Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie D60 Błąd. Ponownie naciśnij spust migawki

    Witam Was.
    Normalnie się załamię...
    Mam Nikona D60 już od bodajże kwietnia 2009. We wrześniu 2009 aparat mi zleciał i zepsuła się lampa błyskowa (w serwisie powiedziano mi, że do wymiany jest cały moduł i nawet nie ma sensu wymiany, bo wyszłoby drożej niż nowy aparat)
    Ale nie o tym.
    23.03.12 byłam fotografem takim z rodziny na ślubie cywilnym. No i gdy wchodziliśmy już na salę, gdzie był obiad pojawił się komunikat "Błąd. Ponownie naciśnij spust migawki". No mówię ok, możliwe, że padła migawka. Ma już pare lat. Przebieg migawki jak się okazało jest ponad 18tys zdjęć.
    Zaniosłam go w poniedziałek do serwisu w Pń. Ok, miła obsługa, facet zadzwonił mi w środę, że naprawa będzie kosztować 200zł i czy się zgadzam no i dziś ją odebrałam. Do naprawy był mechanizm lustra. Komentarz na kartce, że zmieniony przez uderzenie. No i rzeczywiście dał mi kartę, zrobiłam u niego zdjęcie, wszystko jak najbardziej ok. Przyjeżdżam jakąś godzinę temu do domu, chcę zrobić zdjęcie. I co?! To samo. Wszystkie opcje zablokowane i komunikat "Błąd. Ponownie naciśnij spust migawki".
    Nie mam już sił... No najwyżej pojadę do niego znowu w poniedziałek, bo tak być nie może, ale czy rzeczywiście ten mechanizm lustra by mi się ciągle blokował? Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Wyjmowanie baterii, odpięcie obiektywu, reset aparatu nic nie dają...

  2. #2

    Domyślnie

    Czesc kolego miałem cos podobnego z d60 zrobiłem jakies 16tys. i mi wyskoczył ten bład ... wysłałem do znajomych z fotoelektornik zapłaciłem 245zł faktycznie zrobili wsyztsko działało ale bład dalej mi blokował aparat wysłałem ponownie i wsyztsko poprawili i śmiga świetnie ..

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maslany1472 Zobacz posta
    Czesc kolego ..
    Raczej cześć koleżanko
    D90 + dodatkowych zabaweczek moc
    Blog

  4. #4

    Domyślnie

    Haha Oj tam
    No to nie jestem sama. Będę musiała jeszcze raz tam się wybrać.

  5. #5

    Domyślnie

    tak... pamiętam też to miałem... nigdy nie zapomne wakacji bez aparatu. Szkoda, że nie mam żadnych zdjęć z tamtych wakacji. Oddałem aparat do serwisu, przebieg koło 17 tysięcy, po miesiącu oddali do tej pory jest wszystko ok. niestety nie raczyli napisać OCB. cóż...
    blues to korzenie, reszta muzyki to owoce

  6. #6

    Domyślnie

    Pytanie do właścicieli D60: czy to body współpracuje z manulanymi obiektywani bez CPU?
    Pożyczyłem znajomemu Biometara z przejściówką do N i ma komunikat „brak zainstalowanego obiektywu”.
    Czy tak ma być czy trzeba "coś" przestawić d D60?
    Z D70 i D90 działa...

    (temat nie wart zakładania nowego wątku...)
    D600, S12-24 4,5-5,6 / S24-70 2,8 /S50 1.4/ N85 1,8

  7. #7

    Domyślnie

    arturkrz tak ma być. Przełącz na manual, inne tryby i tak nie zadziałają, bo nie ma pomiaru światła
    * Ten post sponsorują literki N i S oraz liczba 40 *

  8. #8

    Domyślnie

    Zapomniałem podpowiedzieć koledze, że to tylko w trybie manualnym
    Dla mnie to sprawa oczywista ale dla kogoś innego nie.

    Kiedyś czytałem, że D60 ma pomiar światła z M42. Czy z moim biometarem też powinien mieć? Chyba tak. Czy źle zrozumiałem wątek?
    D600, S12-24 4,5-5,6 / S24-70 2,8 /S50 1.4/ N85 1,8

  9. #9

    Domyślnie

    Seria amatorskich lustrzanek, które umożliwiają wyświetlanie ustawień w formie animacji ma pseudo pomiar światła ze szkłami bez CPU. Odbywa się to w ten sposób, że ustawiamy aparat na tryb A lub S i kierujemy aparat na obiekt, któremu robimy zdjęcie. Oczywiście przesłona powinna być już ustawiona. Sprawdzamy poziom kresek, pojawiających się w około obrazka symulującego przesłonę i przełączamy aparat na M ustawiając jednocześnie taki czas aby kreseczki wokół przesłony miały identyczną długość jak w trybie A/S. Robimy zdjęcie i powinno być ono poprawnie naświetlone. Taki pomiar jest możliwy z każdym szkłem bez CPU nie tylko z nikkorami.

    Aparat musi być w trybie wyświetlania takim:

    Ostatnio edytowane przez puciek ; 13-04-2012 o 13:13

  10. #10

    Domyślnie

    Dzięki za wyjaśnienie
    D600, S12-24 4,5-5,6 / S24-70 2,8 /S50 1.4/ N85 1,8

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •