Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Nika

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie Nika

    Cześć

    Mój pierwszy post na forum i pierwsze kroki w foto ... N. D7000 - możecie mnie zjechać, krytykę konstruktywną i wskazówki chętnie przyjmę

    1.
    2.
    3.

    pozdr.
    Adam
    Ostatnio edytowane przez Aydaho ; 08-05-2012 o 09:03

  2. #2

    Domyślnie

    Nie ma zdjęć - tylko numerki.

  3. #3

    Domyślnie

    poprawiłem

  4. #4

    Domyślnie

    Niestety, zwykłe pstryki do albumu.
    - zdjęcia jakieś tonalnie płaskie
    - twarze słabo oświetlone
    - na jedynce słup wystający dziecku z ramiona
    - na dwójce podobnie jak wyżej tym razem drzewo
    - na trójce chyba uciekła ostrość na kaptur no i pasowałby tu raczej kadr wertykalny

    To minusy a na plus zalicza się to, że kucnąłeś aby fotografować dzieci z ich perspektywy. Wydaje mi się, że prawidłowa konwersja do czerni i bieli pomogłaby jedynce.

    Jeszcze jedna uwaga, jeśli fotografujesz własne dzieci to często trudno je później krytycznie ocenić (to znaczy ich zdjęcia), wiem bo sam niejednokrotnie wpadłem w taką pułapkę
    Ostatnio edytowane przez alprospero ; 08-05-2012 o 12:03
    D700 | D7000 | N35 1.8 | N50 1.8 | S85 1.4 | T12-24 4 | N28-105 3.5-4.5 | T17-50 2.8 | N75-150 3.5 | S70-220 3.5 www.facebook.com/SwiechowskiStudio

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez alprospero Zobacz posta
    Niestety, zwykłe pstryki do albumu.
    nic dodać nic ująć
    czasami warto sprawdzić jakie są jeszcze kategorie
    zdjęcia raczej kiepskie

  6. #6

    Domyślnie

    hmm .. ze słupem racja - dopiero po Twoim komentarzu zauwazyłem że ma coś w plecach

    z dziećmi też - chyba bardziej patrzy się na dziecko niż szerzej na aspekt techniczny ... a że techniki mi brakuje to wiem, czytam, pstrykam i wszystko jak narazie jak krew w piach ... no nic ale będę walczył dalej


    dzięki Panowie

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aydaho Zobacz posta
    hmm .. ze słupem racja - dopiero po Twoim komentarzu zauwazyłem że ma coś w plecach

    z dziećmi też - chyba bardziej patrzy się na dziecko niż szerzej na aspekt techniczny ... a że techniki mi brakuje to wiem, czytam, pstrykam i wszystko jak narazie jak krew w piach ... no nic ale będę walczył dalej


    dzięki Panowie
    Nie poddawaj się, to forum ma bardzo wysokie wymagania ale dzięki krytycznym komentarzom każde Twoje kolejne zdjęcie będzie z pewnością lepsze.
    D700 | D7000 | N35 1.8 | N50 1.8 | S85 1.4 | T12-24 4 | N28-105 3.5-4.5 | T17-50 2.8 | N75-150 3.5 | S70-220 3.5 www.facebook.com/SwiechowskiStudio

  8. #8

    Domyślnie

    no mi też te zdjęcia nie bardzo.
    fajne dzieciaki, ale niefajnie sfotografowane.
    zwierciadlanki: D800 D750 D3 D300 F65
    nikkory: 14-24/2.8 20/2.8 28/2.8 50/1.8 70-200/2.8 VR
    manual: zenitar 16/2.8 fish, helios 44/2
    SB900 frotto cokin lowepro epson L800

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez alprospero Zobacz posta
    Nie poddawaj się, to forum ma bardzo wysokie wymagania ale dzięki krytycznym komentarzom każde Twoje kolejne zdjęcie będzie z pewnością lepsze.

    nie nie - nic z tych rzeczy. Wasze komentarze są dokładnie takie jakich oczekiwałem - nie obrażacie mnie tylko wprost piszecie co jest źle a że źle jest prawie 100% ..no cóż - jestem świadomy ale nie po to kupiłem lustro żeby jechać green-modem.
    Więc będę Was jako kolejny freshman zasypywał pytaniami


    dzieki za Wasz czas

  10. #10

    Domyślnie

    Zdjęcia są bardzo sympatyczne, niemniej tymczasem powinny się znaleźć w innym dziale.

    Natomiast to, co mi się najbardziej rzuca w oczy, to brak kadru wertykalnego, co niepotrzebnie ściska kadr, szczególnie ten brak przestrzeni widać na trzeciej fotografii.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •