Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie

    Witam,
    Mam dziwną przypadłość synchronizacji D700 z SB-900 i SB-800 łącząc przez Aputure Trigmaster. Sprawa wygląda następująco. Na sanki D700 zakładam SB-900 w TTL-u. Do gniazda synchronizacji podłączam wyzwalacz radiowy, który teoretycznie powinien odpalić SB-800.....ale nie odpala. Sprawdzałem dwa gniazda (SB900 i D700). Co ciekawe wyłączając SB-900, synchronizacja aparat- SB800 działa. Żeby było ciekawiej zakładając SB-800 na sanki, a Sb-900 do radiówki działa tak jak trzeba. Ktoś ma pomysł co tu nie gra??

    Właśnie sprawdziłem i z lampą wbudowaną synchronizacja nie działa na obu lampach.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 16-05-2012 o 21:44

  2. #2

    Domyślnie

    Mam ten sam problem. Po prostu Sabinka swoją elektroniką "blokuje" port PC i nie ma na nim sygnału zwarcia.
    BSL i DSLR

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Kabel synchro? Wtedy dojdzie fizyka kabla - skoro sygnał jest za słaby na krótkim to danie dłuższego nie poprawi sytuacji. Może jakiś aktywny rozdzielacz?

    A może jakbyś się wpiął z nadajnikiem do 10 pinowego złącza?
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 16-05-2012 o 21:44
    BSL i DSLR

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ziever Zobacz posta
    A może jakbyś się wpiął z nadajnikiem do 10 pinowego złącza?
    To już testowałem. Lampa na radiu faktycznie wyzwala ale jakby przed klapnięciem lustra.

    Cytat Zamieszczone przez ziever Zobacz posta
    Kabel synchro? Wtedy dojdzie fizyka kabla - skoro sygnał jest za słaby na krótkim to danie dłuższego nie poprawi sytuacji. Może jakiś aktywny rozdzielacz?
    No właśnie ten kabel jest jakby rozdzielaczem. Sygnał z puszki rozchodzi się w dwóch kierunkach na systemową na sankach i po kablu do transmitera. No tak ja to przynajmniej widzę.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 16-05-2012 o 21:45

  6. #6

    Domyślnie

    Jeżeli kabel synchro nie jest aktywnym elementem to nic nie zmieni.
    BSL i DSLR

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •