Tak swoją drogą nigdzie nie doczytałem ile czasu minęło od wydania na niego pełnomocnego wyroku do ogłoszenia tego moratorium na wykonywanie kary śmierci. Natomiast znalazłem następujący wpis na wiki:
'W Polsce od 1988 obowiązywało faktyczne moratorium na wykonywanie kary śmierci (nie zostało ono wydane przez żaden konstytucyjny organ władzy publicznej). Przekształciło się ono w moratorium ustawowe po wejściu w życie ustawy z 12 lipca 1995 r. o zmianie Kodeksu karnego, Kodeksu karnego wykonawczego oraz o podwyższeniu dolnych i górnych granic grzywien i nawiązek w prawie karnym.
Szukaj





Skontaktuj się z nami