Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Smile problem z kalibracją SyncMaster 214T

    Próbowałem skalibrować dwa monitory SyncMaster 214T przy pomocy Kalibratora Eye One Display 2 i klapa. Zmiana czy to Hue czy Saturation daje widoczne efekty w nasyceniu określonych barw ale nie zmienia się w ogóle punkt bieli (kolorymetr cały czas pokazuje tę samą wartość punktu bieli. Chciałem uzyskać 5500K. Co robię źle?. Kolorymetr jest sprawny gdyż bez problemu kalibruję nim swojego Dell 2209Wa. Proszę o poradę.
    Nikon D300

  2. #2

    Domyślnie

    czy w monitorze masz mozliwosc zmiany poszczególnych kolorów? RGB? bo saturacja myśle ze nic nie zrobisz...
    podpis niezgodny z regulaminem

  3. #3

    Domyślnie

    możliwości na poszczególnych kanałach kolorystycznych istnieją tylko w zakresie hue (barwa) i saturation (nascycenie). Natomiast regulacja tych parametrów nie wpływa w ogóle na zmianę temperatury barwowej (natywne nastawanie na 50 wskazują na temperaturę barwowa w okolicy 5700 K) regulacja wizualnie zmienia kolorystykę poszczególnych barw np. na próbnym zdjęciu natomista nie skutkuje zmianą ogólnej temperatury barowej???
    Nikon D300

  4. #4

    Domyślnie

    214T nie ma regulacji gainu RGB - temperaturę można poprawić tylko presetem ciepły-zimny.

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki Czornyj za informację. Czy mógłbyś mi doradzić jak najlepiej nastawić ten monitor bo kolega obrabia zdjęcie na dwóch takich samych a ja praktycznie tylko wyregulowałem mu jaskrawość. Można jeszcze coś ewentualnie doregulować?. Przyznam ze z takim monitorem nie miałem do czynienia.
    Nikon D300

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •