Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 46
  1. #1

    Domyślnie Monitor do zdjęć

    Witam

    Piszę z prośbą o pomoc potrzebuje kupić monitor do obróbki zdjęć, polecają Einzo i Nec wiem że cena nowych wysokie więc w takiej sytuacji będę zmuszony zakupić używany :/ Możecie jakieś polecić konkretne modele???

    Z góry dziękuje
    Nikon D300, Tamron 17-50 2/8, Nikkor AF 50 f1.8D, Nikkor AF-S DX 35mm f/1,8G, SB-800, D3200

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2012
    Miasto
    gdzie nogi poniosą
    Posty
    108

    Domyślnie

    Z czystym sumieniem mogę polecić Eizo FlexScan SX2462W ~4,5-5k wraz z kalibratorem
    Nie podałeś budżetu więc rozumiem, że pieniądze nie grają roli
    Dodatkowo polecam artykuł : http://www.swiatobrazu.pl/poradnik-z...afa-22027.html
    Powinien sporo pomóc

  3. #3

    Domyślnie

    miłego czytania
    TU i TU
    polecam PA 271W
    D3S / D700 / 14-24 2,8 / 24-70 2,8 / 70-200 2,8 / 35 1,4 / 85 1,4 / SB-800 / SB-900 / NEC PA 271W / i inne takie....

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki wielkie ale ten monitorek to już dla "intensywnych profesjonalistów" :P budżetu rzeczywiście nie podałem bo sam nie wiem za ile można kupić taki dobry a najtańszy monitor.
    A co powiecie także o EIZO S1721?
    Nikon D300, Tamron 17-50 2/8, Nikkor AF 50 f1.8D, Nikkor AF-S DX 35mm f/1,8G, SB-800, D3200

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2012
    Miasto
    gdzie nogi poniosą
    Posty
    108

    Domyślnie

    Do zastosowań typowo amatorskich powinien wystarczyć. Przeskakując z laptopa na ten monitor różnicę zauważysz.. Lecz wiadomo, w tej cenie nie ma co się spodziewać ameryki, osobiście dozbierałbym jeszcze trochę pieniędzy i dopiero coś kupił
    Ostatnio edytowane przez studiofocus ; 05-04-2012 o 15:44

  6. #6

    Domyślnie

    A do jakiego np dozbierałbyś ??? jakiś wyższy model? nie mowie tutaj o monitorze za kila tys bo nie potrzebuje takiego
    Nikon D300, Tamron 17-50 2/8, Nikkor AF 50 f1.8D, Nikkor AF-S DX 35mm f/1,8G, SB-800, D3200

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2012
    Miasto
    gdzie nogi poniosą
    Posty
    108

    Domyślnie

    Niestety nie orientuje się w półśrodkach, jeśli traktujesz to hobbystycznie nawet ten najtańszy Eizo za 250zł pewnie Ci wystarczy.
    Sam bardzo długo jechałem na monitorze w ogóle nie przystosowanym pod obróbkę graficzną, 22 cal samsung, który służył mi do wszystkiego (multimedia, filmy itp. )
    Dopiero gdy miałem pierwszą styczność z poważniejszymi modelami Eizo zauważyłem, że różnica jest kolosalna.
    Dla mnie absolutnym minimum aby nie wyrzucić pieniędzy w błoto i za rok zmieniać monitor na inny jest Eizo FlexScan S2233W ( to już niestety ~2,5k ).

  8. #8

    Domyślnie

    luk009 szukasz tanio nie masz kilku K na wypasionego szerokiego gamuta to szukaj eizo L768 za tą kasę nic lepszego nie znajdziesz.

    edit
    poza tym tu jesz wszystko
    Ostatnio edytowane przez Tomek Konopka ; 05-04-2012 o 21:33
    D3S / D700 / 14-24 2,8 / 24-70 2,8 / 70-200 2,8 / 35 1,4 / 85 1,4 / SB-800 / SB-900 / NEC PA 271W / i inne takie....

  9. #9

    Domyślnie

    Na ten moment EIZO L768 znalazłem na allegro tylko 2 szt :P a jeszcze model EIZO S1921 co o nim powiecie, jako do obróbki fotografii ?
    Nikon D300, Tamron 17-50 2/8, Nikkor AF 50 f1.8D, Nikkor AF-S DX 35mm f/1,8G, SB-800, D3200

  10. #10

    Domyślnie

    Wiem, że ktoś mnie zje za to, ale co tam.

    Jeśli rozważasz zakup używanego monitora, to będzie jakiś przechodzony trup. Na aukcji masz napisane np. Max 10000 godzin!! to jest 416 dni non stop pracy...

    Ja też miałem taki dylemat, albo zbierać na Nec PA2.., Eizo albo kupić już dziś i cieszyć się monitorem. Odrzuciłem używki, bo albo "prawie" nowy, ale to cena -200 do -500 od nowego ze sklepu, albo szrot.
    Kupiłem Dell U2312HM... Nowy z gwarancją, za 899 zeta wtedy. Dokupiłem do tego Xrite i1display i przy okazji skalibrowałem też laptopa.

    Nie twierdzę, że mam wypasiony monitor bo nie. Wali po gałach w nocy (nie jakoś strasznie), ale zapalam lampę i jest ok, oczy nie bolą. Siedzę po kilka godzin przed nim. Dorobiłem sobie do niego kaptur za 30 zł z pianki pcw czarnej i przynajmniej mi na monitor światło nie wchodzi z tej lampki. Ma dobre kąty, więc to co miałem kiedyś przy Tn odeszło. Nie muszę uważać na kąt patrzenia na monitor. Czy kolory oddaje jak trzeba? nie wiem, jest ładnie. Oglądam prace zawodowców i swoje i inne, wszystko wygląda "na oko" dobrze. Nie stać mnie na aparaturę pomiarową za parę tysi żeby sprawdzić sobie czy mam super ustawione.

    Nie znam się na tych wszystkich trudnych sprawach związanych z kolorem, ale robię zdjęcia dla siebie, do nauki i na jakieś tam www. Nie potrzebuje AdobeRGB bo niby po co? nigdy nie drukuje tego nie wiem gdzie i nie pokazuje tego na wyspecjalizowanych monitorach w wielkiej rozdzielczości. Wyświetlam na WWW oraz dla siebie na monitorze, czasem coś daje do fotolabu na odbitki do albumu lub ramki na ścianę. To co dostaję w fotolabie wygląda tak jak na monitorze, a to najważniejsze.

    Jeśli nie zarabiasz na zdjęciach oraz nie masz dużej luźnej gotówki, to zastanowiłbym się nad innymi rozwiązaniami. Chyba, że jesteś z tych osób, którym znaczek Eizo od razu dodaje profesjonalizmu lub zwyczajnie musisz mieć super monitor bo tego wymaga od Ciebie np. fakt, że jednak dostajesz pieniądze za zdjęcia. Jednak wtedy też bym nie kupił szrotowego monitora tylko nowy.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •