Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie sprzęt foto a kasa fiskalna

    Mam taki problem, prowadząc działalność do sprzedaży sprzętu foto konieczna jest kasa fiskalna i to jest dla mnie jasne, ale co jeśli kupię np. obiektyw na firmę i będę go chciał sprzedać za jakiś czas? czy wystarczy tylko że wystawię fakturę czy muszę też taką transakcję zarejestrować na kasie, byłby to bezsens skoro do prowadzenia działalności jej nie potrzebuje.
    Może ktoś ma pewna informacje na ten temat, najlepiej podparta jakimś przepisem.
    pozdrawiam Piotr


  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli prowadzisz działalność świadcząc usługi/sprzedając towary dla podmiotów gospodarczych - nie masz takiego obowiązku. Jeśli natomiast zdarza Ci się sprzedawać towar odbiorcom indywidualnym (osobom prywatnym nie prowadzącym działalności) to jako dokument sprzedaży musisz wystawić fakturę. Nie masz od razu obligatoryjnie obowiązku się "fiskalizować". Pod warunkiem jednakże, że sprzedaż dla odbiorców indywidualnych w danym roku nie przekroczy wartości bodajże obecnie ~10000 euro. Jeśli przekroczy - to masz kasę fiskalną na karku. Są wyjątki - jeśli rozpoczynasz działalność nie od początku roku, a np. od 1 listopada, czyli 2 miesiące przed końcem roku, to kwota, za jaką możesz dokonać sprzedaży indywidualnej nie może przekroczyć 2/12 wspomnianych 10000 euro. Dziwne, ale tego pilnują. Wiadomości pochodzą od mojego księgowego, bo w ten sposób pozbywałem się swojego sprzętu Minolty miesiąc temu. Księgowy raczej dobry, bo pracował przez wiele lat w kontroli skarbowej

  3. #3

    Domyślnie

    Zadzwoń poprostu do skarbowego bo za tymi przepisami nie nadążysz.
    Ostatnio edytowane przez Al Bundy ; 06-03-2007 o 17:16
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  4. #4

    Domyślnie

    tak jak napisał fIlek. Jak sprzedajesz firmie, to wystawiasz samą FV bez paragonu/kasy jeśli osobie fizycznej nie prowadzącej działalności, to paragon lub FV ale wtedy paragon też musisz puścić i podpiąć do swojej kopii FV. Jeśli nie masz kasy, bo nie musisz jej mieć jeśli sprzedaż nie przekroczy pewnego pułapu, to wystawiasz FV i tyle.

    Dam znać jutro jak to jest, bo jeśli ująłeś w koszty aparat a teraz chcesz do sprzedać, to może być inaczej, ale dam znaka jutro
    Paweł

  5. #5

    Domyślnie

    dzięki wszystkim, też się kopne do skarbówki bo kupiłem obiektyw i sie zastanawiam czy wrzucić w koszty czy nie, bo bez sensu byłoby dla jednego obiektywu kupować kasę
    pozdrawiam Piotr


  6. #6

    Domyślnie

    Sprawdzić nie zawadzi, ale jakby co ja sprzedawałem w ten sposób i jeszcze jestem na wolności

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gawronnek Zobacz posta
    dzięki wszystkim, też się kopne do skarbówki bo kupiłem obiektyw i sie zastanawiam czy wrzucić w koszty czy nie, bo bez sensu byłoby dla jednego obiektywu kupować kasę
    Jest jeszcze inne popularne rozwiązanie.
    Wrzucasz szkło w koszty więc masz taniej, po amortyzacji sporządzasz protokół zniszczenia - oczywiście nie podejrzanie za wcześnie, następnie sprzedajesz już szkło spokojnie na allegro... Ot taka szara strefa...
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  8. #8

    Domyślnie

    al
    ciekawe ilu pracownikow skarbowki uswiadamiasz piszac takie instrukcje
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  9. #9

    Domyślnie

    z tego co wiem, jeśli nie ma obowiązku posiadania kasy bo nie przekroczyło się pewnego pogu to można wystawić fakturę, ale nie trzeba. Jest jeszcze coś takiego jak spzedaż bezrachunkowa dla osób indywidualnych. czy ktoś się orientuje o co w tym chodzi?
    NIKON...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rabijki Zobacz posta
    al
    ciekawe ilu pracownikow skarbowki uswiadamiasz piszac takie instrukcje
    Zdziwisz się ale to oni podsuwają takie rozwiązania
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •