Zastanawia mnie jedna rzecz. Gdy się na aparat z matrycą DX nałoży obiektyw FX to część światła nie jest wykorzystywane bo matryca jest 1.5x mniejsza od FX dla której obiektyw jest zrobiony (soczewki są większe).
Widziałem różne konwertery wpinane między obiektyw a body i się zastanawiam czy jest taki, który by zogniskował to światło tak by w całości padało na matryce DX? Jak się zastanowić to przez skupienie większej ilości światła powinniśmy zyskać większą jasność oraz szerszy kąt, prawie tak jak w matrycach FX. Jeśli takich konwerterów 0.66x nie ma to w czym jest haczyk?
Szukaj



Odpowiedz z cytatem

Skontaktuj się z nami