Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 42
  1. #11

    Domyślnie

    STG-2 się ciężko nakłada (chyba, że pomyliła mi się z inną pastą Zalmana).

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    STG-2 się ciężko nakłada (chyba, że pomyliła mi się z inną pastą Zalmana).
    Możliwe, STG-1 była w buteleczce z pędzelkiem (jak lakier do paznokci), STG-2 już ma normalną tubko-strzykawkę.
    The Iron never lies to you. You can walk outside and listen to all kinds of talk, get told that you’re a god or a total bastard. The Iron will always kick you the real deal.

  3. #13

    Domyślnie

    Białogardzianin, nałóż pastę "metodą ryżu" i zapnij wentylator. Jak nie jesteś pewny jak się rozprowadziła to ściągnij wentylator i zobacz.
    Potem tylko dobrze wyczyść procka i wentylator jakimś alkoholem, nawet jakimś Clean'em do mycia szyb, zanim nałożysz pastę raz jeszcze.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez thorcik Zobacz posta
    Możliwe, STG-1 była w buteleczce z pędzelkiem (jak lakier do paznokci), STG-2 już ma normalną tubko-strzykawkę.
    No to jednak mi się nie pomyliło. STG-2 to była pierwsza pasta, jaką nakładałem i się zraziłem do tego. ;p Ponoć dobrze jest ją wcześniej podgrzać, ale ja od tamtej pory stosuję metodę "kropa na środek i zakładam chłodzenie".

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bialogardzianin Zobacz posta
    W sensie mam równomiernie i cienko rozprowadzić, żeby po dociśnięciu nie wypłynęła poza obręb procesora?
    Objętość ziarnka ryżu na środek CPU. docisk coolera zrobi resztę, nic się nie wydostanie.

    Smarowanie całości nie ma sensu, bo procesor zajmuje góra 30% pośrodku IHSa. Ostatnio jest modny temat rozbierania Ivy Bridge'y, więc łatwo znaleźć fotki procesora ze zdjętą "czapką", polecam.
    Ostatnio edytowane przez costi ; 12-05-2012 o 19:55
    D300 | S 10-20 | N 18-200 VR | N50/1.4 AI | T 17-50/2.8 | S 105macro | N 70-300VR | SB600

  6. #16

    Domyślnie

    To, że RDZEŃ (nie procesor) zajmuje miejsce pośrodku, wcale nie znaczy, że nie jest lepiej, kiedy większa powierzchnia odprowadza ciepło. Niemniej stosuję taką samą metodę nakładania pasty.

  7. #17

    Domyślnie

    Zmierzam do tego, że najważniejszy jest środek, nie ma co się szczypać, żeby idealnie posmarować do samej krawędzi.

    To, że RDZEŃ (nie procesor)
    Jak już chcemy być ********** precyzyjni, to rdzenie, GPU i uncore (czyli cała reszta)
    D300 | S 10-20 | N 18-200 VR | N50/1.4 AI | T 17-50/2.8 | S 105macro | N 70-300VR | SB600

  8. #18

    Domyślnie

    Nakładasz kropkę pasty na obudowę rdzenia, rozsmarowujesz dokładnie bardzo cieniutką warstwą jakąś twardą kartą kredytową, dociskasz, lekko dokręcesz radiator do płyty, pokręcić parę razy celem dokładniejszego rozprowadzenia między procesorem a radiatorem, dokręcasz do końca i po sprawie. Cała filozofia.
    Nakładanie kropki bez rozsmarowywania może spowodować bardzo niedokładnie rozprowadzenie pasty przez co spadnie skuteczność odbierania ciepła przez radiator. Podczas zdejmowania wielu radiatorów widziałem niejednokrotnie efekty takiej fuszerki - na środku gruby , przypieczony klops a po bokach sucho. Nie wymaga to niemal żadnej pracy więc poświęć te 3 minuty i zrób to raz a porządnie...
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nowart Zobacz posta
    Nakładasz kropkę pasty na obudowę rdzenia, rozsmarowujesz dokładnie bardzo cieniutką warstwą jakąś twardą kartą kredytową, dociskasz, lekko dokręcesz radiator do płyty, pokręcić parę razy celem dokładniejszego rozprowadzenia między procesorem a radiatorem, dokręcasz do końca i po sprawie. Cała filozofia.
    Nakładanie kropki bez rozsmarowywania może spowodować bardzo niedokładnie rozprowadzenie pasty przez co spadnie skuteczność odbierania ciepła przez radiator. Podczas zdejmowania wielu radiatorów widziałem niejednokrotnie efekty takiej fuszerki - na środku gruby , przypieczony klops a po bokach sucho. Nie wymaga to niemal żadnej pracy więc poświęć te 3 minuty i zrób to raz a porządnie...
    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Nałożyłem kroplę prolimatecha pk-1 i rozsmarowałem łopatką plastikową do lodów porządnie po całej powierzchni na płasko, czyli jak już zaokrąglenia się zaczynały, to niżej nie schodziłem. Nadmiar pasty został na łopatce (wcześniej powierzchnie procesora i podstawę radiatora przetarłem alkoholem IPA). Powierzchnia pasty była na prawdę cienka, żeby mi dokręcenie radiatora nie wycisnęło pastę i do zwarcia nie doprowadziło. Zamontowałem radiator wg instrukcji, ale mam wątpliwość- czy te dwie śrubki ze sprężynkami mam dokręcić do końca, aż stawią opór? Teraz mam jeszcze zapas kręcenia, a boję się, że zmiażdżę procesor tą poprzeczną aluminiową płytką.

    EDIT: radiator Megahalems C
    Ostatnio edytowane przez bialogardzianin ; 14-05-2012 o 09:52
    D700, N24D, N35D, N85D, S150

  10. #20

    Domyślnie

    Z tym dociskiem to jest roznie, napewno nie uszkodzisz procesora, stosuje metode "do momentu oporu", sprawdz czy twoj radiator nie jest luzny i czy stabilnie sie trzyma na procesorze, jezeli tak to nie ma paniki

    edit: Wlasnie sprawdzalem w googlach ten radiator, mocowanie to wierna kopia zestawu do mocowania firmy Noctua, badz spokojny, jezeli te tulejki systansowe sa wykonane pozadnie to nic nie ma prawa sie stac, dokrecaj do momentu kiedy bedziesz czul opor, oczywiscie to nie jest kolo od samochodu, wiec troche wyczucia sie przyda
    Ostatnio edytowane przez Greg77 ; 14-05-2012 o 10:40

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •