Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 43
  1. #11
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez chaos Zobacz posta
    ok, rozumiem, zgadzam się ...
    jednak nie spełnia warunków jakie podałem w pierwszym poscie
    spoko

    ja nie chce kolegi na sile ciagnac na swoja strone , poprostu kolega jest zafiksowany na swoj punkt widzenia , czasami dobrze wtedy pokazac inna droge , niejako na zasadzie kontrastu

    wszystko w przyjaznej i ciekawej dyskusji

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jaack Zobacz posta
    spoko

    ja nie chce kolegi na sile ciagnac na swoja strone , poprostu kolega jest zafiksowany na swoj punkt widzenia , czasami dobrze wtedy pokazac inna droge , niejako na zasadzie kontrastu

    wszystko w przyjaznej i ciekawej dyskusji

    Tylko mnie ciekawi jedno, bo kolega podał dość konkretne wymagania odnośnie sprzętu jaki poszukuje, to zamiast mu doradzić to zaczęło się przekonywanie do swoich racji (F80, F100). Racja te nowoczesne sprzęty to przegenialne puszki (choć z takich w pełni nowoczesnych to miałem jedynie Minolty) które w zasadzie odciągają fotografa od zastanawiania się co i jak przełączyć tylko człowiek koncentruje się na kadrze....aaaale nie każdy używa analoga po to aby mu ładne zdjęcia wychodziło i tylko do tego. Dla mnie np. to coś więcej przerobiłem już kilkadziesiąt różnych puszek małoobrazkowych i muszę przyznać, że największą przyjemność sprawia mi używanie i obcowanie własnie z takimi starymi metalowymi klocami z ręcznym naciągiem. Jeśli kolega który szuka aparatu ma podobne odczucia to nie zabierajmy mu tego i dajmy mu być szczęśliwym, a jak mu się nie spodoba to zawsze może kupić F100

    Jeszcze rozwinięcie odnośnie FE z uwzględnieniem kryteriów:
    -posiada ręczny naciąg
    -pomiar światła pokazywany jest za pomocą chyba 2 wskazówek co jest bardzo wygodne, dodatkowo mamy podgląd czasu oraz przysłony we wizjerze
    -baterie LR-44 są dostępne wszędzie
    -FE mierzy światło nawet ze słoikiem po ogórkach
    -FE współpracuje ze wszystkimi obiektywami Nikona wyprodukowanymi po 1973 roku(chyba) które posiadają pierścień przysłony
    -posiada tryb manualny jak i preselekcję przysłony, czas ustalany jest płynnie do zastanej ekspozycji
    Ostatnio edytowane przez catintheflat ; 24-04-2012 o 23:21
    D610, V1, FM2n

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez chaos Zobacz posta
    Z grubsza orientuję się również w fotografii nie musicie mnie uświadamiać kto i ile robi zdjęć
    Mowię ci to po prostu z punktu widzenia doświadczenia z takim aparatem. Miałem przewiajnie filmu w srednim i mam w malym obrazku - i nie zauważyłem zeby to miało jakikolwiek wpływ na ilość robionych zdjęć.

    Tylko mnie ciekawi jedno, bo kolega podał dość konkretne wymagania odnośnie sprzętu jaki poszukuje, to zamiast mu doradzić to zaczęło się przekonywanie do swoich racji (F80, F100). Racja te nowoczesne sprzęty to przegenialne puszki (choć z takich w pełni nowoczesnych to miałem jedynie Minolty) które w zasadzie odciągają fotografa od zastanawiania się co i jak przełączyć tylko człowiek koncentruje się na kadrze....aaaale nie każdy używa analoga po to aby mu ładne zdjęcia wychodziło i tylko do tego.
    A mnie to raczej wygląda na obawę ze wspolczesniejszy aparat bedzie jak cyfra. Ale oczywiscie nic mi do tego

  4. #14

    Domyślnie

    -posiada ręczny naciąg
    -pomiar światła pokazywany jest za pomocą chyba 2 wskazówek co jest bardzo wygodne, dodatkowo mamy podgląd czasu oraz przysłony we wizjerze
    1. tak, dokładnie zielony pasek pokazuje nastawy sugerowane, a wskazówka faktyczne ( przypadku manuala)
    Tutaj akurat ustawione na tryb A. Wizjer nie pokazuje włączonej kompensacji ekspozycji (jak np.FA). Nad wizjerem widać nastawioną przesłonę, igła pokazuje czas
    R6008, Y124G, Ye35, ZI; Blog

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez catintheflat Zobacz posta
    Jeszcze rozwinięcie odnośnie FE z uwzględnieniem kryteriów:
    -posiada ręczny naciąg
    -pomiar światła pokazywany jest za pomocą chyba 2 wskazówek co jest bardzo wygodne, dodatkowo mamy podgląd czasu oraz przysłony we wizjerze
    -baterie LR-44 są dostępne wszędzie
    -FE mierzy światło nawet ze słoikiem po ogórkach
    -FE współpracuje ze wszystkimi obiektywami Nikona wyprodukowanymi po 1973 roku(chyba) które posiadają pierścień przysłony
    -posiada tryb manualny jak i preselekcję przysłony, czas ustalany jest płynnie do zastanej ekspozycji
    o, i to jest dla mnie bardzo pomocna informacja, dzięki
    może ktoś przedstawi inną puszę w podobny sposób ?

    co wy na to o tym co napisał marcin_G tu: http://forum.nikoniarze.pl/showpost....77&postcount=4
    "A możeby tak poszukać jakiegoś Nikkormata ? Na przykad EL to praktycznie to samo co FE, ale, kurde, za to jaki pancerny..... i sporo tańszy..."
    wyglądają nieco inaczej, czyżby funkcje faktycznie miały podobne ?

  6. #16

    Domyślnie

    Jeżeli Nikkormat, to tylko FT3, reszta wymaga zajęczych uszu na obiektywie.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Jeżeli Nikkormat, to tylko FT3, reszta wymaga zajęczych uszu na obiektywie.
    Niestety FT-3 jest bardzo ciężko dostać bo wyszło ich niewiele a Ci co mają sprawne to trzymają bo to świetny sprzęt. Sam miałem ale raczej w stanie "na półkę" niż do robienia zdjęć lecz mimo to bardzo miło go wspominam.
    D610, V1, FM2n

  8. #18

    Domyślnie

    FE nie ma pomiaru swiatla blyskowego (TTL blysku) wiec polece albo FE2/FA albo F3

  9. #19

    Domyślnie

    ale jak ktoś nie uzywa lampy to nie widzę powodu by się tym przejmować. ja np. w zyciu nie robilem dla siebie zdjec z lampą - ani cyfrą, ani na filmie.

  10. #20

    Domyślnie

    FG - mały, tani, robi zdjęcia, i ma pełną automatykę + ttl jeśli akurat będzie potrzeba aby zdjęcie zrobił ktoś z epoki cyfrowej. Mówisz żeby ostrość złapał i zdjęcie wyjdzie.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •