Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28
  1. #11
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Nie dysponuję decybelomierzem, ale mam takie niejasne przeczucie, że informacja przy hibernie, że toto generuje jedynie ok. 11dB hałasu, to niestety zwykła blaga.

    Te 17-20dB są dla mnie bliżej prawdy a zauważ, że jak wynika ze specyfikacji, owe 17dB miałyby się pojawiać, już przy 600 obrotach tego 250mm kolosa.

    Co do jakości wykonania obydwu urządzeń, to nie równać się trzeszczącemu, chińskiemu, być może nadmiernie aromatycznemu plastykowi w Hibernie NC300, szczotkowanemu aluminium Aeolusa Premium, ale to już jedynie estetyczne szczegóły, choć wydaje mi się, że do Aeolusa zgrabniej jest dokleić wspomniane przeze mnie już wcześniej samoprzylepne gumki.

    Wybór na szczęście jest.

    edit:
    A obejrzeć, czy w końcu kupić możesz jedno i drugie w:
    Morele.net
    ul. Mogilska 120
    31-445 Kraków
    www.morele.net

    PC Projekt
    ul. Starowiślna 65
    31-052 Kraków
    www.pcprojekt.pl
    Ostatnio edytowane przez Johanan ; 12-04-2012 o 08:22 Powód: dodatkowe informacje
    Medice, cura te ipsum.

  2. #12

    Domyślnie

    no to mnie Panowie zainteresowaliście tymi podkładkami... ze względów na ograniczoną liczbę złociszy w sakiewce pewnie będzie to wspominana już Hiberna.

    BTW, do tej pory chłodziłem lapka stawiając go odległym szczytem na książce grubości ok 5cm. W tym kontekście zastanawiam się na ile potrzebne jest mu dodatkowe chłodzenie a na ile po prostu lepszy dopływ powietrza. Do niedawna stał na bieżniku/obrusie, który skutecznie ograniczał dopływ powietrza.

  3. #13
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    ensomarked, nie wiem doprawdy ku teorii której grupy naukowców się skłonić, czy tych którzy twierdzą, że klimat się ociepla, czy tych, którzy mówią wręcz coś przeciwnego, ale jedno wiem, że jeśli przyjdą gorące letnie upały, a przyjść mogą, to takie gówienka w rodzaju NC300 znacznie wydłużą życie podzespołów laptopa.

    Co zauważyłem, to nawet przy ciężkich upałach zespół chłodzenia laptopa włącza cooler tylko wtedy, kiedy procesor jest obciążony w znacznym stopniu, w innym wypadkach milczy jak grób i słychać tylko przyjemny szum spod laptopa.

    Klawiatura jest niestety nadal ciepła, co jest dla mnie szczególnie ohydne, ale jeśli w ten sposób uda się obniżyć jej ciepłotę o choćby jeden stopień, to to już jest zysk.
    Medice, cura te ipsum.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Johanan Zobacz posta
    A obejrzeć, czy w końcu kupić możesz jedno i drugie w:
    Morele.net
    ul. Mogilska 120
    31-445 Kraków
    www.morele.net
    Niestety w warszawskich Morelach nie można zobaczyć żadnego z nich, a tam kupowalem samego kompa. W każdym razie, obecnie najbardziej skłaniam się ku NC 300, kierując się oczywiście stosunkiem możliwości do ceny.
    Nikoś D90 + MB-D80 + Nikkor 16-85 VR + Nikkor 70-300 VR + Cosina 100 macro + SB-600 + Velbon Sherpa 600R
    Moja racja jest mojsza, niż Twojsza. Moja racja jest najmojsza!

  5. #15

    Domyślnie

    A ja jestem właśnei po wiadomości, ze płyta główna w komputerze kumpla uległa spaleniu, i to po 3 latach używania. Nie wiem, czy doznała zwarcia, czy puściła dymy, czy się zapaliła żywym ogniem - ale efekt był taki, że dwóch niezależnych rzeczoznawców orzekło, że na peewno komp był używany bez chłodzenia i całodobowo - tzn. zamiast zrobić shut down tylko była opuszczana klapa z ekranem. Rzeczywiście tak było, co dało mi do myślenia.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    ...całodobowo - tzn. zamiast zrobić shut down tylko była opuszczana klapa z ekranem.
    Tego akurat nie czynię, ale to nie oznacza, że trzeba czekać tak długo. Lato idzie Na razie spróbuję znaleźć jakąś dobrą książkę, jak kolega ensomarket Lepsze to, niż nic.
    Nikoś D90 + MB-D80 + Nikkor 16-85 VR + Nikkor 70-300 VR + Cosina 100 macro + SB-600 + Velbon Sherpa 600R
    Moja racja jest mojsza, niż Twojsza. Moja racja jest najmojsza!

  7. #17

    Domyślnie

    Ja ciągnę na książce od roku. Przy okazji myślałem, że to mój pomysł autorski i nikt nei jest do tego stopnia leniwy jak ja w tym względzie.

    Najbardziej mnie rozśmieszyło to, że szukając jakichś testów natrafiłem na jeden poważny, w których porównywano kilka takich podstawek i jedną książkę! A juz kompletnie najsmieszniejsze było to, że książka wylądowała w połowie stawki, były podstawki z wiatrakami, które chłodziły gorzej!
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  8. #18

    Domyślnie

    Eee... No to ja bardzie profesjonalnie używam książki pod laptopem. Bo chociaż zdjęć na tym laptopie nie obrabiam, bo się nie da, to żeby nie było, że ten komputer nie ma do czynienia z fotografią, to przynajmniej album fotograficzny pod niego podkładam... O TAKI.

  9. #19

    Domyślnie

    Otóż kupiłem i mogę się podzielić wrażeniami.

    Za niecałe 50 złotych kupiłem Hibernę NC300, która miała śmierdzieć plastikiem, warczeć i być ogólnei niespasowaną kupą dziadostwa. Kupiłem ją w sklepie, który ją dla mnei sprowadził, bo powiedziałem, że po pierwsze chcę obejrzeć jak to jest zrobione, a po drugie nei wiem, czy mój 17" laptop się zmieści. Powiedzieli, że OK, sprowadzą, ale nei muszę kupić.

    Przy otwarciu pudła i po przecięciu folii w jakiej siedziało szpejo rzeczywiście zaśmierdziało plastikiem, ale gdy się odpaliło maszynę i przewiało - już nei śmierdzi. Ku uciesze obsługi powąchalem nawet! Szczęśliwie odpuściło. Za to - co bardzo mnie ucieszyło - produkt nei przypomina niespasowanej, krzywej chińszczyzny. Jest solidnei zrobiony, nei trzeszczy, nie ma ostrych krawędzi, na plastikowych częściach nei ma ostrych resztek z form odlewniczych, sitko z blachy zakrywające wirnik jest osadzone dobrze, spasowane na zakrętach, nic nei trzeszczy, nie kiwa się i nie odskakuje. Plastik i blaszane sitko jest na tyle grube, że ma się wrażenie raczej solidności, niz raczej dziadostwa. Gniazda USB (2 szt.) osadzone normalnie - ani źle, ani jakoś szczególnie dobrze. Wyłącznik on/off robi wrażenie taniego, ale nei spodziewałem się technologii NASA. Słowem nie ma niedoróbek, jak się sprawdza sam przedmiot.

    Głośnością wirnika jestem wręcz zachwycony. Cichy przecież pierwszy bieg wiatraczka w laptopie jest wielekroć głośniejszy niż ten wirnik w Hibernie. Nie słychać go w ogóle.

    Miałem wątpliwości, czy cięższy i większy laptop nie będzie z urządzenia zjeżdżać, bo urządzenei ma blat roboczy nieco pod kątem - z tyłu wyżej, z przodu niżej. Na szczęście nóżki laptopowe okazały się z takiej gumy, która akurat po tym typie plastiku się nie ślizga i komputer siedzi i nawet nie drgnie. Nie wiem, czy tak jest zawsze, czy to tylko przypadek 'moich nóżek'. Brakiem może się okazać to, że nie ma żadnych ograniczników, gdyby laptop chciał się zsunąć. A wystarczyłoby wytłoczyć w blaszanym sitku wypukły rowek, o który oparłyby się nóżki w razie zjazdu.

    No i samo chłodzenie: nie zainstalowałem żadnego programu do sprawdzania temperatury procesora. Natomiast pamiętam, ze obudowa na spodzie lapka była nawet sporo ciepła, a czasami nawet wręcz gorąca. Teraz jest w jednym miejscy ledwo letnia, na całej pozostałej powierzchni wręcz chłodna. Jeśli idzie o takie organoleptyczne sprawdzenie - działa świetnie. Mam nadzieję, że to się jakoś przenosi na wewnętrzną temperaturę.

    Na razie działam kilka dni. Liczę na to, że im dalej w las, tym nei będzie głośniej, słabiej i ogólnie gorzej. A jeśli dociągnie do roku i padnie, spokojnie mogę wydać następne 49 złotych, bo ogólnei podoba mi się to, co kupiłem.

    Sprawnie, bezproblemowo, cicho i rzeczywiście chłodzi. Nie potrzebowałem niczego więcej.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  10. #20

    Domyślnie

    hehe, u mnie system książka 2.0 .... używam dwóch :P póki co wystarcza ale czas iść z duchem rozwoju i zainwestować w coś lepiej chłodzącego :P

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •