D300; 3xSB800; N70-200/2,8VR; T24-70/2,8VC; N50/1,4 itd

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Wrocław, Karpacz
    Posty
    122

    Domyślnie

    No to kicha. Znów będzie trzeba celować w lampy lub kupić kosztowny PocketWizzard np. a potem mieć majdan sprzętu i kabli.
    D200,D70,N AF-S 14-24/2.8G ,N AF-S VR 70-200/2.8G, N50/1.4G,SB800, SB600, Manfrotto, 2xPixelKing set

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez apsza Zobacz posta
    No to kicha. Znów będzie trzeba celować w lampy lub kupić kosztowny PocketWizzard np. a potem mieć majdan sprzętu i kabli.
    Spoko, słyszałem, że jest już bezprzewodowa wersja Pocket Wizzarda

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RobertMiernik Zobacz posta
    Spoko, słyszałem, że jest już bezprzewodowa wersja Pocket Wizzarda
    Dobre

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Wrocław, Karpacz
    Posty
    122

    Domyślnie

    Piszę, bo mam przykre doświadczenia w pracy z CLS z podczerwienią . Lampy musiały być zawsze w polu widoczości z aparatu, nie za daleko tak do 5-6m. W plenerze jeszcze większe kłopoty z wyzwalaniem np przy foceniu pary młodej tu 50-60% skuteczności. Pełna porażka. Masterem zawsze była SB800 a remotami 2xSB600 no i kicha. Myślałem, że D800E czy D4 ma już radiowe wyzwalanie. SU800 boję się kupić bo to też na podczerwień no i zajmuje miejsce lampie na aparacie. Czy macie dobre doświadczania praktyczne z SU800?
    D200,D70,N AF-S 14-24/2.8G ,N AF-S VR 70-200/2.8G, N50/1.4G,SB800, SB600, Manfrotto, 2xPixelKing set

  7. #7
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    O ile się nie mylę, to SU 800 nie ma nawet obracanej głowicy więc z tym celowaniem będzie jeszcze gorzej. Co do radiowego CLS w body Nikona, to byłby użyteczny gdyby lampy posiadały takowy odbiornik...
    Na dzień dzisiejszy pozostaje do wyboru niedokończony Pixel King ( brak zewnętrznego sterownika ) i drogi PW.
    D800; D300; 3xSB800; N70-200/2,8VR; T24-70/2,8VC; N50/1,4 itd

  8. #8

    Domyślnie

    Mam Flexy TT5 + AC3 PW, niestety drogie ale skuteczne. Lampę możesz zostawić na aparacie, np SB900 i wtedy w trybie master sterujesz czym chcesz. Jeżeli nie potrzebujesz lampy na aparacie to przypinasz TT5 + AC3 i jest pełen komfort.
    Testowałem chwilę D800 i w/w PW działają bez zarzutu.
    Kryhu
    Z6II | Z50 | D700 | N28/1.4e | S50/1.4 | N85/1.4g | Z24-70/2.8s | N200/2vr | Z16-55 |

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Wrocław, Karpacz
    Posty
    122

    Domyślnie

    Zaraz zaraz, jesli podepnę SB800 Master na sanki aparatu to gdzie podepne PW jak sanki zajęte? kablem do lampy?
    D200,D70,N AF-S 14-24/2.8G ,N AF-S VR 70-200/2.8G, N50/1.4G,SB800, SB600, Manfrotto, 2xPixelKing set

  10. #10

    Domyślnie

    Zaraz zaraz, jesli podepnę SB800 Master na sanki aparatu to gdzie podepne PW jak sanki zajęte? kablem do lampy?
    Już Ci kolega pisał wyżej, że jest już bezprzewodowa wersja Pocket Wizzarda.
    PW TT5 na sanki body a lampa na PW i masz jak chciałeś.
    Nikon Zachodniopomorksa Grupa Fotograficzna GRYF Jestem amatorem piątki...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •