Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Ładowanie akumulatora EN-EL14

    Witam !
    Kupiłem niedawno sobie lustrzankę Nikon D3100 i do zestawu otrzymałem oryginalny akumulator EN-EL14 oraz oryginalną ładowarkę MH-24 i tu zaczyna się mój problem, a mianowicie w instrukcji przeczytałem: "Jeśli dioda CHARGE miga podczas ładowania , sprawdź czy temperatura mieści się w poprawnym zakresie, następnie odłącz ładowarkę od zasilania, po czym wyjmij i ponownie włóż akumulator. Jeśli problem będzie się utrzymywał, natomiast zaprzestań użytkowania i oddaj akumulator oraz ładowarkę do autoryzowanego przedstawiciela firmy Nikon".

    Oczywiście w domu mam standardową temperaturę bo ok.23 - 25 stopni Celsjusza.

    Co z tym robić ?

    Proszę o pilną odpowiedź
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Powiedz mi na której stronie instrukcji tak napisali?
    Jeśli dioda podczas ładowania miga to trwa proces ładowania, po zakończeniu ładowania dioda świeci ciągle.
    Wszystko jest ok! miga gdy ładuje, świeci gdy jest naładowany.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  3. #3

    Domyślnie

    Poniżej wrzuciłem dwa zdjęcia: jedno okładki oryginalnej instrukcji od aparaty a druga fota to tekst o tym ładowaniu:
    http://zapodaj.net/35abb1a63860c.jpg.html
    http://zapodaj.net/d0012daf9fde4.jpg.html

  4. #4

    Domyślnie

    Przeczytaj ten tekst ze zrozumieniem, podane temperatury dotyczą użytkowania akumulatora.
    Załóżmy że fotografujesz zimą przy minus 15 stopni, lub latem zostawisz aparat w samochodzie gdzie temperatura wynosi nawet plus 45 stopni, w tak skrajnych temperaturach wydajność aku spada. Aby go ładować powinien dojść do temperatury pokojowej. W instrukcji na str. 14 pisze: ładuj akumulator wewnątrz pomieszczeń w temperaturze 5 do 35 stopni.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  5. #5

    Domyślnie

    po prostu źle zrozumiałem, ale dzięki za wyjaśnienie jestem spokojniejszy

  6. #6

    Domyślnie

    Witam

    Odświeżę odrobinę temat
    Mam ten sam model akumulatora i ładowarki
    to co zaobserwowałem to po podłączeniu zastawu do gniazdka dioda miga - coś w specyficzny sposób - > krótkie mignięcie, mniej więcej co sekundę
    akumulator ładuję w temperaturze pokojowej, tzn nie jest wyciągnięty w właśnie z bardzo zimnego lub bardzo gorącego aparatu, więc nie ma mowy o tym że jego temperatura jest niewłaściwa (na pewno w przedziale 20-25 st.C)
    ładowarka zaczyna błyskać natychmiast po włączeniu do gniazdka, więc nie zdąży się rozgrzać w trakcie ładowania.

    Oczywiście efektem tego jest nienaładowany akumulator.
    czasami po kilku włączeniach i wyłączeniach z gniazdka udaje się trafić i dioda zaczyna migać właściwie i akumulator zaczyna się ładować.

    jest jakiś patent na poprawę tego stanu?

  7. #7

    Domyślnie

    Ładowarka podczas ładowania nie błyska tylko regularnie miga mniej więcej w sekundowych odstępach, jak jest inaczej to podociskaj kable, a jak mimo to nie ładuje akumulatora to raczej pozostaje serwis (pewnie nie sprawdziłeś w body stanu zużycia akumulatora ?)
    Może jeszcze kabel być przełamany - ale to mało prawdopodobne, masz podobny np od radia to zamień dla sprawdzenia.

    No i po naładowaniu dioda świeci światłem ciągłym to dopiero znak że akumulator jest naładowany
    Ostatnio edytowane przez zbyszekD7000 ; 30-05-2013 o 20:32
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  8. #8

    Domyślnie

    istotnie nie sprawdziłem stanu akumulatora choć nie pamiętam takiej funkcji w moim 5100

    ten model ładowarki (mh-24, mój przynajmniej) nie mam kabla tylko swego rodzaju adapter "prosto" do gniazdka, gwarancja raczej się skończyła (muszę sprawdzić) a w sumie nie chcę kupować niczego nowego nie mając pewności co nawaliło.

    więc pozostaje szukanie gwarancji lub trenowanie przy gniazdku szczęścia

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pk55 Zobacz posta
    istotnie nie sprawdziłem stanu akumulatora choć nie pamiętam takiej funkcji w moim 5100
    "Takiej funkcji" nie znajdziesz w D5100. Poziom naładowania aku w tym aparacie możesz co najwyżej sprawdzić na tzw. wskaźniku stanu akumulatora (ikona bateryjki na ekraniku LCD) => str. 25
    Nikon

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •