Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Jakub

  1. #1
    maniak666
    Gość

    Domyślnie Jakub




    Pierwsza próba w tym dziale. Żadne tam studio. W pokoju poczynione- na ścianie kawałek czarnej tkaniny, za oświetlenie siedem świeczek + lusterko. Model- wnuk- to też jego debiut.
    Sprzęt- D90+kit. 105mm: f-5,6 iso 250 czas-1 sek. Niedoskonałości kadru świadom jestem. Pytania o resztę jak najbardziej zasadne. Na wskazówki i porady liczę, na wyrozumiałość...- nie szczególnie Walić jak w bęben można- w końcu po to to miejsce jest żeby się czegoś nauczyć, a ja nie z tych co to się obrażają. Aczkolwiek nie ukrywam że na tym polu działalność raczej incydentalną przewiduję, ale niewątpliwie warto zawsze się uczyć.









    Zapraszam

  2. #2

    Domyślnie

    Masz D90 to mogłeś śmiało podbić iso do tych 800-1000
    || 5D + 85 1.8 || R+600 + YN622C ||
    Zapraszam - https://www.facebook.com/photo.kf

  3. #3

    Domyślnie

    WB leży. Chłopiec wygląda jak młody Winnetou.
    Refleks w jego prawym oku odwraca uwagę - zgasić.
    Gałgan na prawym ramieniu też niepotrzebny.
    Ostrość również leży.
    O kadrze nic nie mówię bo autor nie chciał.
    Ostatnio edytowane przez Anion ; 14-04-2012 o 00:15
    d7000 + N17-55/2.8 + N70-300VR + N35/2 + SB900 + frotka

  4. #4
    maniak666
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez militarius Zobacz posta
    Masz D90 to mogłeś śmiało podbić iso do tych 800-1000
    Te iso 200 to landszaftowy nawyk. Jak przyspawane.

    Cytat Zamieszczone przez Anion Zobacz posta
    WB leży. Chłopiec wygląda jak młody Winnetou.
    Refleks w jego prawym oku odwraca uwagę - zgasić.
    Gałgan na prawym ramieniu też niepotrzebny.
    Ostrość również leży.
    O kadrze nic nie mówię bo autor nie chciał.

    W zwyczajowych zastosowaniach tego szkła przeze mnie nie dopatrzyłem się nieostrości, tutaj chyba zadziałał czas naświetlania- zbyt długi zdecydowanie- model pewnikiem nie dał rady. A że ja tego nie dojrzałem- fakt. I nie usprawiedliwiam się ale po nocach obrabianie zdjęć po cięzkim dniu w dodatku- najczęściej się tak kończy...
    WB- czy leży- raczej zamierzona tonacja, choć jak teraz patrzę może nieco zbyt ciepło...
    Dzięki za pozostałe uwagi.
    No jednak na forumowiczów zawsze można liczyć.

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    zdjęcie technicznie bardzo słabo, ale jest coś w spojrzeniu tego dzieciaka, co udało Ci się uchwycieć.
    technicznie słabo, ale to co w fotografii najważniejsze - całkiem ciekawie.
    technika to rzemiosło, oka do fotek nie sprzedają z DFV, czy inną Digital Camera, a ja tu widzę ciekawą chwilę zamkniętą w kadrze, szkoda, że nieakceptowalnym technicznie...
    zwierciadlanki: D800 D750 D3 D300 F65
    nikkory: 14-24/2.8 20/2.8 28/2.8 50/1.8 70-200/2.8 VR
    manual: zenitar 16/2.8 fish, helios 44/2
    SB900 frotto cokin lowepro epson L800

  7. #7
    maniak666
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nonnatus Zobacz posta
    zdjęcie technicznie bardzo słabo, ale jest coś w spojrzeniu tego dzieciaka, co udało Ci się uchwycieć.
    technicznie słabo, ale to co w fotografii najważniejsze - całkiem ciekawie.
    technika to rzemiosło, oka do fotek nie sprzedają z DFV, czy inną Digital Camera, a ja tu widzę ciekawą chwilę zamkniętą w kadrze, szkoda, że nieakceptowalnym technicznie...

    Model na miejscu "pod ręką". Jak to mówią pierwsze koty za płoty. Trza walczyć dalej.
    Dzięki za kilka cennych wskazówek.
    Rzadko tu raczej gościć będę bo to kompletnie nie moja dziedzina- co nie znaczy że wcale
    Za co z góry co niektórych serdecznie przepraszam...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •