Znalazłem na http://allegro.pl/item173296784_nowo...ikon_d200.html
radiowe sterowanie do D200. Używał/testował ktoś to coś??
Szukaj
Znalazłem na http://allegro.pl/item173296784_nowo...ikon_d200.html
radiowe sterowanie do D200. Używał/testował ktoś to coś??
pozdrawiam Sebastian
Nie używałem, ale chyba kupię to cacko, oryginał Nikona jest wielki jak szafa (pilot wielkości od TV), dodatkowo trzeba kupić przejściówkę 2pin-10pin (ML2 na 100m odległości), lub ML3 na 8m - dużo mniejszy ale około 8m zasięgu. Oba działają na podczerwień, zatem za ścianą bryndza. A tu fale radiowe, malutkie toto, pytanie jak z jakością wykonania.
C
Wykonanie jest na bardzo przyzwoitym poziomie.
Przycisk bardzo dobrze wykonany. Naprawdę czuć wciśnięcie spustu do połowy.
Canonierzy wykupili mi całą pierwszą dostawę do 5D-30D jeszcze przed wystawieniem do oficjalnej sprzedaży.
Można powiedzieć, że brali w ciemno, bo nie widzieli nawet zdjęć produktu.
Pierwszy z nich już dostał przesyłkę i na ichniejszym forum chwali, co mnie cieszy
Osobiście testowałem wersję do Canona 400D.
Maksymalnie udało mi się w budynku odejść od odbiornika na jakieś ponad 10 metrów, po drodze było kilka ścian i sufit - działało bez zarzutu.
Kupiłem, jest to zdecydowanie dobra alternatywa do nikonowskiego pilota do D200 - przynajmniej cenowo. Jak przyjedzie i przetestuję to opiszę wrażenia.
pozdrawiam Sebastian
Zapakowany na jutro.
Mam nadzieję, że poczta się spisze na czas![]()
używałem ML-2, na otwartej przestrzeni działał do 200m
a jak po drodze były ściany to i tak nie widziałem co fotografuję
pilocik odbija fale, także dość dobrze radził sobie też w lesie, wtedy dystans spadał do 100m
no i nie zawsze widziało się odbiornik
generalnie chyba droga między nadajnikiem a odbiornikiem - licząc wszystkie odbicia, czyli nie na skróty - powinna mieć 200m
Nikon podaje 100m, chyba dla bezpieczeństwa
piloty od magików myślę, że są tańsze
no i trzeba wspierać polskie produkty i myśl techniczną![]()
Skontaktuj się z nami