Close

Strona 1 z 556 1231151101501 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 5556
  1. #1

    Domyślnie D800, pierwsze wrażenia, sample etc...

    Postanowiłem podzielić się z Wami kilkoma wnioskami po bardzo krótkim kontakcie (akcent na krótkim) z d800.
    Mało czytałem forum, ale wiem, że gdzieś pojawiły się teksty, że słaby chwyt i takie tam, otóż sam wciąż użytkuję d3 i jasne jest, że nie jest to ten sam komfort pracy, niemniej naprawdę nie miałem problemów ani z trzymaniem aparatu, ani z "guzikologią", wszystko jest na tyle intuicyjnie, że praktycznie bez otwierania instrukcji mogłem robić zdjęcia. Przełącznik AF pomimo, iż nie przeczytałem jak zmieniać z ciągłego na singla, to jednak od razu domyśliłem się jak działa, więc konkludując - komport trzymania, użytkowania - spoko da się pracować, nie zauważyłem niczego co by przeszkodziło przy w miarę komfortowej pracy, nawet przy cięższych szkłach.

    Foty - no cóż za krótko na konkretne i miarodajne wnioski, AF - pracuje żwawo, mam wrażenie , że szybciej niż w d3, niestety nie jestem do końca pewny trafień - niepotrzebnie użyłem nikkora 200/2 - to naprawdę genialne szkło - ale bardzo wymagające - dziś spory wiatr był , lekkie poruszenie oznaczało wyjście poza ostrość.
    WB - auto mam wrażenie że ok, ale troszkę lubi zimniej podawać, ale to z kolei wynika z moich osobistych preferencji, ja lubię nawet docieplać obrazki.
    Na kompie jest bardzo dobrze - mam wrażenie , że foty się lepiej obrabia niż te z d3 czy nawet z d3x jakoś tak mniej trzeba, łatka jakby łatwiej wtapia i nie widać tak efektów jej użycia, na temat kolorystyki, DR i reszty - szczerze - to za krótko, za mało fot
    Zrobiłem wcześniej test: pod światło sfociłem drzewa, efekt był taki, że były detale na korze od ciemnej strony jak i wciąż niebieskie niebo pomiędzy gałęziami, takich rzeczy na d3 nie dało się zrobić.
    Jednak ponieważ końcówkę sesji musiałem zrobić na jpg (koniec karty) - pojawił się problem - na białej bluzce przepał pomimo, iż scena wcale nie była jakoś wyjątkowo kontrastowa, mam nadzieję - że z pomiędzy gałęzi akurat słoneczko zaświeciło na bluzkę.
    Nefy są bardzo łatwe do opanowania i można naprawdę sporo powyciągać z nich.
    To co wynika z parametrów czyli głębia kolorów - faktycznie nie ma szans na rastry - jak to miało miejsce w d3, gdzie skóra jednak nie zmieniała się super liniowo - musiałem stosować jakieś filtry, które to rozciągały, spróbowałem teraz ich użyć - nie ma potrzeby - wręcz pogarszają rezultat.
    Generalnie jeśli chodzi o filtry Nik-a będę musiał opracować nowy zestaw filtrów - te które używałem do d3 kompletnie mi teraz nie pasują

    Ok - więcej wniosków - po lepszym zapoznaniu się ze sprzętem.

    tylko pierwsza fota troszkę obrobiona, ale delikatnie ziarno i ciutek inna kolorystyka, reszta fot bez obróbki.

    1. d800 + 200/2VR F2.5 1/2000s iso100

    2. d800 + 200/2 VR f/2,5 1/2500s iso100

    3. d800 + 85/1.4 f/2 1/5000s iso100

    EDIT - usunieto zdj topless
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 13-12-2013 o 01:01
    Pozdrówka Jacek ....

  2. #2

    Domyślnie

    No to gratki za .....
    czekam na więcej












    Oj się będzie działo

  3. #3
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Gratulujemy koledze świetnego zestawu (sam czekam na to by się tym samym pozabawiać).

    PS - usunąłem kilka postów. Miało być chyba żartobliwie, a wyszło ciut grubiańsko. Robił sie OT. To tak gwoli wyjaśnienia dlaczego tu coś zniknęło.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #4

    Domyślnie

    Sądząc po pierwszych ocenach dynamiki, to matryca wygląda na świetnie zaprojektowaną. Zatem nie dziwią wnioski. Z przepalaniem w jpegach, ktoś już o tym wspominał, że pomiar jest bardziej agresywny. Czy może sama krzywa kontrastu i być może wystarczy ten obiżyć lub włączyć A-DL? A mając nowy sprzęcik może pokażesz więcej zdjęć na forum wreszcie.

    Co do kolorystyki, to rzeczywiście wyszło... interesująco. Tak jakby półcienie były lekko przybrudzone. Ale to pewnie kwestia konkretnych warunków.

    PS. Za cholerę nie wiem jak ustawiłeś ostrość na oczy na czwórce.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mOSAd Zobacz posta
    PS. Za cholerę nie wiem jak ustawiłeś ostrość na oczy na czwórce.
    D800 ma funkcję wykrywania twarzy. Fotograf może w tym czasie zająć się czymś innym
    x100s

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mOSAd Zobacz posta
    PS. Za cholerę nie wiem jak ustawiłeś ostrość na oczy na czwórce.
    To studyjny sprzęt. Ma automatyczne rozpoznawanie twarzy.
    Nikon przewidział takie sytuacje.
    Pozdrawiam,
    Tomek

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mOSAd Zobacz posta
    Z przepalaniem w jpegach, ktoś już o tym wspominał, że pomiar jest bardziej agresywny. Czy może sama krzywa kontrastu i być może wystarczy ten obiżyć lub włączyć A-DL? A mając nowy sprzęcik może pokażesz więcej zdjęć na forum wreszcie.
    Gdzieś czytałem opinie, że nowe Nikony mają priorytet na poprawne naświetlenie twarzy.
    Może to jest przyczyną.

  9. #9

    Domyślnie

    czekam na więcej, nie obraził bym się też*na jakiegoś NEFka
    *********************
    www.studionarogu.com

  10. #10

    Domyślnie

    Ma ktoś dojścia w NP i jest w stanie powiedzieć ile w Polszy będzie kosztował E?
    NYCH - Americana

Strona 1 z 556 1231151101501 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •