Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar Młody_SS
    Dołączył
    10 2011
    Miasto
    Czechowice/Bielsko
    Posty
    27

    Domyślnie Konwerter Fisheye

    Witam. Przeglądając oferty na allegro znalazłem coś, co mnie zaciekawiło, a mianowicie konwerter fisheye ;
    http://allegro.pl/konwerter-fisheye-...313438312.html
    Czy ktoś użytkuje takiego konwertera ? Chciałbym zobaczyć jak to się ma w praktyce, bo opis to opis.
    Byłbym wdzięczny za opinię i wrzucenie jakiś fotek. Pozdrawiam
    Nikon D80 + grip | N 18-105 VR | N 35 f/1.8 | SB-900 | i dodatki

  2. #2

    Domyślnie

    Sądząc po reklamowym zdjęciu na aukcji, przedstawiającym działanie tego konwertera, to jest to coś kompletnie bezużytecznego i wygląda na stratę pieniędzy. A jak nie masz pieniędzy, to szkoda je wydawać na eksperymenty. No, ale to tak tylko na pierwszy rzut oka może wygląda? Natomiast można by poszukać w sklepie internetowym jakimś i kupić na próbę, a następnie odesłać w ciągu tych ustawowych 10 dni, jeżeli się nie sprawdzi. Ale jakoś tego nie widzę. Nie dość, że zakładamy to coś na obiektyw kitowy i robi nam się ciemnica, to jeszcze kąt widzenia na przykładowej miniaturce wzrósł tak nieznacznie, że można tego w ogóle nie zauważyć. Masa niewiadomych - co z ostrością, z działaniem AF, z odblaskami. Oj w tej cenie nie wróżę by miało to jakiekolwiek szanse na sukces.

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    Dzierżoniów/Dolny Śląsk
    Posty
    156

    Domyślnie

    Chyba nie warto. Pierwsze lepsze zdjęcie ilustrujące ostrość tego cuda:
    Ponoć mydło na krawędziach to normalka przy tym konwerterze.

  4. #4

    Domyślnie

    Aż oczy bolą
    Kup "judasza" w sklepie (meblowym?) wyjdzie taniej i równie "dobrze"...
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  5. #5
    Oszczędny w słowach Awatar Młody_SS
    Dołączył
    10 2011
    Miasto
    Czechowice/Bielsko
    Posty
    27

    Domyślnie

    czyli - cena adekwatna do jakości - niska.
    Nikon D80 + grip | N 18-105 VR | N 35 f/1.8 | SB-900 | i dodatki

  6. #6

    Domyślnie

    Moim zdaniem cena jest wyższa, niż jakość, w tym wypadku
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  7. #7

    Domyślnie

    Mnie ostatnio bardzo pozytywnie zaskoczyła jakość obrazu z wizjera do drzwi. Serio. Myślę, że jest o dwie klasy wyżej od przykładu powyżej. Tylko nie podpinałem pod lustrzankę....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •