Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
  1. #1

    Domyślnie Wi-fi w hotelach - czyli co zrobić aby złapać sygnał?

    Sytuacja następująca:
    Jesteśmy poza domem, np. w hotelu, chcemy skorzystać z Wi-fi i okazuje się, że łapiemy zasięg na poziomie jednej kreski z tendencjami do braku sygnału. Do lobby, gdzie sygnał jest silny, schodzić się nie chce bo za daleko, za późno, itd..
    Zbyt często po hotelach nie śpię, ale dziwnym trafem w trzech ostatnich, w których nocowałem tak właśnie wyglądała sytuacja z sygnałem Wi-fi. Pytanie do osób mających doświadczenie w tym temacie, jaką kartę Wi-Fi na USB kupić, ewentualnie jaką antenę do niej, a może nawet jakiś AP (nie za duży) zasilany normalnie z 230V aby uzyskać w miarę stabilne połączenie w takich warunkach? Nie chodzi o super prędkości (bo te i tak są przeważnie poblokowane), ale głównie o nawiązanie i utrzymanie połączenia umożliwiającego swobodne przeglądanie sieci,
    D600, T24-70/2.8 VC, N80-200/2.8, SB700

  2. #2

    Domyślnie

    Obawiam się, że coś takiego nie zadziała.

    Z racji tego, że pół (jak nie 3/4) życia w hotelach spędzam kiedyś zaczytywałem się o takich rozwiązaniach, od kart na USB, po różne 'PCMPCI'owe. Z lektury wyszło, że nie zadziała i 'cały internet' odradza takie próby jako nieskuteczne. Z tego co pamiętam chodzi o to, że to kwestia nadawania a nie odbioru, co z tego, że postawisz sobie wypaśną antenę, jeśli z drugiej strony jest kaszana i nie potrafi 'pchnąć' dalej sygnału, dzięki antenie po stronie odbiornika zyskasz tak niewiele, że nie jest to warte zachodu. Dodatkowo jest problem z zasilaniem karty bezpośrednio z laptaka, podobno nie jest w stanie skutecznie udźwignąć większych anten.

    Jedynym skutecznym rozwiązaniem jest AP, którego konfigurujesz w trybie bridge albo repeater, który postawisz gdzieś 'w połowie drogi' między urządzeniem hotelowym a swoim. Niestety nie zawsze jest gdzie i jak (choćby problem z zasilaniem na środku hotelowego korytarza).

    P.S. Sprawę 'rozwiązałem' kupując mini routerek (wymiary jak nieduży pilot od telewizora), który przypinam do hotelowego gniazdka sieciowego (w większości hoteli z którymi mam do czynienia mimo, że jest internet WIFI to gniazdka dalej są w pokojach) i mam bezprzewodowy własny dostęp.
    P.P.S. A czasem zdarza się też tak, że dłuupa i w ten sposób więc mam GPRSowy kryzysowy dostęp z tableta...
    Ostatnio edytowane przez RobertMiernik ; 06-05-2012 o 23:16

  3. #3

    Domyślnie

    Dobre anteny po stronie odbiornika tez daja sporo w pewnych warunkach - na temacie sie nie znam wystarczajaco wiec pozostane przy takim stwierdzeniu, popartym jedynie tym co oczy widzialy Niestety nie w kazdych warunkach dodanie zewnetrznej anteny pomoze. Kierunkowa w budynku moze dac niewiele :P

    Brdige AP ofc by pomogl, ale.. no wlasnie, za Robertem - zbyt duzo zachodu.

    Dodatkowo jest problem z zasilaniem karty bezpośrednio z laptaka, podobno nie jest w stanie skutecznie udźwignąć większych anten.
    Jezeli chcesz mocneijsza karte, to poszukaj np kart Alpha. Maja moc do 1000mw ( ciagna to z 2 usb ). Niestety odbioru Ci to nie poprawi. Ale zagluszyc AP zapewne bedziesz mogl skutecznie :P
    d70s + N18-70 + N55-200

  4. #4

    Domyślnie

    Być może jakiś repeater byłby w stanie pomóc, głównie chyba na takiej zasadzie, że mógłbyś go wystawić przed pokój i zmniejszyć nieco ilość przeszkód między AP - pewnie gdzieś na korytarzu - a laptopem.

    Najprostszym rozwiązaniem jednak byłby modem GSM w kompie + karta (choćby prepaid). Sprawdziłem to w trakcie majówki - zasięg WiFi (2 Mb/s na świat) kończył się jakieś 2 metry przed drzwiami pokoju, a 3G/HSDPA dawało jakieś 7 Mb/s bez żadnych problemów.

  5. #5

    Domyślnie

    No tak, ale temat ni ejest o tym jak miec internet w hotelu, ale jak podlaczyc sie do wifi ze slabym zasiegiem :P Na pewno modem HSDPA i prepaid da nam mozliwosc korzystania z neta w wielu miejscach, ale nie o to chodzi :P
    d70s + N18-70 + N55-200

  6. #6

    Domyślnie

    Karty typu Alpha odrzuciłem od razu, bo z oczywistych względów nie ma sensu nadawać z dużą mocą, skoro AP i tak nadaje nadal słabo. Internet via GSM rozważałem (i nadal rozważam) dosyć mocno, problem jednak jest taki, że potrzebuję mobilnego internetu (wi-fi) raptem kilka razy w roku i co gorsza przynajmniej z połowę tego za granicą, co dosyć mocno ogranicza użyteczność takiego rozwiązania. Zdaje się, że Orange ma jakąś ofertę na mobilny internet bez abonamentu z płatnością za każdy rozpoczęty dzień transmisji i takie coś wchodzi w rachubę, ale nadal i tak chciałbym karty Wi-Fi delikatnie sprawniejszej w odbiorze i proporcjonalnie mocniejszej w nadawaniu, niż ta w moim lapku.
    Kupię na próbę coś takiego:
    http://www.komputronik.pl/product/11...TL_WN822N.html
    opinie ogólnie więcej niż dobre, kasa niezbyt wielka, a jak nie zadziała dużej straty nie będzie.
    D600, T24-70/2.8 VC, N80-200/2.8, SB700

  7. #7

    Domyślnie

    Antena wzmacnia nie tylko sygnał odbierany ale również wysyłany, jeśli emitujemy z większą mocą, to lepiej też jest odbierany nasz sygnał przez ruter. Jak najbardziej antena pomoże, kwestia dobrania modelu jest uzależniona jakie mamy gniazdo anteny zewnętrznej. Są bardzo dobre anteny kierunkowe o zysku dochodzącym do 20dBm i nawet więcej, taka antena potrafi z "jednej kreski" zrobić zasięg na MAXa. Antenki typu "drucik ze spiralką +7dBm" daje tylko złudzenie poprawy sygnału, jedynie może ustabilizować go, porządną poprawię dają dopiero anteny +17dBm. Całe życie jadę na Wifi, EDGE, HSDPA, CDMA itp. i wiem, że antena jest jedynym i skutecznym lekarstwem na słaby sygnał.
    Trzeba też zwrócić uwagę żeby antena była na 2,4GHz nie dać sobie wcisnąć na 2,1 bo to robi wielką różnicę, choć wyglądem wcale.

    PS. nie wygląda by ta karta miała gniazdo anteny zewnętrznej, a te oryginalne to mogą być gorsze niż w laptopie. Lapciaki często mają w ramce wyświetlacza dość spore anteny, aby coś poprawić to trzeba mieć konkret.
    Ostatnio edytowane przez tomajk ; 07-05-2012 o 00:30
    http://www.krupienko.pl/galeria/

  8. #8

    Domyślnie

    A o zbudowaniu anteny kierunkowej nikt nie pomyślał?
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  9. #9

    Domyślnie

    Jeszcze raz, na wszelki wypadek: obawiam się, że wywalisz (niewielkie, bo niewielkie) pieniądze w błoto, zwiększenie siły nadawania (lepsza karta/większa antena) nie zagwarantuje Ci poprawienia jakości sygnału bo to zależy od anteny nadawczej ale w urządzeniu po drugiej stronie.

    Chcesz mieć gwarancję sukcesu, kup repeater i kombinuj z rozstawianiem go po hotelach, inne rozwiązania mają taką samą szansę powodzenia jak korzystanie z karty wbudowanej, więc uważam że równie dobrze można sobie odpuścić.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez velaskez Zobacz posta
    A o zbudowaniu anteny kierunkowej nikt nie pomyślał?
    Puszka pringlesow i jedziemy, oldschool.
    d70s + N18-70 + N55-200

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •