Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 46 z 46
  1. #41

    Domyślnie

    A mnie namówiono z tego samego powodu (oświetlenie) na PVA (SX2262) - nie żeby było coś nie tak, ale czasem myślę że trzeba było jednak IPSa....
    Nie wiem, nie znam się - nie bierzcie mnie na poważnie.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zolty Zobacz posta
    PVA da się pracować w słabym świetle, IPS ma swoje wymagania co do oświetlenia.
    Powiedzmy mamy taki starszy PVA z kontrastem 1000:1 i najnowszy IPS z kontrastem 1000:1 . Poziom czerni identyczny, przy identycznym poziomie bieli (przy lampach ustawionych tak by na białym ekrany świeciły identycznie jasno), i rzekomo na ww. PVA da się pracować przy słabszym oświetleniu a na ww. IPS już nie? - bezsens

    Cytat Zamieszczone przez Zolty Zobacz posta
    A mnie namówiono z tego samego powodu (oświetlenie) na PVA (SX2262) - nie żeby było coś nie tak, ale czasem myślę że trzeba było jednak IPSa....
    IPS jest moim zdaniem lepszy do pracy ze zdjęciami (czy to czarno-białymi, czy kolorowymi) bo nie ma takich zmian obrazu pod kątem, więc na IPS mamy w środku taki sam obraz jak w rogach, a na IPS już nie (mając głowę w środku, w odległości 60 cm od ekranu, kąt z jakiego patrzymy na środek jest inny od kąta z jakiego patrzymy w rogi, co powoduje że na PVA jest problem). Oczywiście im mniejsza odległość oczy-ekran i im większy fizycznie ekran, tym problem na PVA większy
    Ostatnio edytowane przez Kyle ; 12-04-2012 o 08:24

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kyle Zobacz posta
    więc na IPS mamy w środku taki sam obraz jak w rogach, a na IPS już nie
    Miało być:
    więc na IPS mamy w środku taki sam obraz jak w rogach, a na PVA już nie

  4. #44

    Domyślnie

    aby nie zakładać nowego wątku - z tych modeli Eizo - który ?
    (bo ceny w granicach budżetu syna):
    Eizo Foris FS2331 (S-PVA) czy Eizo FlexScan EV2335W (IPS)
    zastosowanie - mini-pro - opracowania stron www / zdjęcia / grafika /

  5. #45

    Domyślnie

    Od dłuzszego czasu szukałem monitora dla siebie, najpierw kupiłem dell 2212 odesłałem bo drażniły mnie zafarby na białym tle, czerń była jeszcze znośna, następnie kupiłem większego brata 2312, porażka załarby jak tęcza i czerni praiwe wcale-odesłałem. Potem była jakaś Iyama na Ips modelu nie pamiętam, ale czerń była fioletowa-odesłałem. W zaszły tygodniu upiłem uzywane Eizo 1921 na znanym portalu za nie całe 400zł z przebiegiem 7000h w stanie idealnym i jestem wreszcie zadowolony z obrazu, zafarbów brak, czerń ok, kolorki itd super, szkoda tylko , że to 19".
    Nikon

  6. #46
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    krzysztof jot, do zastosowań semipro absolutnie powinna wystarczyć S-PVA i nie ma się co wkręcać wyżej.
    Medice, cura te ipsum.

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •