Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36
  1. #1

    Domyślnie Nikonie - wycisz swoje lustra!

    Jesli czyta to przedstawiciel Nikona: proszę w następnych aparatach semi-profi/profi wyciszyć radykalnie klapiące lustro nie za pomocą jakiegoś wirtualnego trybu Q (który nasuwa mi skojarzenie z k--ą) ale fizycznie.

    Panowie, Canon potrafi a Wy nie?!!!


    A tak poważnie czy jest możliwość wyciszenia powracającego lustra (np.w D700) poprzez zastosowanie jakiejś dodatkowej uszczelki, odbojnika miniaturowego z gumy czy czegoś podobnego?

    Może to fantastyka dla Was ale pytam tych co to nie boją się rozebrać aparat i spróbować poradzić sobie z tym problemem technicznym (jeśli Nikon nie może sobie z tym poradzić a Canon potrafi).

    Ew.powiedzcie, czy jak coś "podkleję" w komorze lustra to pk-ty AF zostaną przesunięte? Widzę w środku lustrox2 (mniejsze i większe) - które to tak "wali"?
    Ostatnio edytowane przez popi ; 15-05-2012 o 16:45
    "Któż jak BÓG!" - Św.Michał

  2. #2

    Domyślnie

    Może spróbuj najpierw porobić zdjęcia PentaconSix-em i potem wróć i oceń głośność lustra D700.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  3. #3

    Domyślnie

    jak takie to dla Ciebie wazne to kup sobie Soundproof-Protector
    D4,D700+grip,N14-24&24-70&70-200/2.8,50/1.4g,85/1.4g,sb-900

  4. #4

    Domyślnie

    Ok, spróbuj porobić zdjęcia bezlusterkowcem i potem wróć do d700...

    Taka dyskusja nie ma sensu.

    Szukam rozwiązania do jasno określonego problemu. Uważam, że zdolny technik-majsterkowicz-elektronik poradziłby sobie z wytłumieniem lustra.

    Matey3000, bądź poważny myślisz, że to tylko dla mnie takie ważne?


    A na marginesie: po co np.Strosek tuninguje Porsche? Przecież wyrób "prawie" idealny. I teraz powiedz temu, który je świadomie kupił, żeby sobie sprawił McLarena F1 a nie zwiększał moc silnika czy modyfikował zawieszenie w swoim nowym nabytku.

    Ew.powiedz temu szczęśliwemu nabywcy żeby rozpędzał z górki swoją 911-tkę - będzie szybciej (to takie porówanie do zaproponowanego przez Ciebie rozwiązania, które mnie absolutnie nie urządza - ale dziękuję, że chciałeś pomóc).

    Jesli tuninguje się samochody (m.in.wycisza) to co, aparatu nie można bo nikt jeszcze tego nie próbował?

    Ew. wytłumaczcie mi dlaczego MkII/III kłapią ciszej...
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 15-05-2012 o 17:31
    "Któż jak BÓG!" - Św.Michał

  5. #5

    Domyślnie

    Ok, spróbuj porobić zdjęcia bezlusterkowcem i potem wróć do d700...

    Taka dyskusja nie ma sensu.
    Masz rację, ale...
    Chodzi o to, że ten problem nie jest taki ważny, skoro ludziom to nie przeszkadza. I nie chodzi o chwilowe włączenie trybu Lv. Jednak dla upartych są inne aparaty, innych firm. Ostatnio Sony coś tam kombinował... ...czemu uparłeś się na Nikona ? Zmień na Canona i wszyscy będą zadowoleni.

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  6. #6

    Domyślnie

    wasilewk, myslisz, że ludziom to naprawdę nie przeszkadza?

    Myślę, że chętnie powitaliby jakiś patent na wyciszenie lustra; śluby, innego typu ciche ceremonie, koncerty kameralne...

    Co do Canona też mi to chodzi po głowie ale musiałbym pozbyć się "kilku" gratów N ze stratą finansową; kto wie...

    Czemu uparłem się na D700? Bo mi przypasował a w chwili zakupu nawet nie pomyślałem, że po dłuższym obcowaniu zacznie przeszkadzać mi jego głośny dźwiek lustra (to tak jak z żoną - chciałoby się czasem jazgotliwą blondynkę zamienić na cicha brunetkę; ale to też wiązałoby się ze stratą finansową bo o tuningu w tym przypadku nawet nie myślę )
    "Któż jak BÓG!" - Św.Michał

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wasilewk Zobacz posta
    Masz rację, ale...
    Chodzi o to, że ten problem nie jest taki ważny, skoro ludziom to nie przeszkadza. I nie chodzi o chwilowe włączenie trybu Lv. Jednak dla upartych są inne aparaty, innych firm. Ostatnio Sony coś tam kombinował... ...czemu uparłeś się na Nikona ? Zmień na Canona i wszyscy będą zadowoleni.

    Pzdr.
    Akurat dźwięk migawki bardzo czasem przeszkadza i nie zawsze LV jest rozwiązaniem. Nikon jednak pozostaje głuchy na sygnały od klientów w tej sprawie (może własnie ogłuchł od hałasu tych migawek ).

    A co do radzenie zmień system to są one dziecinne niestety - jak ktoś ma kupę sprzętu z danej stajni to wiąże się to chociażby ze znaczną stratą finansową.
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  8. #8

    Domyślnie

    A co do radzenie zmień system to są one dziecinne niestety - jak ktoś ma kupę sprzętu z danej stajni to wiąże się to chociażby ze znaczną stratą finansową.
    __________________
    Zgoda. Przepraszam ! Mogłem napisać "dokup" - jeśli jest to specjalne zlecenie. Jak widać każdy by chciał i to nie tylko w Erze... Niestety Nikon ma inne priorytety.
    Zresztą - nawet gdyby coś w tej sprawie robiono, to Nikoniarze pierwsi o tym chyba się nie dowiedzą.

    Pzdr.

    P.S.
    Może tylko ja tak mam, że cieszę się z tego co mam ? Dlatego krytycznie podchodzę do wszelkich narzekań, które nie prowadzą do poprawy sytuacji. Przepraszam.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez popi1612 Zobacz posta
    wasilewk, myslisz, że ludziom to naprawdę nie przeszkadza?

    Myślę, że chętnie powitaliby jakiś patent na wyciszenie lustra; śluby, innego typu ciche ceremonie, koncerty kameralne...

    Co do Canona też mi to chodzi po głowie ale musiałbym pozbyć się "kilku" gratów N ze stratą finansową; kto wie...

    Czemu uparłem się na D700? Bo mi przypasował a w chwili zakupu nawet nie pomyślałem, że po dłuższym obcowaniu zacznie przeszkadzać mi jego głośny dźwiek lustra (to tak jak z żoną - chciałoby się czasem jazgotliwą blondynkę zamienić na cicha brunetkę; ale to też wiązałoby się ze stratą finansową bo o tuningu w tym przypadku nawet nie myślę )
    Ja Cię rozumiem, na prawdę ! Tylko, że uważam iż nie tędy droga.
    Nawet gdyby się ktoś znalazł z otwartą głową, to na pewno NP pomogło by mu ją zamknąć, strasząc patentami i sądem. Jestem sceptykiem, gdyż bez ogromnego wsparcia finansowego to 'Nikonowi możemy naskoczyć'.

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  10. #10

    Domyślnie

    Jak by Nikon czy inni producenci nie widzieli problemu, to by trybu Q nie bylo.
    Lustro i migawka, czyli halasniki, maja przede wszystkim wytrzymac kilkaset tysiecy klapniec z duza predkoscia i zachowac precyzyjna pozycje.
    Podkladanie gumek itp. odpada, bo AF nie bedzie dzialal.
    D4,D700+grip,N14-24&24-70&70-200/2.8,50/1.4g,85/1.4g,sb-900

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •