Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: POMOCY su4

  1. #1
    vcherry
    Gość

    Domyślnie POMOCY su4

    Witam, mam pytanie na które mam nadzieje ktokolwiek będzie potrafił mi odpowiedzieć.
    Posiadam APARAT: Nikon D90 LAMPY: SB-700 // SB-700 // SB-900.
    Zakupiłam lampy nie dawno do amatorskiego studia w domu. Słyszałam o łączeniu tych lamp za pomocą systemu SU-4 jednak nie to końca do ogarniam. Moje pytanie brzmi: CZY PO USTAWIENIU W WSZYSTKICH 3 LAMPACH SYSTEMU SU-4 JESTEM W STANIE WYKONAC ZDJECIA BEZ DODATKOCHYCH URZADZEŃ TYPU RADIATORY itp. PODOINANE DO APARATU ?

    Mam nadzieje, że pytanie jest zrozumiałe ;)
    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Myślę, że bez radiatora może być ciężko
    pozdrawiam
    Tomek

  3. #3
    vcherry
    Gość

    Domyślnie

    słyszałam, że jeśli ustawi się system su4 i otworzy lampę wbudowana aparat to ona wyzwala ten błysk. Jednak wole o to dopytać tutaj

  4. #4
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vcherry Zobacz posta
    [...]Moje pytanie brzmi: CZY PO USTAWIENIU W WSZYSTKICH 3 LAMPACH SYSTEMU SU-4 JESTEM W STANIE WYKONAC ZDJECIA BEZ DODATKOCHYCH URZADZEŃ TYPU RADIATORY itp. PODOINANE DO APARATU ? [...]
    Tryb SU-4 przełącza lampę w tryb fotoceli, co umożliwia wyzwolenie lampy za pomocą błysku innej lampy, natomiast tryb REMOTE jest fragmentem systemu CLS w Nikonie; w tym trybie lampa działa jako odbiornik i parametry błysku wykonuje zgodnie z informacją jaką otrzymuje od nadajnika ( nie musisz biegac od lampy do lampy by zmienić jej parametry).
    Funkcję nadajnika może pełnić body wysyłając sygnały poprzez przedbłyski sterujące lampy wbudowanej ( nie wiem, czy D90 ma taką możliwość, sprawdż w instrukcji obsługi, słowo kluczowe CLS), funkcję sterownika może też pełnić lampa zewnętrzna ( SB 800/700/900/910 ) na sankach aparatu, oraz specjalny dedykowany sterownik SU-800.
    Zapoznaj się z systemem CLS https://nikoneurope-pl.custhelp.com/...ikon-%28cls%29 ( w wielu miejscach na forum i w sieci znajdziesz dokładniejsze infornmacje ), wtedy będzie łatwiej odpowiedzieć jeśli pytania będą bardziej precyzyjne.
    Radiatory, to urządzenia służące do odprowadzania ciepła - np. kaloryfer, ale nie każdy musi być "techniczny"
    Ostatnio edytowane przez Art Erie ; 25-03-2012 o 22:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •