Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie z próby orkiestry

    Gdy gra "drewno", "blachy" się nudzą


    pozdrawiam Michał
    moje pstryki lotnicze:
    www.air.art.pl www.fotoaktywni.art.pl www.spfl.pl

  2. #2

    Domyślnie

    Jako trębacz muszę powiedzieć, że zdjęcia choć dobre, są - dla mnie - dalece niewystarczające. Nie pokazują piękna instrumentu. Myślę, że uległeś presji na dużą GO, a akurat tutaj wolałbym na tyle większy zakres ostrości (może nei tej ostrości jak żyleta), żeby np. na jedynce widać było drugi instrument.

    Oba zdjęcia stanowiłyby ozdobę większego reportażu, gdzie widać byłoby plan ogólny, półzbliżenia i te dwa powyższe jako smakowite detale. Tak samodzielnie przedstawione nei cieszą tak, jak cieszyłyby jako składowe większej całości.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Jako trębacz muszę powiedzieć, że zdjęcia choć dobre, są - dla mnie - dalece niewystarczające. Nie pokazują piękna instrumentu. Myślę, że uległeś presji na dużą GO, a akurat tutaj wolałbym na tyle większy zakres ostrości (może nei tej ostrości jak żyleta), żeby np. na jedynce widać było drugi instrument.
    Myślę że się pomyliłeś i jeśli chodziło Ci o mała głębię, to się zgadzam , choć trębaczem nigdy nie byłem.

  4. #4

    Domyślnie Odp

    Moim zdaniem zdjęcia nie są dobre. Efekt stosowania krotkiej głębi ostrości nie zawsze daje dobre rezultaty w szczególnosci gdy ostre jest to co nie powinno. No i można by tu popracować nad kompozycją np lekko aparat zlewej leciutko w góre strony trąbę dać nieco do przodu (o ile można dotknać ) i może wyszłoby lepiej... a może gorzej
    Nikon plus oczy plus graty

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tbogdanowicz Zobacz posta
    Myślę że się pomyliłeś i jeśli chodziło Ci o mała głębię, to się zgadzam , choć trębaczem nigdy nie byłem.
    Rzecz jasna! Z kontekstu wiadomo o co idzie, ale wyraziłem się oczywiście źle. Taki skrót myślowy trębaczy...


    Cytat Zamieszczone przez artlens Zobacz posta
    Efekt stosowania krotkiej głębi ostrości nie zawsze daje dobre rezultaty
    Moim zdaniem tu leży pies pogrzebany - ludzie nei zdają sobie sprawy, że GO jest tylko jednym ze środków wyrazu, którym buduje się zdjęcie, a jednocześnie panuje niczym nieuzasadniony szpan na wąską głębię, jako bardziej profi, bardziej FX, bardziej medium, bardziej wszystko...

    Tymczasem, jak to bywa z każdym z takich środków, trzeba się nim posługiwać rozsądnie, z głową i niekoniecznie zawsze z maksymalną możliwą wartością.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •