Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Kompakcik

  1. #11

    Domyślnie

    Przewaga CMOS nad CCD jest tylko na wyzszych ISO. Na niskich ISO jest dokladnie odwrotnie. CCD na niskich ISO daje ladniejsze kolorki i subtelniejszy obrazek.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachumuszel Zobacz posta
    Przewaga CMOS nad CCD jest tylko na wyzszych ISO. Na niskich ISO jest dokladnie odwrotnie. CCD na niskich ISO daje ladniejsze kolorki i subtelniejszy obrazek.
    Dzięki za objaśnienie. Tak też słyszałem że CMOS po prostu mniej szumi na wysokich czułościach. Nie wiedziałem tylko że na niskich CCD wygląda lepiej.

    Chyba zdecyduję się na tego SX130 w parze z 5dmark III

  3. #13

    Domyślnie

    naprawdę polecam Ci tego sx130, naprawdę fajna maszynka za niską dość cenę, sx120 lubiałem robić kiedyś macro, zbliżenie od 1cm, no i te kolorki canona, naprawdę polecam, można też użyć manuala, a co ciekawe w kategrii tego sprzętu wszystkie zmienianie parametry widoczne są na ekranie lcd, tzn zmieniasz przesłone, a na ekranie masz uzyskaną kompozycję tzn jasność całego obrazka, lampa podnoszona ręcznie to też zaleta, szczerze mówiąc jak ma żonka tym robi fotki dzieciaką jest bardzo zadowolona, są o wiele droższe kompakciki, ale myślę, że dla żony będzie ok matryca ccd 2,3, może w dzisiejszych czasach nie jakaś rewelacja, no ale za tą cenę nie ma co się oszukiwać, a co do iksusów, nawet żonie nie pasowały tak małe gabaryty
    co do sx130 trza się zaopatrzyć w dobre denvelopy akumulatorki, bo w porównaniu do sx120 więcej prądu zajada
    nie chcę Cię namawiać, ale widząc zachwyt mojej żony, uważam zakup za udany
    pozdrawiam

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koberek Zobacz posta
    naprawdę polecam Ci tego sx130, naprawdę fajna maszynka za niską dość cenę, sx120 lubiałem robić kiedyś macro, zbliżenie od 1cm, no i te kolorki canona, naprawdę polecam, można też użyć manuala, a co ciekawe w kategrii tego sprzętu wszystkie zmienianie parametry widoczne są na ekranie lcd, tzn zmieniasz przesłone, a na ekranie masz uzyskaną kompozycję tzn jasność całego obrazka, lampa podnoszona ręcznie to też zaleta, szczerze mówiąc jak ma żonka tym robi fotki dzieciaką jest bardzo zadowolona, są o wiele droższe kompakciki, ale myślę, że dla żony będzie ok matryca ccd 2,3, może w dzisiejszych czasach nie jakaś rewelacja, no ale za tą cenę nie ma co się oszukiwać, a co do iksusów, nawet żonie nie pasowały tak małe gabaryty
    co do sx130 trza się zaopatrzyć w dobre denvelopy akumulatorki, bo w porównaniu do sx120 więcej prądu zajada
    nie chcę Cię namawiać, ale widząc zachwyt mojej żony, uważam zakup za udany
    pozdrawiam

    Coraz bardziej skłaniam się ku temu sx130
    koberek tylko powiedz jak z tą lampą jest bo czytałem że trzeba ją ręcznie podnosić - uciążliwe to jest ?

    i czy w trybie auto aparat chociaż informuje nas że powinniśmy podnieść lampę i zrobić z nią zdjęcie ?

  5. #15

    Domyślnie

    a co powiecie na Panasonica TZ-20 matryca MOS takiej nie znam
    D7100; kilka słoików N, T, S i reflektor SB;

  6. #16

    Domyślnie

    qba87 tak w trybie auto informuje nas o konieczności otworzenia lampy
    ręczne podnoszenie lampy uważam za b. dobre, nie wyskakuje Ci jak szalona kiedy Ty akurat nie chcesz, mi bardzo odpowiada ten sposób otwierania i jest bardzo prosty, paluszkiem do góry za lampkę i wuala
    żona jak cyka w auto to ma info o konieczności otwarcia lampki, ale nie zawsze z tej porady korzysta
    pozdrawiam

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koberek Zobacz posta
    qba87 tak w trybie auto informuje nas o konieczności otworzenia lampy
    ręczne podnoszenie lampy uważam za b. dobre, nie wyskakuje Ci jak szalona kiedy Ty akurat nie chcesz, mi bardzo odpowiada ten sposób otwierania i jest bardzo prosty, paluszkiem do góry za lampkę i wuala
    żona jak cyka w auto to ma info o konieczności otwarcia lampki, ale nie zawsze z tej porady korzysta
    pozdrawiam

    Kupiłem w MM samsunga wb 750, bez przekonania bo przekonania do tej marki nie mam ale patrząc na specyfikacje to całkiem całkiem. Kiedy przyszedłem do domu i włączyłem aparat okazało się że zoom nie działa

    Tak więc wróciłem i wymieniłem na SX130 - podobno pierwszy wybór najlepszy bardzo fajne zdjęcia robi ten Canon i wydaję mi się że to najlepszy wybór biorąc pod uwagę cena/jakość.

    koberek dzięki za wszelkie rady.

    Pozdrawiam

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qba87 Zobacz posta
    Kupiłem w MM samsunga wb 750, bez przekonania bo przekonania do tej marki nie mam ale patrząc na specyfikacje to całkiem całkiem. Kiedy przyszedłem do domu i włączyłem aparat okazało się że zoom nie działa

    Tak więc wróciłem i wymieniłem na SX130 - podobno pierwszy wybór najlepszy bardzo fajne zdjęcia robi ten Canon i wydaję mi się że to najlepszy wybór biorąc pod uwagę cena/jakość.

    koberek dzięki za wszelkie rady.

    Pozdrawiam
    Sprzedałem kilkanaście Samsungów WB750 i jeszcze żaden nie wrócił z usterką. Miałeś potwornego pecha Generalnie seria WB jest mało awaryjna, zwłaszcza w porównaniu do WP i PL.
    że jakby coś - to nic

    rx100 blog

  9. #19

    Domyślnie

    qba87 będziesz naprawdę zadowolony zobaczysz, wyciągniesz z niego naprawdę fajne fotki, a jak jeszcze przełączysz na manual, to naprawdę idzie wycisnąć z tego kompakciku wiele, pamiętaj tylko o dobrych akumulatorkach,
    pozdrawiam

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •