Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie wydajność EN-EL14

    hej czy tylko ja mam takie wrażenie czy wydajność tej baterii jest bardzo słaba? a może ja mam jakiś walnięty egzemplarz?
    daje radę tak do 100-200 zdjęć, nie używam live view.

    w porównaniu do baterii z d80 to jest przepaść, jak to wygląda u innych użytkowników?

    w przypadku zakupu nowej czy warto inwestować w zamienniki?
    nikon

  2. #2

    Domyślnie

    Cześć - u mnie 400 - 450 mogę zrobić.

  3. #3

    Domyślnie

    200 zdjęć to bardzo mało, u mnie na EN-EL9e pojemność 1030 mAh z D5000 wytrzymuje około 500 zdjęć w okresie 2 miesięcy, w ciągu jednego dnia zrobi około 1000 zdjęć, (akumulator w pełni naładowany).
    Z mojego doświadczenia, nowy akumulator uzyskuje swoje maksimum po kilku pełnych ładowaniach.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  4. #4

    Domyślnie

    Ile trzyma wam lustrzanka na akumulatorze EN-EL14 przy częstym on/off? Pytam ponieważ odnoszę wrażenie, że mój NOWY akumulator dość krótko trzyma przy konfiguracji NIKON D5200, NIKKOR 18-105mm. Jak mogę wydłużyć czas pracy akumulatora, zaleca się włączanie i wyłączanie lustrzanki czy lepiej pozostawić ją w trybie uśpionym?

  5. #5

    Domyślnie

    U mnie po kilku cyklach ładowania żywotność akumulatorka wzrosła (mam D5100). Po pierwszym ładowaniu zdechł bardzo szybko i z tego co pamiętam to nawet 200 zdjęć nie zrobiłem. Obecnie nie chcę skłamać, ale koło 400-500 fotek zrobię (wczoraj np.zrobiłem ok.50 zdjęć + kilkanaście minut filmów (czyli LV) i wskaźnik naładowania pokazuje cały czas max.).
    Ostatnio edytowane przez colins ; 28-04-2013 o 10:00

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez r3solved Zobacz posta
    Jak mogę wydłużyć czas pracy akumulatora, zaleca się włączanie i wyłączanie lustrzanki czy lepiej pozostawić ją w trybie uśpionym?
    Na jakiejś anglojęzycznej stronie czytałem kiedyś (jak znajdę linka to Ci podeślę), że najwięcej aku się wyczerpuje (pobiera energii) przy częstym włączaniu i wyłączaniu aparatu. W uśpieniu bateria na dłużej wystarcza.

    Edit:

    10 porad jak przedłużyć żywotność baterii w aparacie
    Ostatnio edytowane przez Andrzej1974 ; 28-04-2013 o 10:47
    Nikon

  7. #7

    Domyślnie

    Ja swoim rekord po całym dniu intensywnego pstrykania (D5100) zrobiłem około 1200zł + 15min filmu w full HD po czym aparat padł. Użytkowany był dosłownie od samego rana do wieczora.

    Ja z baterii jestem zadowolony Oczywiście trybu LV nie używam wgl do zdjęć.

  8. #8

    Domyślnie

    Podejrzewam, że wpływ na żywotność akumulatora ma także format w jakim zapisujemy zdjęcia. Dostęp do zdjęć w formacie RAW (zapis/odczyt) ze względu na większą objętość pliku, trwa jednak odrobinę dłużej niż do mniejszych JPEG. Wobec tego pewnie uda nam się zrobić więcej fotek JPG niż RAW z tej samej ilości prądu.
    Przynajmniej tak sobie myślę. No chyba, że się mylę, to wyprowadźcie mnie z błędu.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •