Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Z Warszawy

  1. #1

    Domyślnie Z Warszawy

    Witam i pozdrawiam.

    1.



    2.



    3.



    4.



    5.



    6.


  2. #2

    Domyślnie

    O ukradłeś mi pomysł, wczoraj też się czaiłem na takie odbicia w szybie, niestety nie wyszły.
    2. Widzę, że Warszawa też ma piękne obiekty do fotografowania, to najlepsza fotka.
    3 Przyjdź o innej porze dnia. To zdjęcie prosto z puchy czy jakaś ingerencja w kształty była?
    Nie lubię czarno-białego ale do 4 pasuje choć nie ciekawi mnie, tak jak i reszta.
    1 jak dla mnie zbyt poukładana i monotonna, zero szaleństwa.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hofman Zobacz posta

    (...)3 Przyjdź o innej porze dnia. To zdjęcie prosto z puchy czy jakaś ingerencja w kształty była?(...)
    Po korekcji perspektywy. Byłem tam też o innej porze (na nr 1 to te same budynki), światło wybrane z premedytacją . Dzięki za poświęcony czas i wypowiedź
    Ostatnio edytowane przez Dune ; 12-05-2012 o 16:53 Powód: nawias

  4. #4

    Domyślnie

    Na 3 zdjęciu budynek wygląda bardzo dziwnie po korekcie perspektywy - chyba zbyt mocno skorygowana ta perspektywa.
    Canon, Sony, Nikon, Samsung... i tak najważniejsze jest światło

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m-a-r Zobacz posta
    (...) chyba zbyt mocno skorygowana ta perspektywa.
    Który aspekt korygowania poszedł za daleko ?

  6. #6
    woda
    Gość

    Domyślnie

    Kawał rzetelnej roboty. Widać staranność w kadrowaniu (zwłaszcza na jedynce) oraz obróbce. Rozdzieliłby to na dwa wątki bo pierwsze 3 są zupełnie inne niz 3 kolejne. W 2 chyba ciut więcej nieba byłoby lepszym rozwiązaniem. Jest zbt ciasno u góry w tej chwili. Prostowanie pionów w zdjęciu nr 3 sprawiło, że Centrum Finansowe widoczne na drugim planie wygląda monumentalnie. Mi to się podoba. Nie ma szaleństwa ale widać solidne rzemiosło i świadomośc tego co się chce uzyskać. To nie jest zbyt powszechne dlatego szczerze gratuluję.

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki. Na dwójce rzeczywiście u góry na środku brakuje trochę oddechu, ale tak zostawiłem, żeby zostać przy typowym formacie. W sumie bez sensu, gdyż format powinien być dopasowany do kompozycji, a nie odwrotnie.
    Ostatnio edytowane przez Dune ; 13-05-2012 o 08:28 Powód: 2 i 3 zdanie

  8. #8

    Domyślnie

    Za Wodą - podzieliłbym na dwa wątki, "nowe" i "stare". Ale niezależnie od tego bardzo mi się podobają, zwłaszcza 1 (świetna gra faktur i geometrii) i 3 (światło!). Kadrowo wszystkie super.

  9. #9

    Domyślnie

    Malunek na kamienicy na 6.
    To jest chyba Grzybowska róg Waliców.
    Ten malunek jest bardzo ciekawy sam w sobie. Na żywo jakiś czas temu wyglądał bardzo przestrzennie i interesująco kolorystycznie. Na Twoim zdjęciu wszystko stracił. Myślę, że przyciągnął Twoją uwagę - dlatego znalazł się w mocnym punkcie. Niestety zginął w ogólnym bałaganie i konwersji do bw. Inna sprawa, że widzę tam teraz ogrodzenie i śmietniki więc łatwo nie jest

    No chyba, że jest on tu przypadkiem. To przepraszam.
    Pozdrawiam,
    Tomek

  10. #10

    Domyślnie

    Dzięki za wpisy.

    Tak - zdjęcie wykonane na ul. Grzybowskiej. To prawda malunek jest intrygujący. Mam ten motyw w kolorze i to w różnych konfiguracjach przestrzennych. Nie zdecydowałem się go pokazać, ponieważ jego obraz był prezentowany na Forum i zdobył nawet nagrodę III nagrodę w Kategorii "Martwa natura, grafika, digart i inne"., a mnie nie udało się wyciągnąć z tego tematu czegoś ciekawszego.


    Z założenia, w mojej kompozycji, jest on jednym z 3 równoprawnych bohaterów obok "schodków" tworzonych przez obrysy budynków i rowerzysty na pierwszym planie. Zdjęcie z założenia miało być cz-b (wykonane na negatywie). Dodam tylko, że w zastanym świetle (cień na kamienicy z budynkiem) i odległości od obiektu plastyczność balonika (kolorowego) i napisu była, mzd, ograniczona. Pzdr

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •