Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie A czy ktoś ma doświadczenia z servisem Tech-Foto na Jarosława Dąbrowskiego 20 Warszaw

    Zamierzam oddać aparat do serwisu po takiej awariio Witam,
    całego zdarzenie doszło wczoraj, Korzystając z ładnej pogody udałem się na wycieczkę.
    Robiąc zdjęcie dostrzegłem potrzebę zmiany obiektywu z 50mm 1.8 na szerszy kont z uwagi na widok.
    I się stało aparat się zawiesił wyświetlał wszystko na monitorze górnym nie reagował na żadne guziki, pojawił się znak wyładowanej baterii. Pomyślałem więc że szkoda wysiadła bateria naładuje ja w domu i będzie ok.
    Niestety, W domu aparat po wyjęciu baterii nie wstaje nie reaguje na włażenie innej baterii. W wizjerze widoczne jest przyciemnienie na monitorku który wyświetla informacje, oraz kilka punktów autofocus i symbol rozładowanej baterii, gdy włoży się baterie, mrugają raz na ok 5 sekund.
    Szukając w Internecie spotkałem się z tzn. Dead battery Syndrome, link do opisu awarii
    http://forums.dpreview.com/forums/re...ssage=26537844
    Poczyniłem wszystkie kroki opisane. Przeczyściłem styki od obiektywu w aparacie i na obiektywach, oraz styki baterii niestety nic.
    Podłączałem aparat przez usb do kompa nie widzi go.
    Aparat wydaje się być głęboko zawieszony próbowałem go resetować klawiszami z zielonymi kropkami i nic.
    Prawdopodobnie system pootrzymuje się w stanie zawieszanie na baterii wewnętrznej odpowiedzialnej za zapamiętanie godziny daty itp. Czy można go zresetować w inny sposób. Zostawiłem go na noc bez baterii ale nic się nie zmieniło wizjer jest pociemniały a aparat nie reaguje.
    A jeżeli nie to gdzie mogę go tanio naprawić jestem studentem i nie stać mnie na jakieś super drogie naprawy, a o serwisie nikona nasłuchałem się już wiele aparat jest 2008 Nie ma gwarancji.
    Może ktoś coś poradzi pomoże jestem z Łodzi

    A czy ktoś ma doświadczenia z servisem Tech-Foto na Jarosława Dąbrowskiego 20 Warszawa Albo ma rade gdzie oddać aparat do naprawy wykluczając serwis nikona jestem studentem i niestety muszę oszczędzać lub wie jak naprawić mojego Nikosia.
    POZDRAWIAM MICHAŁ

  2. #2

    Domyślnie

    Tech - Foto jest serwisem który naprawia na ślepo o czym przekonałem się ze swoja puszką. Wysłałem do nich na kalibrację af gdyz body miało ff, w nikonie za taką usługę chcieli 150zł lecz po przeczytaniu negatywnych opinii o nich postanowilem wyslac do tech-foto i to był bład. Stwierdzili wymianę migawki, myslę sobie no może przez nią, wypracowana czy co? Zgodziłem się i o 700zł lżejszy odebrałem sprzęt a tam dalej to samo i mało ego odniosłem wrażenie że nic nie było robione. Po wysyłce na reklamacje wreszcie wzieli się za to co potrzeba lecz z ujemnym skutkiem bo rozkalibrowali jeszcze bardziej co dało znaczny ff. Jeśli masz dużo kasy i stalowe nerwy możesz wysyłac może Ci za 10razem naprawia metodą prób i błędów.

  3. #3

    Domyślnie

    Chwalony serwis jest tutaj: http://www.serwisfoto.com.pl/
    D300 | N35 1.8 | N17-55

  4. #4

    Domyślnie

    Ja serwisowałem swoją puszkę i kilkakrotnie czyściłem w Tech-Foto i zawsze byłem zadowolony. Terminy były dotrzymywane i nie było żadnych problemów z naprawą. Z moich doświadczeń mogę ich polecić
    Ostatnio edytowane przez apetit ; 30-03-2012 o 19:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •