Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Question Światłomierz w Nikonie FE

    Hej

    Jakiś czas temu nabyłem drogą kupna FE.
    Jestem w trakcie wymiany wszelkiego rodzaju gąbek i uszczelek i na razie nie ma w nim kliszy ale czuję się lekko zaniepokojony działaniem światłomierza.
    Grubsza, zielona wskazówka działa bez zarzutu i przy każdej zmianie czasu przemieszcza się na odpowiednią pozycję.
    Cienka czarna wskazówka wciąż jest na B, nawet kiedy zmieniam warunki oświetleniowe i czułość filmu.
    Bateria jest i działa, kontrolka przy włączeniu świeci się na czerwono.
    Nie wygląda na zablokowaną bo widać, że delikatnie się na tej pozycji rusza.
    Body jest w doskonałym stanie, jego jedynym wizualnym mankamentem jest delikatna ryska na spodzie i na pewno nie był katowany, jest na to po prostu za ładny. W środku także bez zarysowań.

    W instrukcji jest napisane, że jak bateria jest słaba to jedynym trybem jest M90 i właśnie B.

    Obstawiacie słabą baterię czy coś mogło się skaszanić poważniej?

    A może zadziała z założoną kliszą ale w środku jest chyba tylko czujnik (zapadka) od licznika.

    Wszystkie pomysły - oprócz wyrzucenia przez okno bądź spalenia - będą mile widziane

    Pozdro
    Inex

  2. #2

    Domyślnie

    Zacznij od baterii. Bardzo często problemy z elektroniką w aparatach wynikają ze zbyt słabej baterii, nawet jeśli aparat swoim miernikiem wskazuje, że jest OK.

  3. #3

    Domyślnie

    I ja tam myślę tzn. mam taką nadzieję. Jutro będę na giełdzie to kupię świeżą

  4. #4

    Domyślnie

    Baterie nowe ale nadal jest na B. Help

  5. #5

    Domyślnie

    Jak działa migawka w trybie A, poprawnie, czy zawsze 1/90?

  6. #6

    Domyślnie

    Już wszystko działa. Przyczyną było niedokładne czytanie instrukcji a baterie swoją drogą nowe nie zaszkodzą
    Żeby działał światłomierz naciąg filmu trzeba odchylić do pozycji roboczej ...
    Oswajanie się z analogiem jednak trochę potrwa

    Dzięki. Pozdrawiam
    Inex

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •