Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 43
  1. #21

    Domyślnie

    no fajny ten FG, też zwróciłem na niego uwagę, może nabędę

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grafzero Zobacz posta
    FG - mały, tani, robi zdjęcia, i ma pełną automatykę + ttl jeśli akurat będzie potrzeba aby zdjęcie zrobił ktoś z epoki cyfrowej. Mówisz żeby ostrość złapał i zdjęcie wyjdzie.
    Żeby uświadomić, jego nowszy braciszek FG-20 już był projektowany przez księgowych, nie ma TTL błysku i jeszcze czegoś tam...

    Ktoś wspominał o wskazówkach, więc on ma 'linijkę' z diód LED. Bardzo przyjemny manual. Do wyższych brakuje mu podglądu głębi ostrości i minimalnie wolniejsza migawka.
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  3. #23

    Domyślnie

    FG-20 mialo byc nowsza wersja EMa ale wyszlo jakwyszlo. Sa jeszcze FE-10/FM-10 ktore byly juz robione przez Cosine.

    Wracajac do FG to kupic sztuke w bardzo dobrym stanie (bez padnietego lub padajacego swiatlomierza, ktorego nikt nie naprawi) to nie lada wyczyn.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gALL Zobacz posta
    FWracajac do FG to kupic sztuke w bardzo dobrym stanie (bez padnietego lub padajacego swiatlomierza, ktorego nikt nie naprawi) to nie lada wyczyn.
    Jakiej natury zarzuty są do światłomierza? Nasłuchuję, skoro mam model, ale się nie spotkałem. Były zarzuty do lustra...

    Ja w momencie kupienia miałem banalny problem z lustrem, jak się okazało zupełnie nie związany. Niepotrzebnie zmieniłem baterie itd.
    Dziwna uszczelka (amortyzator), lustro się do nie przyklejało, trzeba było przejechać patyczkiem aby utraciła kleistość.
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  5. #25

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez chaos Zobacz posta
    pojawiły się na alle dwie puszki:
    http://allegro.pl/nikon-fe-czarna-we...317236197.html
    http://allegro.pl/nikon-fg-czarny-i2317235902.html
    w niezłej cenie, co myślicie, ryzykować zakup ?
    FE jest modelem z wyższej linii (ale FE bez dwójki z TTL lampy ma gorzej od FG).

    Kosztują jak pięć dobrych filmów. Pięć filmów nie zaryzykujesz?
    :P

    PS. Chyba wszystko do 'analogowej torby' za te ceny kupowałem.
    EDIT: adwokat kazał napisać: FG ma pewnie znane i nieznane zarzuty, FE może być bardziej wytłuczony bo w tamtych czasach mógł być jako półprofesjonalny.
    Ostatnio edytowane przez JacekCz ; 01-05-2012 o 20:39
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  7. #27

    Domyślnie

    O tym czy aparat jest zajechany może świadczyć stan płytki dociskającej negatyw,a niestety sprzedający bardzo rzadko umieszczają takie zdjęcia na aukcjach.
    Ten FE jeśli faktycznie sprawny to wygląda na całkiem niezłą ofertę.


    Choć w sumie za te pieniądze to kupiłem niedawno Minoltę XD7...z obiektywem 50/1.7
    D610, V1, FM2n

  8. #28
    wojteh
    Gość

    Domyślnie

    Wydają sie zużyte ... Ja w takim stanie bym nie kupił ...

    Zajrzyj na ebay ... Zobacz w jakim stanie można kupić za niewiele wiecej .... Albo w podobnej cenie ....
    Ostatnio edytowane przez wojteh ; 01-05-2012 o 21:40

  9. #29

    Domyślnie

    ok, poproszę o zdjęcie płytki - znaczy jak wyślizgana to był sporo używany ?

  10. #30

    Domyślnie

    Nikkormat / Nikon EL-2:
    - Pomiar światła taki sam jak w FE
    - wskazanie czasu i pomiaru tak jak w FE
    - w pełni kompatybilny z obiektywami Ai i AiS (bez zajęczych uszu)
    - możliwość współpracy z obiektywami pre-Ai (podnoszona dźwignia od Ai, stop-down metering)
    - baterie 4LR44 (tak samo łatwo dostępne jak LR44)
    - mozliwosc manualnego podniesienia lustra (tego chyba nie ma w FE, da się podłączyc inwazyjne fisheye)
    - jest naprawdę pancerny

    Z minusów to w zasadzie tylko szybsze zuzywanie baterii niz FE, aczkolwiek robię już którąś kolejną rolkę i cały czas ta sama bateria. Mojego kupiłem za 180 PLN na znanym portalu aukcyjnym.
    Nikon D40 -> D90, Nikkormat EL2 + S18-35/1.8 + 35/1.8 + 18-55 II + 80-200 f/4.5 + Orestor 2.8/100 + Series E 100mm f/2.8

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •