Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kurtz Zobacz posta
    Puszka pringlesow i jedziemy, oldschool.
    Dokładnie o tym myślałem.
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  2. #12

    Domyślnie

    W zaprzyjaźnionym sklepie komputerowym wziąłem dzisiaj na próbę:
    TL_WN822N - USB, bez gniazda dodatkowej anteny
    TL-WN722N - USB, z możliwością podpięcia lepszej anteny
    TL-ANT2408C - dodatkowa antena 8dBi

    Testy robione na IBM/Lenovo T60.
    Na początek podłączyłem tą druga kartę z fabryczną anteną, w zasadzie zmian w stosunku do wbudowanego Wi-Fi nie było, widoczna tylko jedna sieć z siłą sygnału na poziomie jednej kreski. Zmiana anteny na 8dBi spowodowała w dotychczas widzianej jedynej sieci wzmocnienie sygnału do dwóch kresek, znalezienie drugiej sieci z poziomem sygnału 1 kreska (AP znajduje się dwa piętra niżej i około 20m w bok w poziomie) jednak skutecznego połączenia nie dało się nawiązać. Znalazło się również kilka innych sieci z poziomem sygnału 0. Czyli różnica jest, ale nie kolosalna.
    Na koniec przetestowałem TL-WN822N (z dwoma wbudowanymi antenkami) i tutaj zostałem bardzo miło zaskoczony.
    Początkowo widoczna sieć z jedną kreską sygnału wskoczyła na 3 a czasami 4 kreski, sieć znaleziona na zewnętrznej 8dBi antenie (sygnał 1) miała teraz stabilny sygnał 2 kresek i bez problemu utrzymywało się połączenie umożliwiające swobodne oglądanie filmów na Youtubie. Wychodzi na to, że ta karta jest jednak znacznie sprawniejsza od pozostałych i za 80zł warto zaryzykować, może się sprawdzi.
    D600, T24-70/2.8 VC, N80-200/2.8, SB700

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RobertMiernik Zobacz posta
    Jeszcze raz, na wszelki wypadek: obawiam się, że wywalisz (niewielkie, bo niewielkie) pieniądze w błoto, zwiększenie siły nadawania (lepsza karta/większa antena) nie zagwarantuje Ci poprawienia jakości sygnału bo to zależy od anteny nadawczej ale w urządzeniu po drugiej stronie.
    Skąd wytrzasnąłeś takie informacje, że jakość sygnału zależy od anteny "po drugiej stronie" nie wiem czy rozumiesz zasadę działania sieci Wifi, tam nie ma żadnej DRUGIEJ STRONY. Sygnał musi być odpowiedniej mocy i aby to poprawić wystarczy by jedno z urządzeń posiadało silny nadajnik-odbiornik, lub porządną antenę.
    Gdyby było tak jak pisałeś nie miałbym internetu do tej pory a jednak mam i to właśnie dzięki antenie, w takiej samej sytuacji jak ja jest wielu użytkowników sieci, nazwijmy to z "eteru". Nawet dostawcy zalecają przy słabym "zasięgu" stosowanie anteny, dzięki temu OBIE strony jakoś się "widzą" lepiej o dziwo.
    http://www.krupienko.pl/galeria/

  4. #14

    Domyślnie

    Niestety się mylisz, antena odbiorcza to jedno, zadziała tylko jeśli sygnał jest za słaby dla Twojej aktualnej karty, czyli polepszy to co jest ale nie jest rozwiązaniem na wszystkie problemy.

    Proste wytłumaczenie, wyobraź sobie AP postawiony w ekranowanym bunkrze pod ziemią, żaden sygnał nie ma prawa z niego wyjść, więc żebyś sobie nawet postawił Oko Moskwy to i tak tej sieci nie będziesz odbierał. Ze zwykłym routerem stojącym na recepcji w hotelu jest tak samo, każda ściana po drodze od recepcji do Twojego pokoju to taki ekran, im ich więcej tym mniej sygnału przebija się dalej, po X ścianie dalej nie przechodzi już nic albo na tyle mało, że żebyś nie wiem jaką antenę sobie zmajstrował nic to nie da (sprawdzone!).

    To o czym piszesz/myślisz działa na zewnątrz jeśli nie masz fizycznych przeszkód między nadajnikiem/odbiornikiem, wtedy postawienie anteny po obu stronach da podobny efekt. Podobny bo nawet wtedy lepiej jest mieć więcej mocy po stronie nadawania a nie odbioru.

    Jak myślisz dlaczego radiostacje mają kosmiczne anteny a w radioodbiorniku wystarczają małe kikutki...

  5. #15

    Domyślnie

    Jaka ODBIORCZA antena jest NADAWCZO-ODBIORCZA i nie mówimy o sytuacji gdzie nie dociera żaden sygnał a jedynie jest słaby.
    Widzę że jednak nie masz żadnego doświadczenia a dajesz rady.
    http://www.krupienko.pl/galeria/

  6. #16

    Domyślnie

    O matko, odbiorcza w sensie końcówka - Twój laptop, nadawcza czyli źródło internetu - router

    A sygnał może być tak słaby, że pomijalny, wystarczający jedynie na wykrycie sieci.

    Uwierz mi, że wiem o czym mówię, spędziłem w hotelach mnóstwo czasu i wypróbowałem wszystko co się rusza.

  7. #17

    Domyślnie

    Skoro próbowałeś a nie wyszło, znaczy nie poszedłeś właściwą drogą, ja z powodu iż mieszkam na uboczu i nie mam wynalazków typu kablówka czy neostrada musiałem sobie radzić i mam DOBRE doświadczenia, przy sygnale bardzo miernym, czyli zaledwie "kontakt" antena kierunkowa o zysku +23dBm poprawiała warunki na 5 kresek i z -98dBm miałem sygnał -57.
    Jeszcze raz powtarzam jeśli nie zrozumiałeś, antena powoduje to iż emitujesz mocniejszy sygnał który jest lepiej odbierany przez tgzw. ODBIORNIK jak i ta sama antena powoduje to, że Ty odbierasz lepiej sygnał nadawany z tegoż tgzw. ODBIORNIKA, i to nie są żadne czary mary tylko tak to działa.
    http://www.krupienko.pl/galeria/

  8. #18

    Domyślnie

    Tylko Ty dalej mówisz o otwartej przestrzeni gdzie antena rzeczywiście tak działa a nie budynkach w których występuje tłumienie i żadne zwiększanie mocy anteny latopowej nic nie da bo sygnału zwyczajnie nie ma.

  9. #19

    Domyślnie

    Czy mi się przywidziało, czy może czytać już ze starości nie potrafię.
    Cytat Zamieszczone przez Jaworus Zobacz posta
    Sytuacja następująca:
    Jesteśmy poza domem, np. w hotelu, chcemy skorzystać z Wi-fi i okazuje się, że łapiemy zasięg na poziomie jednej kreski z tendencjami do braku sygnału.
    Jak mi MOJE doświadczenie podpowiada to porządna antena kierunkowa w takim przypadku zrobi zasięg na MAX a nawet w przypadku ścian, tłumienia, odbić, zakłóceń, można z nią na kablu powędrować po pokoju, bo często jest tak że nawet w kącie jest super sygnał, gdzie na środku na stoliku nie ma nic.
    Ostatnio edytowane przez tomajk ; 08-05-2012 o 10:40
    http://www.krupienko.pl/galeria/

  10. #20

    Domyślnie

    Jakbyś w ogóle skali nie ogarniał albo nie chciał ogarnąć, to że coś zadziałało raz albo dwa nie znaczy, że zawsze zadziała, a to że coś raz albo dwa nie zadziałało znaczy, że może znów nie zadziałać, więc jeśli rozmawiamy o pewnym i skutecznym rozwiązaniu to to się nie nadaje.

    Dzięki za dyskuję, ale sorry wymiękam.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •