Close

Strona 28 z 78 PierwszyPierwszy ... 18262728293038 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 271 do 280 z 775
  1. #271

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Miałem pytanie czy Jarek będzie się dzielił informacjami o swojej obróbce.
    Jakby co to użyjemy na nim lokalnego wina.
    Powie wszystko
    Pozdrawiam,
    Tomek

  2. #272

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Henio Jawa Zobacz posta
    Jakby co to użyjemy na nim lokalnego wina.
    Powie wszystko
    Lubelska Perła bardziej mnie przekonuje

  3. #273
    Oszczędny w słowach Awatar apz
    Dołączył
    04 2012
    Miasto
    Beskid Mały Góry Zasolskie Andrychów
    Posty
    119

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikonista02 Zobacz posta
    ... Raczej staram się wywołać dyskusję. Sam zapisałem się do zwiedzania Uffizi. Też chciałbym być w kilku miejscach i przy tym odpocząć a wieczorami posiedzieć przy winie. Pora spania przed północą jest dla mnie cokolwiek wczesna, szczególnie w czasie urlopu. ... Nasz gospodarz może nam pomóc ale nie zrobi niczego za nas a byłoby szkoda wrócić do domu ze zdjęciami jak z google earth.
    Do wyjazdu jeszcze prawie miesiąc , plany zdjęciowe na miejscu będzie modyfikować między innymi pogoda, wysiłek z poprzedniego dnia, nie nastawiaj się na moc wspaniałych zdjęć jak z portfolio gospodarza, na trzeba zamieszkać na miejscu i polować na fotookazje.
    Jeśli przywiozę 10 interesujących zdjęć , w tym dwa, trzy świetne z tygodniowego wyjazdu będę bardzo zadowolony. Będzie cudownie, gdy uda się ich zrobię trochę więcej. A jadę tam po to by wracać . U siebie w promieniu 10 km zdarza mi się zrobić ciekawe zdjęcia kilka razy w roku, będąc często w tych samych miejscach przy zmieniającej się pogodzie i rożnych porach roku.
    Nie ustawiajmy się na gonienie króliczka. Ja nastawiam się na poznawanie, i nasiąkanie Toskanią , chcę móc wiedzieć dokąd chcę jeszcze wrócić , a co omijać przy kolejnych wizytach.
    Pozdrawiam AP.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 11-05-2012 o 22:08
    OMD E-M5 mark II; E-PL5 blue; E-PM2 red+; Fuji X-T1, X-M1 i parę stosownych szkiełek.....
    (Olympusclub - moderator)

  4. #274

    Domyślnie

    Jarku, plan widziałem i chciałbym go wspólnie zrealizować. Nikt poza mną nie podejmuje tematu rozkładu godzinowego więc zapytam, nie dlatego że mam wątpliwości co do planu ale byśmy wszyscy zdawali sobie sprawę z tego co zawiera. Jeśli wschód słońca o 5.30 w Radi/Asciano 40/30km od Pienzy, po śniadaniu, to o której śniadanie?

  5. #275
    Oszczędny w słowach Awatar apz
    Dołączył
    04 2012
    Miasto
    Beskid Mały Góry Zasolskie Andrychów
    Posty
    119

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikonista02 Zobacz posta
    Jarku, plan widziałem i chciałbym go wspólnie zrealizować. Nikt poza mną nie podejmuje tematu rozkładu godzinowego więc zapytam, nie dlatego że mam wątpliwości co do planu ale byśmy wszyscy zdawali sobie sprawę z tego co zawiera. Jeśli wschód słońca o 5.30 w Radi/Asciano 40/30km od Pienzy, po śniadaniu, to o której śniadanie?
    Z tym wschodem jest coś nie tak o 5.30 , to on jest teraz u mnie, a tam jesteśmy o 1300 km na południe. O której wschodzi teraz słońce w Pienzie? I o której to będzie między 07 a 17.06.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 11-05-2012 o 22:37
    OMD E-M5 mark II; E-PL5 blue; E-PM2 red+; Fuji X-T1, X-M1 i parę stosownych szkiełek.....
    (Olympusclub - moderator)

  6. #276
    Oszczędny w słowach Awatar apz
    Dołączył
    04 2012
    Miasto
    Beskid Mały Góry Zasolskie Andrychów
    Posty
    119

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JaroPienza Zobacz posta
    Lubelska Perła bardziej mnie przekonuje
    Która? Pewnie pojadę we dwójkę , spróbuje dostać kilka buteleczek ...
    OMD E-M5 mark II; E-PL5 blue; E-PM2 red+; Fuji X-T1, X-M1 i parę stosownych szkiełek.....
    (Olympusclub - moderator)

  7. #277

    Domyślnie

    http://www.timeanddate.com/worldcloc...12&day=1&n=341
    Z tym wschodem jest coś nie tak o 5.30. - można i tak, jak za wcześnie to przesunąć.

  8. #278

    Domyślnie

    To w sumie pomocna strona dla fotografii, podaje też azymuty wschodu i zachodu. Po przeniesieniu kierunków na google earth mamy dokładnie wkreślone położenie słońca względem fotografowanego obiektu. Czytając wysokości w zenicie możemy obliczyć usytuowanie słońca nad obiektem we wskazanym dniu. Podobnie dla księżyca.

  9. #279
    Oszczędny w słowach Awatar apz
    Dołączył
    04 2012
    Miasto
    Beskid Mały Góry Zasolskie Andrychów
    Posty
    119

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikonista02 Zobacz posta
    http://www.timeanddate.com/worldcloc...12&day=1&n=341
    Z tym wschodem jest coś nie tak o 5.30. - można i tak, jak za wcześnie to przesunąć.
    Ok. Dzięki 5:30 czasu lokalnego - uspokoiłeś mnie, ale jak o 4:30 nie jestem na swojej górce w czerwcu, to najciekawszą cześć misterium Natury mam z reguły z głowy. Wschodzi zatem tak samo.
    OMD E-M5 mark II; E-PL5 blue; E-PM2 red+; Fuji X-T1, X-M1 i parę stosownych szkiełek.....
    (Olympusclub - moderator)

  10. #280

    Domyślnie

    Jak nic, błękitna godzina zaczyna się o 4.30 ...

    Spokojnie, damy radę kilka wschodów w dobrych miejscówkach zaliczyć ... Fantastyczne światło jest tam długo, dłużej niż u nas ... spokojnie do 8-mej można moim zdaniem jeszcze coś fajnego w krajobrazie ustrzelić ... (nie wiem co Jarek na to ?)

    Po powrocie z pleneru, będzie jeszcze całkiem rano aby pofotografować budzące się do życia miasteczko ... a potem konkretne śniadanie i ... pewnie wyjazd gdzieś poznawać smaki Toskanii ... sjesta raczej w różnych miejscach ... popołudniowo/wieczorny powrót to łapanie klimatów po drodze ... a będą takie na pewno ...
    I pewnie to tyle ... może jeszcze uda się jakiś wieczorny spacer po Pienzy na przykład ...

    Spanie pewnie raczej wcześniej niż później, max 22.00 jak sądzę, aby dać radę na kolejny dzień ...

    Zatem jak nic czuję, że łatwo nie będzie ... ale w sensie zobaczyć i zrealizować nasz plan odwiedzenia tych wszystkich pięknych miejsc w Toskanii ... ale może się mylę ...

    Jedno jest pewne, nawet jeśli zrealizujemy plan w 1/3 to jestem pewien, że będziemy mocno, mocno zadowoleni ...

    No dobra, ale może jednak do Pitigliano też pojedziemy ...?

Strona 28 z 78 PierwszyPierwszy ... 18262728293038 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •