Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Wymiana Matowki

  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2011
    Miasto
    Mojęcice / Wołów
    Posty
    61

    Domyślnie Wymiana Matowki

    Witam mam pytanie chcial bym wymienić matowke na lepszą z kółkiem i klinem lub siatką ułatwiając ręczne ostrzenie. czy gwarancją obejmuje taki zabieg??

  2. #2

    Domyślnie

    Oczywiście, nawet w instrukcji aparatu masz pokazane jak wymienić matówkę, to normalna czynność polegająca na wymianie akcesoriów.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2011
    Miasto
    Mojęcice / Wołów
    Posty
    61

    Domyślnie

    Tylko że moja jest ok a chce ją z własnej woli wymienić na ta lepszą. i będę musial za to zaplacic?

  4. #4

    Domyślnie

    Dobra, chciałem być ironiczny, ale nawet to nie wyszło.

    Może tak garść informacji o jaki aparat chodzi i jaką matówkę?
    Odkąd Nikon przestał produkować wymienne matówki do większości aparatów, przestał też w instrukcjach umieszczać jak wymienić taką matówkę. Obecnie wymienne matówki są oficjalnie dostępne chyba tylko do modeli jednocyfrowych. Nie oznacza, to jednak, że matówka w innych modelach jest niewymienna, bądź jej wymiana polega na rozebraniu połowy aparatu. W znakomitej większości modeli da się wymienić matówkę metodą "od dołu". Czasem tylko wymagane jest użycie podkładek dystansowych, ze względu na różne grubości matówki oryginalnej i zamiennika. Nie każdy producent zamienników dostarcza podkładki razem z matówką.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2011
    Miasto
    Mojęcice / Wołów
    Posty
    61

    Domyślnie

    aparat to Nikon D3100 a o Matowka to właśnie pytam czy można wymienić na taka z kółkiem i klinem lub siatką która ułatwić ręczne ostrzenie. i czy gwarancją obejmuje coś takiego

  6. #6

    Domyślnie

    Gwarancja na pewno tego nie obejmuje, skoro Nikon nie przewidział do tego modelu żadnej innej matówki niż oryginał.

  7. #7

    Domyślnie

    Oryginalnej nie dostaniesz, a tylko w takim przypadku zachowałbyś gwarancję. Jeżeli zdecydujesz się na produkt innej firmy, to w przypadku jakichkolwiek przypadkowych uszkodzeń, istnieje spore ryzyko, że stracisz świadczenia gwarancyjne.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2011
    Miasto
    Mojęcice / Wołów
    Posty
    61

    Domyślnie

    udało mi się dodzwonić do serwisu ii.. o dziwo wymienili by Matowke na niestandardowa bez utraty gwarancji tyle że muszę sam kupic sobie Matowke i pokryc koszty przesyłki heh
    Ostatnio edytowane przez rafiipl ; 23-04-2012 o 16:13

  9. #9

    Domyślnie

    Wybaczcie, że tak odkopuję stary temat ale interesuje mnie czy jeśli założę sobie taką matówkę z klinem to czy ma ona również pola AF na sobie czy nie? Bawię się z manualnymi szkłami i ostrzenie na takiej matówce w starym Revuelflexie to bajka, więc chciałbym założyć takową również do d3100 tylko zastanawiam się właśnie jak to będzie z tymi polami AF potem.

  10. #10

    Domyślnie

    Pola AF nie są umieszczone na matówce. Po jej wymianie pola te pozostaną.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •