Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Kalibracja IT-8

  1. #1
    wojteh
    Gość

    Domyślnie Kalibracja IT-8

    Czy ktokolwiek z Was przeprowadzał kalibracje ??? zakupiłem za niewielkie pieniądze wzornik IT-8 Kodak Q-60. Jak przeprowadzić kalibrację np v500. Wiem ze w Silverfast 8 w wersji pełnej jest Auto kalibracja - ale jak wykonać ja bez tego softu ?
    Ostatnio edytowane przez wojteh ; 04-05-2012 o 11:54

  2. #2

    Domyślnie

    Skanujesz, ukręcasz profil, przydzielasz go zeskanowanym zdjęciom w Photoshopie.

  3. #3
    wojteh
    Gość

    Domyślnie

    zaraz jak ukręcasz profil .... czym ??? oto jest pytanie ??? dodatkowo po co są pliki referencyjne??

  4. #4

    Domyślnie

    skręcarką do profili prawdopodobnie
    a n a l o g o w i o r t o d o k s i . p l

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wojteh Zobacz posta
    zaraz jak ukręcasz profil .... czym ??? oto jest pytanie ??? dodatkowo po co są pliki referencyjne??
    ArgyllCMS.
    Profiler potrzebuje pliku referencyjnego zawierającego charakterystykę kolorymetryczną próbek barwnych naświetlonych na slajdzie i zeskanowanego zdjęcia.

  6. #6
    wojteh
    Gość

    Domyślnie

    kuźwa a cos prostszego do instalacji ??? (tylko nie odpowiadajcie Siverfast 8 Ai)

  7. #7
    wojteh
    Gość

    Domyślnie

    już mam w VueScan można utworzyć wzorzec ...

  8. #8

    Domyślnie

    Utworzyć wzorzec to jedno, ukręcić profil to drugie.

    ArgyllCMS wogóle nie trzeba instalować - dekompresujesz i masz, kwestia wpisania w shellu odpowiednich zaklęć.
    Jak nie ogarniasz, to zeskanuj mi toto i wyślij mejlikiem z plikiem referencyjnym - w kwestii drukarek i monitorów jestem już niezłym Harrym Potterem w ArgyllCMS, to przy okazji potrenuję se zaklęcia dla skanera.

  9. #9

    Domyślnie

    Wojtek krzyknij do skanera Aperatium to ci tusz pokaze (kto wie moze i profil IT- albo Diffindo to potnie ci film na paski
    a jak nie bedzie chcial wspolpracowac to jedwabnij go magicznym Confringo

  10. #10

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •