Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21

    Domyślnie

    http://www.ubnt.com/wifistation

    kosztuje około stówy, mega wypas, wszedzie z tym jeżdże

  2. #22

    Domyślnie

    Robercie to z tą skalą jest coś u Ciebie nie w porządku, chodziło o poprawienie słabego sygnału sieci Wifi a nie jakieś tam hipotetyczne braki, czy nawet ściany izolowane, czy nawet okno Moskwy. Po kiego roztrząsać problemy których nie ma. Jeżdżę trochę, korzystam z sieci Wifi, sam w domu mam dwie sieci bezprzewodowe i monitoring IP, obecnie kamery wpięte do sieci przez Wifi, i doskonale wiem jak to działa, a Ty próbujesz mi tu wciskać jakieś bzdury. Gdybym tego nie robił i nie miał żadnego doświadczenia to OK, to w tym przypadku powinienem wymięknąć ja, ale nie wymiękam, bo posługuję się tym systemem na co dzień i mam dobrą wiedzę jak sobie z tym problemem poradzić. Radziłeś stosowanie reepeterów, jak sobie to wyobrażasz, że w każdym hotelu pozwolą ci postawić w holu na stoliku urządzenie, że nikt ci go nie dmuchnie i rano będziesz miał znowu problem?
    Jeśli jest kreska czy w ogóle jakaś sieć się pokazuje, szukasz anteną porządnego sygnału(można wspomóc się programem inssider) i po problemie, nie trzeba niczego podłączać a sama antena nie jest jakimś klamotem a życie ratuje, szczególnie za granicą, gdzie trzeba by było bulić ciężką kasę za dane w roamingu a sieci nie zabezpieczonych w okolicy cała masa.
    http://www.krupienko.pl/galeria/

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomajk Zobacz posta
    Robercie to z tą skalą jest coś u Ciebie nie w porządku, chodziło o poprawienie słabego sygnału sieci Wifi a nie jakieś tam hipotetyczne braki, czy nawet ściany izolowane, czy nawet okno Moskwy. Po kiego roztrząsać problemy których nie ma.
    Po to, że chodzi o dostęp w hotelu a nie u Ciebie w domu i nie wszędzie jest "prawie super" często jest "prawie nic".

    Cytat Zamieszczone przez tomajk Zobacz posta
    Jeżdżę trochę, korzystam z sieci Wifi, sam w domu mam dwie sieci bezprzewodowe i monitoring IP, obecnie kamery wpięte do sieci przez Wifi, i doskonale wiem jak to działa, a Ty próbujesz mi tu wciskać jakieś bzdury.
    Widzisz, jeździsz trochę, ja jeżdżę dużo albo i bardzo dużo, zwyczajnie za mało widziałeś.

    Cytat Zamieszczone przez tomajk Zobacz posta
    Radziłeś stosowanie reepeterów, jak sobie to wyobrażasz, że w każdym hotelu pozwolą ci postawić w holu na stoliku urządzenie, że nikt ci go nie dmuchnie i rano będziesz miał znowu problem?
    Tak i właśnie tak robię jeśli mam problem z netem, stawiam swojego repeatera, zwykle jest gdzie i jeszcze nikt go nie zakosił, a to że jest to upierdliwe to inna sprawa.

    Cytat Zamieszczone przez tomajk Zobacz posta
    Jeśli jest kreska czy w ogóle jakaś sieć się pokazuje, szukasz anteną porządnego sygnału(można wspomóc się programem inssider) i po problemie, nie trzeba niczego podłączać a sama antena nie jest jakimś klamotem a życie ratuje, szczególnie za granicą, gdzie trzeba by było bulić ciężką kasę za dane w roamingu a sieci nie zabezpieczonych w okolicy cała masa.
    Kiedyś kupiłem sobie 'najmocniejszą antenę na rynku' (.) pomagała aż trafiłem na trzy hotele, w których nie dała rady. Repeater jeszcze nigdy mnie nie zawiódł.

    Sprawa jest prosta, albo chcemy rozwiązanie działające w 100% i nie zostawiające szansy niepowodzeni, albo takie, które zadziała prawie zawsze. Dla mnie prawie to za mało więc wybieram rozwiązanie pewne. Pytający zrobi jak będzie uważał, napisałem o zaletach repeatera napisałem też o wadach (a w zasadzie jednej - upierdliwości rozwiązania).

    Z mojej strony EOT.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RobertMiernik Zobacz posta
    Po to, że chodzi o dostęp w hotelu a nie u Ciebie w domu i nie wszędzie jest "prawie super" często jest "prawie nic".
    Po prostu nie zdajesz sobie sprawy co znaczy U MNIE (Ciebie) jeśli są gdzieś trudne warunki to właśnie u mnie, ale cóż nie będę się tu teraz licytował, bo pewnie na Syberii są trudniejsze.
    Jedno jest pewne, założyciel wątku sam wybierze sobie rozwiązanie najbardziej mu odpowiadające. Jeśli ma zamiar jechać na "zadupie" gdzie nie ma nic to pewnie reepeter będzie mu niezbędny i to nie byle jaki, pewnie i radiolinia w paśmie 50Ghz/10kW też będzie miała problem. Jednak w normalnej rzeczywistości to nie ma już miejsc "pustych"
    Choć przyznam, że na pewnym obszarze mam "pokrycie" sieci to i tak na nie wiele się to zdaje, bo trzeba by niestety znać hasła dostępu, więc ani jedno ani drugie nie zadziała pozostaje tylko GPRS i to z prędkością nie przekraczającą 380kb/s (bitów- nie mylić z bajtami) to tak sobie jeśli chodziło to ten domek u Ciebie -Mnie
    http://www.krupienko.pl/galeria/

  5. #25

    Domyślnie

    Panowie mylicie moc anteny z jej zyskiem. Poprawa odbioru o jakiej napisał tomajk, została uzyskana dzięki dużemu zyskowi energetycznemu anteny. Dzięki temu jest ona w stanie pracować przy niskim poziomie sygnału odbieranego. Moc anteny jest ważna natomiast w momencie gdy antena musi sygnał wypromieniować i ma do pokonania dużą odległość i/lub przeszkody.
    Posiadając antenę o dosyć wysokim zysku energetycznym można z powodzeniem pracować, tak samo jak na słabej antenie wspomaganej przez urządzenia pośredniczące. Oczywiście jeżeli w ogóle łapiemy jakiś sygnał. Oczywiście antena z większym zyskiem może "złapać" sygnał tam gdzie antena z mniejszym zyskiem się podda.
    Kiedyś gdy sieć BTSów nie była tak gęsta jak teraz, też się pisało o modelach telefonów, które trzymają zasięg lepiej niż inne.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •