Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie 5x7, kolor - gdzie kupic?

    Orientuje sie ktos moze gdzie mozna kupic takie szitki? Zasadniczo zalezy mi na negatywach, bo slajdy znalazlem w czarno-biale.pl... Najchetniej w Polszy, bo w sumie troche mi na czasie zalezy. A moze ktos ma u siebie, na stanie kilka sztuk do odsprzedania?

  2. #2

    Domyślnie

    Chyba łatwiej byłoby założyć redukcję i robić na 4x5. Czarnobiałe negatywy widziałem, ale kolorowych nie pamiętam bym widział gdziekolwiek. Obawiam się, że tylko zagranica.
    R6008, Y124G, Ye35, ZI; Blog

  3. #3

    Domyślnie

    Widzę ze masz w stopce 13x18, a pytasz o 5x7 - mam nadzieję ze wiesz ze to są różne fotmaty? Któryś z nich jest mniejszy (chyba 5x7) i mozna użyc obu w tych większych kasetach, natomiast tego wiekszego chyba się nie da wcisnąć do mniejszej - lepiej się upewnij. Nie pamiętam jak to szło dokładnie. Poza tym są też róznice miedzy poszczegolnymi filmami w zakresie tego samego formatu, i moze byc tak ze ten mniejszy 5x7 nie bedzie ci się trzymał dobrze w kasecie 13x18.
    Völkchlor

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez doktor Zobacz posta
    Chyba łatwiej byłoby założyć redukcję i robić na 4x5. Czarnobiałe negatywy widziałem, ale kolorowych nie pamiętam bym widział gdziekolwiek. Obawiam się, że tylko zagranica.

    Rzecz w tym ze nie chce 4x5 leza mi w lodowce, co prawda slajdy, no ale sa i nie chce :


    Cytat Zamieszczone przez pastwisko Zobacz posta
    Widzę ze masz w stopce 13x18, a pytasz o 5x7 - mam nadzieję ze wiesz ze to są różne fotmaty? Któryś z nich jest mniejszy (chyba 5x7) i mozna użyc obu w tych większych kasetach, natomiast tego wiekszego chyba się nie da wcisnąć do mniejszej - lepiej się upewnij. Nie pamiętam jak to szło dokładnie. Poza tym są też róznice miedzy poszczegolnymi filmami w zakresie tego samego formatu, i moze byc tak ze ten mniejszy 5x7 nie bedzie ci się trzymał dobrze w kasecie
    5x7 wchodzi u mnie ztcp. A pytam o ten format bo chyba jednak popularniejszy - patrzac np po bhphoto to kolory wlasnie 5x7 sa raczej.

  5. #5

    Domyślnie

    ale wiesz ze kolor to juz nie ma bata, wolasz sam bo nikt Ci tego nie zrobi? slajdy bez problemu jeszcze, dlatego sa popularniejsze. zadzwon do czarno-bialych, popros zeby sciagneli
    old punks never die
    http://www.lightstalkers.org/krystian_maj
    leica M6, lomo, polaroid100, mamiya, field 5x7, cambo 4x5", schneider, yashica 35electro, D2H

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krystek Zobacz posta
    ale wiesz ze kolor to juz nie ma bata, wolasz sam bo nikt Ci tego nie zrobi? slajdy bez problemu jeszcze, dlatego sa popularniejsze. zadzwon do czarno-bialych, popros zeby sciagneli
    Zalezy gdzie, w Gdańsku mozna, nawet maja byc tez 8x10 wołane.
    Völkchlor

  7. #7

    Domyślnie

    nie chwal sie, tylko daj namiary!
    old punks never die
    http://www.lightstalkers.org/krystian_maj
    leica M6, lomo, polaroid100, mamiya, field 5x7, cambo 4x5", schneider, yashica 35electro, D2H

  8. #8

    Domyślnie

    No ale nie wiem czy tam wysyłkow da rade. To jest ProfiLab kodakowy we Wrzeszczu w Jantarze. Tam jest maszyna ramowa, znajomy mi mówił ze maja też być wołane 8x10. Bo 4x5 E6 i C41 to bez problemu - czasem nawet juz tego samego dnia odbierałem.
    Völkchlor

  9. #9

    Domyślnie

    thx!
    old punks never die
    http://www.lightstalkers.org/krystian_maj
    leica M6, lomo, polaroid100, mamiya, field 5x7, cambo 4x5", schneider, yashica 35electro, D2H

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krystek Zobacz posta
    ale wiesz ze kolor to juz nie ma bata, wolasz sam bo nikt Ci tego nie zrobi? slajdy bez problemu jeszcze, dlatego sa popularniejsze. zadzwon do czarno-bialych, popros zeby sciagneli
    Od tego zaczalem risercz. Praktycznie od razu znalazlem we Wrocku. Nawet do 8x10. Trudniej jednak znalezc materialy...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •