Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Samochody, początki.

    Co myślicie o takich zdjęciach?

    1

    2

    3

    4

    5

    6

    7

    Robiłem kiedyś takiemu tylko czarnemu (niestety nie wyszedł zbyt dobrze) i przyszedł do mnie jakiś koleś i pyta:
    - to twój?
    - nie.
    - a kogo?
    - nie wiem.
    - a co to za firma? Em Si Laren?
    8

    9

    10

  2. #2

    Domyślnie

    pstrykasz zdjęcia stojącym na ulicy autom czy przejeżdżającym i pytasz co myślicie? O czym? O samochodach? o twoich fotkach? Czy o codziennym życiu w Anglii? Nie rozumiem tego i zapewne większość z forumowiczów. Kadry poucinane z nieciekawej perspektywy, auta na lawecie? no żartowniś z Ciebie kolego, masz odwagę by to pokazywać! P.S. musisz obejrzeć dużooooo materiałów aby wychwycić co Ci się podoba w fotografii aut, i ćwiczyć do skutku
    D700+50mm f1.8G+Di866

  3. #3

    Domyślnie

    Chyba wiem o jaki klimat fotek chodziło koledze, no ale jak wyżej, wykonanie kiepskie. Popatrz na fotki pes'a - jak dla mnie mistrz ulicznych ujęć, bo chyba w ten styl chciałeś pójść.

  4. #4

    Domyślnie

    Ohoho, hbr, dzięki dzięki za takie słowa

    hofman, widać, że są to początki. Po pierwsze nie ma tu "ciekawego" kadrowania. Nie zawsze warto fotografować cały samochód, czasem detal pokazany w odpowiedni sposób może być o wiele ciekawszy. Poza tym w mieście, gdzie nie zawsze mamy dobre tło do ciekawego zdjęcia, sprawdza się mała GO. Ja na przykład bardzo dużo zdjęć motoryzacyjnych robię obiektywem stało-ogniskowym 50 mm na f/2.8-f/4 zazwyczaj. Jako przykład wrzucę to zdjęcie:
    Okolica była mało ciekawa, dużo "syfu" w tle, a Aston ustawiony tak, że całego nie dało się złapać. Tutaj mała GO sprawiła, że tło fajnie wygląda i w sumie Aston w nieciekawym otoczeniu wyszedł chyba całkiem interesująco.
    Te kadry co pokazałeś są dość ciasne, co też nie zawsze się sprawdza. Mieszkasz w Londynie i masz naprawdę ogromny potencjał do ciekawych fotek motoryzacyjnych. Zachęcam Cię też do eskapad nocnych ze statywem. Ja np. podczas wieczornego spacerku po W-wie ustrzeliłem kiedyś takie foto
    Powodzenia!
    |D700|D90|50 f/1.8|35 f/1.8|18-105 f/3.5-5.6|70-210 f/4-5.6|58 f/2|
    |OM-2 SP|OM-4|50 f/1.8|35 f/2.8|
    |flickr|Blogger|

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •