Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez radius_bo Zobacz posta
    Na zagranicznych forach pewnie znajdziesz cos na temat Thermaltake - sa to malo popularne konstrukcje w Polsce.

    Jak masz Gladiusa to pewnie bedziesz puszczal kable za tacka - zwroc uwage na dlugosc kabli przy wyborze. OCZ maja z reguly krotkie (chodzi mi glownie o zasilanie mobo i procka). Ja mam Chiefteca i tu mam praktycznie zawsze pewnosc, ze otrzymam dlugie kable zasilajace. Tez puszczalem w kompie za tacka i nie bylo problemu - tyle, ze mam dlugosc chyba 55-60 cm, OCZ daje cos w okolicach 45 cm - moze byc problem. Ja bym rozejrzal sie za Chieftecem lub Fortronem. Podstawa przy mocnej grafie i procku - linia 12V.

    Opisze tez swoj przypadek: Phenom X4 (odblokowany do X6; 6x 3 GHz), 4 GB RAM, Radek 5770, zasilacz Chieftec 550W (na linii 12V tylko 360W - nie zwracalem na ten parametr uwagi przy zakupie, niestety, ale nie wiedzialem wtedy o nim. Ciagnie tez zestaw bez najmniejszego problemu. Pod pelnym obciazeniem komp bierze ok. 220-230W - takze moc zasilaczy dedykowana przez producentow do danych configow jest z duzym zapasem.
    Chieftec to się zatrzymał technologicznie kilka lat temu. FSP robi fajne konstrukcje ale paradoksalnie trochę drogawe (paradoksalnie, bo często konstrukcje innych producentów trzepane w ich fabryce są tańsze).

    XFX Core fajna konstrukcja, będziesz zadowolony.
    D300 | S 10-20 | N 18-200 VR | N50/1.4 AI | T 17-50/2.8 | S 105macro | N 70-300VR | SB600

  2. #22

    Domyślnie

    Chieftec to się zatrzymał technologicznie kilka lat temu. FSP robi fajne konstrukcje ale paradoksalnie trochę drogawe (paradoksalnie, bo często konstrukcje innych producentów trzepane w ich fabryce są tańsze).
    W fabryce gdzie produkuja ramy do Scotta produkuja tez ramy np. do Genesisa i innych rowerow. Nie oznacza to, ze wszystkie ramy Genesia sa tak samo dobre jak ramy Scotta. Od jakosci uzytych komponentow oraz procesu produkcji zalezy cena produktu.

    Takze jest to marny argument, ze w fabrykach FSP sa klepane tansze konstrukcje - sa tansze, ale z jakiegos powodu. Fortron jest drogi - do tego nie jest tak popularny i znany wsrod wiekszosci "zwyklych" uzytkownikow PC wiec teoretycznie powinien byc tanszy (skoro jest tak samo dobry jak te inne konstrukcje), a nie jest. Moze jest mowiac ogolnie - lepszy.

    Na jakiej podstawie stwierdzasz, ze Chieftec zatrzymal sie technologicznie kilka lat temu? Jesli jestes specem od elektroniki i porownywales bebechy roznych zasilaczy i masz merytoryczne argumenty przemawiajace za Twoja teza - ok, nie polemizuje, bo ja sie na tym po prostu nie znam.
    D7000 | S 18-35 1.8 | N 60 2.8 G | M 48 AF-1 | N SB-600

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •