Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Studio - Walka #1

    Przyznam się bez bicia , że to moje pierwsze dwa kadry zrobione w " Studio " . Efektem dzisiejszej nudy w domu wyszły takie dwie klatki . Sprzętu oświeteniowego niestety ale nie mam Pro , Zwykły parasol z sabinka 700 wyzwalana w CLS i stałe swiatło .

    Modelka , moja Narzeczona . Mejkap sama sobie robiła .

    #1#2
    FX

  2. #2

    Domyślnie

    zalecałbym szkiełko zdecydowanie dłuższe niż 50mm. Co do kadrów, pozowania itp to zaraz wypowiedzą się znawcy tematu - ja się za takiego nie uważam

  3. #3

    Domyślnie

    Dla mnie za ciasno. Na dwójce dodatkowo mina modelki trochę bez wyrazu no i to ramiączko.
    D750, N50/1.8G, N35/2.0D, N70-200 VRII, SB-900 /.................... Sony A7II, S28/2.0, Zeiss 55/1.8, Helios 44 ....................... / EIZO CS240.

    http://www.warszawa-fotograf.pl/

  4. #4

    Domyślnie

    Stock - Wiem wiem . W domu miałem jeszcze mały kepisz i niestety 70-200 było za długie .

    Ktoś coś jeszcze napisze ? pisać pisać , bo nie wiem czy aż tak słabo , że mało piszecie .
    FX

  5. #5

    Domyślnie

    Nie moge Edytować .. ;/ taka klatka jeszcze .

    3
    FX

  6. #6

    Domyślnie

    Jak znajdę natchnienie, to coś dłużej skrobnę, ale w skrócie wielkim: trudno fotografować osoby bliskie. Ciężko o obiektywizm i dystans, a modelce niełatwo się wyluzować i przestać grać. To widać. Dodatkowo zażyłość i znajomość utrudnia wyszukiwanie tych najlepszych punktów widzenia, kierunków. Wszystkie zdjęcia, które pokazałeś są zrobione od dołu. To najmniej korzystna dla tej modelki perspektywa. Chętnie zobaczyłbym coś z profilu. Brak możliwości odejścia to niestety bardzo niedobre ograniczenie w protrecie osoby, której perspektywą już bardziej pogrubiać nie należy.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stock Zobacz posta
    zalecałbym szkiełko zdecydowanie dłuższe niż 50mm. Co do kadrów, pozowania itp to zaraz wypowiedzą się znawcy tematu - ja się za takiego nie uważam
    mam wrażenie że na 2ce modelka zrobiła lekkiego zeza (mi się tak wydaje, że powodem jest krótki obiektyw), koledze stock też chodziło o tego delikatnego zeza ?

    3 mi się podoba chyba najbardziej, dlatego że modelka jest "dalej" niż na poprzednich zdjęciach.

    ciekawie pomalowane oczy, kolorowo imprezowo szczęścia życzę i powodzenia w życiu
    Ostatnio edytowane przez sokolnik ; 22-05-2012 o 23:58
    Z8 | S 24 1.4 ART | 35+50+135 1.8 S | FTZ II | SB700
    Było D90 | D7100 | 2 x D750 | Z6 II

  8. #8

    Domyślnie

    nie - chodziło mi raczej o to iz przy takiej fizjonomii modelki (okrągła twarz) powinno się raczej iżywać dłuższego szkła i ustawiać tak swiatło by zaciemniać boki tym samym wyszczuplając światłocieniem twarz.

    jak np tutaj - pierwszy lepszy obrazek jaki mi wpadł do łba
    http://bi.gazeta.pl/im/4/10769/z1076...-21--Adele.jpg

  9. #9

    Domyślnie

    mOSAd - dziękuje ! i czekam na obiecana dłuższą wypowiedz .

    Bede pracować nad błyskaniem , dziękuje za opinie !
    FX

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •