Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50

Wątek: Karta podatkowa

  1. #41
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta

    Nie komplikuj sobie Manfred życia. Nie musisz prowadzić DG, nie zajmujesz sie fotografia na co dzien komercyjnie, nie reklamujesz sie, nie działasz zorganizowanie i ciągle czego się wymaga aby zmusić do założenia DG, trafiły Ci sie dwa śluby przez znajomych to weź za nie kase i wpisz ją w pole INNE PRZYCHODY w picie za cały rok. Ot cała filozofia.

    Dzięki człowieku za dobre słowo.

  2. #42
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    wpisz ją w pole INNE PRZYCHODY w picie za cały rok. Ot cała filozofia.
    Jeśli za te dwa śluby zainkasuję kwotę 6 tys zł. Ale na albumy wydam 1 tys. zł To kwotę którą wpiszę w rubrykę " inne" to 5 tys ? i właśnie czy wpisuję ją w rubrykę inne czy "Prawa autorskie i inne prawa (...) ?

  3. #43

    Domyślnie

    W sekcji D pita 36 masz pozycję inne przychody i kolumny: przychód (to będzie 6k), koszty uzyskania przychodu (1k), dochód (wychodzi 5k). I od tego 5k pln zapłacisz podatek. Trzymaj fakturę za albumy w razie gdyby US chcial sie dowiedzieć jakie to koszty poniosłeś w celu uzyskania tego przychodu.
    ;]

  4. #44
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    pita 36
    Oki dzięki. Tak z ciekawości policzyłem ten podatek wyszło mi 700 zł Masakra
    Ostatnio edytowane przez manfred ; 23-02-2018 o 22:11

  5. #45

    Domyślnie

    Sorry, PIT37 Ty chyba rozliczasz na etacie i tam masz w sekcji C inne przychody. Ja rozliczam 36 bo prowadzę DG.
    ;]

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    Oki dzięki. Tak z ciekawości policzyłem ten podatek wyszło mi 700 zł Masakra
    Weź podlicz ile z kosztu pracodawcy dostajesz na rękę.

  7. #47
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Dokładnie to otrzymuję 0.0012268219804273393 % z kwoty mojego pracodawcy.

  8. #48

    Domyślnie

    Adminowi chyba chodziło o standardowy etat i np jeśli na etacie bierzesz do ręki 1500zł to pracodawca musi wyłożyć w sumie niecałe 2500... Co jest zdzierstwem w biały dzień, no ale taki mamy klimat...
    ;]

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    Weź podlicz ile z kosztu pracodawcy dostajesz na rękę.
    Po co liczyć są odpowiednie kalkulatory

  10. #50

    Domyślnie

    Odświeżę temat
    Przykład: zakładam firmę, wybieram PKD 74.20, forma opodatkowania karta podatkowa: usługi fotograficzne - usługi pozostałe.
    Pytanie 1 i najważniejsze: rozliczając się kartą podatkową jak rozwiązać kwestię zamawiania w drukarni albumów, fotoksiążek , itp? Czy "usługi pozostałe" dotyczą tylko np. sesji portretowej, a chcąc robić ślub + zamawiać albumy należy wybrać 2x droższą: "usługi fotograficzne: świadczone z wykorzystaniem urządzeń do samoczynnego automatycznego naświetlania odbitek (samoczynnych printerów)"?
    Pytanie 2: Wg karty podatkowej muszę miesięcznie zapłacić podatek w wysokości 292zł, ale od tego mogę odliczyć składkę zdrowotną 294,78zł Czyli wynika z tego, że nie muszę płacić podatku?
    24-35 50 70-200

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •