Close

Strona 78 z 78 PierwszyPierwszy ... 2868767778
Pokaż wyniki od 771 do 775 z 775
  1. #771

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robertG7 Zobacz posta
    Regulamin FB ma na ten temat odmienne spojrzenie. pkt.2.1
    https://www.facebook.com/legal/terms
    Mogą sobie mieć. Oryginały posiadam ja
    Każdy rozumie po swojemu. Mogą wykorzystywać zdjęcia które są na fb, czyli na których ja wstawiam logo + link do mojej strony. Innego zdjęcia mojego nie mogą wykorzystać, a nawet nie mogą usunąć logo/podpisu. Poza tym możesz zablokować dostępność.
    Nie wiem w czym problem?

  2. #772
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2008
    Miasto
    Bielsk Podl.
    Posty
    232

    Domyślnie

    Problem w tym, że ludzie sobie z tego nie zdają sprawy. Możesz zablokować dostępność tylko dla oglądających, dla "właścicieli" FB nie zablokujesz dostępu. Ok, dość OT każdy robi jak uważa
    D300s/N24-70/N80-200/N50f1.8/SB900/MF

  3. #773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robertG7 Zobacz posta
    Regulamin FB ma na ten temat odmienne spojrzenie. pkt.2.1
    https://www.facebook.com/legal/terms
    Chyba nie bardzo rozumiesz sens tego punktu w regulaminie i sensu jego umieszczenia w tymże. To jest dokładnie tego samego typu formuła, jakiej wymaga się od składających aplikacje CV -wyrażam zgodę na przetwarzanie danych, bo bez tego przyjmujący CV nie ma prawa go przechowywać. W przypadku punktu regulaminu, który podałeś jest podobnie. Jest to forma zabezpieczenia się FB przed różnymi roszczeniami dotyczącymi praw autorskich i nie tylko, ponieważ zamieszczone przez użytkowników przedmioty prawa autorskiego są w pewnym sensie rozpowszechniane wśród innych użytkowników.
    Jest to typowy przykład dupokrytki w przypadku, gdybyś umieścił swoje zdjęcie na golasa i przypadkiem jakimś zbiegiem okoliczności z winy FB, te zdjęcia obejrzałyby "osoby niepowołane".

  4. #774

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez freefly Zobacz posta
    Chyba nie bardzo rozumiesz sens tego punktu w regulaminie i sensu jego umieszczenia w tymże. To jest dokładnie tego samego typu formuła, jakiej wymaga się od składających aplikacje CV -wyrażam zgodę na przetwarzanie danych, bo bez tego przyjmujący CV nie ma prawa go przechowywać. W przypadku punktu regulaminu, który podałeś jest podobnie. Jest to forma zabezpieczenia się FB przed różnymi roszczeniami dotyczącymi praw autorskich i nie tylko, ponieważ zamieszczone przez użytkowników przedmioty prawa autorskiego są w pewnym sensie rozpowszechniane wśród innych użytkowników.
    Jest to typowy przykład dupokrytki w przypadku, gdybyś umieścił swoje zdjęcie na golasa i przypadkiem jakimś zbiegiem okoliczności z winy FB, te zdjęcia obejrzałyby "osoby niepowołane".
    Sam bym lepiej tego nie napisał. Trzeba zabezpieczać swoje "rzeczy" umieszczone na fb, ale bez zbędnej paranoi

  5. #775

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JaroPienza Zobacz posta
    Sam bym lepiej tego nie napisał. Trzeba zabezpieczać swoje "rzeczy" umieszczone na fb, ale bez zbędnej paranoi
    W końcu formuła FB jest tak, że udostępnia (wyświetla) zdjęcia jednych użytkowników innym, co jest niczym innym jak rozpowszechnianiem, a do tego trzeba mieć prawa, więc zastrzega sobie przyznanie praw przez użytkowników poprzez regulamin. Ot cała filozofia, którą wiele osób widzi jako tzw. teorię spiskowa, że FB chce zawłaszczyć ich "wiekopomne dzieła".

Strona 78 z 78 PierwszyPierwszy ... 2868767778

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •