Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21
    Nadworny melexiarz Awatar foto4deg
    Dołączył
    10 2011
    Miasto
    Norwegia/Bydgoszcz
    Posty
    802

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez clusca Zobacz posta


    Ja to rozumiem tak, że kolega obrobił zdjęcia testowe tak, aby wyglądały tak samo kiedy są wyświetlane na dwóch różnych monitorach.
    Dla mnie zdjęcie drugie jest stanowczo zbyt jaskrawe. Wybieram nr 1

    Dobrze kolega rozumie Czyli dell do niczego...Całe szczęście zakupiłem wczoraj eizo foris fs2332 (ahh, tylko 4 godzinki przebiegu ), to wieczorem skalibrują go przy pomocy spyder2. Tylko takie pytanie: jaki wpływ na kalibrację mają ustawienia karty graficznej (mam ATI Radeon HD 5650). Monitor trzeba wrzucić na ustawienia fabryczne, prawda?

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez foto4deg Zobacz posta
    jaki wpływ na kalibrację mają ustawienia karty graficznej (mam ATI Radeon HD 5650).
    Wszystkie ustawienia muszą być przestawione na domyślne.

    Cytat Zamieszczone przez foto4deg Zobacz posta
    Monitor trzeba wrzucić na ustawienia fabryczne, prawda?
    Wyjdzie w czasie kalibracji, ale po robocie zdecydowanie monitor nie może być na nastawach fabrycznych.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  3. #23
    Nadworny melexiarz Awatar foto4deg
    Dołączył
    10 2011
    Miasto
    Norwegia/Bydgoszcz
    Posty
    802

    Domyślnie

    Rozumiem, tak też zrobię. Ostatnie pytanie : jak sprawdzić, czy monitor został poprawnie skalibrowany?

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez foto4deg Zobacz posta
    Rozumiem, tak też zrobię. Ostatnie pytanie : jak sprawdzić, czy monitor został poprawnie skalibrowany?
    Najlepiej posłużyć się obiektywnym punktem odniesienia. Problem tylko co może nim być i skąd go wziąć. Color Checkery z pewnych względów się nie nadają. Najlepsza jest dobra fotografia, bogata tonalnie i kolorystycznie. Dobrej jakości obrazy skonstruowane tak, aby mogły być "wzornikami" może Pan ściągnąć stąd: http://mva.pl/viewtopic.php?f=21&t=6 i z jednego z nich zrobić dobrej jakości wydruk na odpowiednio wysokiej jakości drukarce, oprofilowanej, kontrolowanej aby wydruki z niej miały faktycznie wartość wzorcową. Oczywiście absolutnie nie na minilabie ani na domowej plujce.

    Jeśli nie ma Pan gdzie coś takiego wykonać, można taki wydruk zakupić: http://monitory.mastiff.pl/popularne...-wzornika.html Trwałość "wzorcowa" jest bardzo duża i można spokojnie co jakiś czas używać do kontroli czy wyświetlanie jest względnie poprawne.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •