Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Konfiguracja dysków do PS i LR

    Zaraz pewnie mi się dostanie, bo pewnie było o tym z 1000 razy. Sam czytałem, ale wtedy nie bardzo mnie to interesowało, a teraz jak na złość nie mogę znaleźć nic na ten temat. Mianowicie, czy do kompa zbudowanego głównie do obróbki grafiki rastrowej (PS, LR) i wektorowej (głównie CAD) oprócz dysku systemowego SSD warto dokładać drugi szybki dysk (jakiś WD Black), czy wystarczy np. Green? To, że warto to wiem, tylko jak ta "wartość" ma się do realnego przyrostu komfortu pracy? Oczywiście nie mówię o backup'ach, a o dysku, na NEF'y, DWG, czy inne PSD, na których się pracuje. A może takie pliki robocze na SSD właśnie? Jednym słowem brakuje mi informacji nt. konfiguracji i optymalizacji systemu dysków (gdzie trzymać i na czym pliki robocze, gdzie pliki wymiany i scratch'e oraz wszelkiego rodzaju inne temp'y.

    Może komuś się rzucił w oczy wątek o ww. i podrzuci link?
    clusca
    Fufu X

  2. #2

    Domyślnie

    Jak nie potrzebujesz dysku na archiwum, to sobie daruj.

  3. #3

    Domyślnie

    Już sobie poczytałem i stanęło na "czarnym".
    Wątek można wysłać już chyba do "Koszalina"
    clusca
    Fufu X

  4. #4
    Oszczędny w słowach Awatar Chacal
    Dołączył
    10 2011
    Miasto
    N 49°82' E 19°02'
    Posty
    137

    Domyślnie

    Gdzie poczytales, sam jestem na etapie konfiguracji i taka informacja bardzo by sie przydala.

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
    NIKON Deczysta
    www.slowikfoto.pl

  5. #5

    Domyślnie

    Konkretów nigdzie nie znalazłem, ale poczytałem tu i ówdzie (na polskich i zagranicznych forach komputerowych i dotyczących grafiki 2D i 3D, montażu video itp.). Greeny ponoć mają jakieś problemy z wyłączaniem, tzn. producent przesadził z oszczędzaniem energii i się zbyt często wyłączają - zdaje się po 8 sek. bezczynności (sic!) i dokują głowicę, która ponoć wg producenta ma przeżyć 300.000 takich cykli. Ktoś pisał, że po 6 mies. użytkowania dysk ma już na koncie 150.000 cykli. Można to zmienić za pomocą programiku wypuszczonego przez producenta, ale że nie chciało mi się bawić, a do tego Green'y nie grzeszą prędkością, zdecydowałem się na Black'a. Jak mam kopiować pliki na czas pracy na SSD, to pewnie na to samo wyjdzie, jakbym od razu z wolniejszego dysku pracował. Do tego zastanawiam się nad stworzeniem RAMDisk'u na tempy, cache np. przeglądarki, aby odciążyć dysk SSD (w sensie jego dość szybkiego zużycia) i powinno wszystko hulać aż miło. Zobaczymy
    clusca
    Fufu X

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •