Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie "Szczur bez maści" w wykonaniu Tetraedr-u

    .

    Poniżej zdjęcia ze spektaklu teatru Tetraedr "Szczur bez maści".

    To pierwsza moja tego rodzaju próba sił, więc szczerze proszę o opinie i uwagi.



    1.

    2.

    3.

    4.

    5.

    6.

    7.

    8.

    9.



    .
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Sporo ciekawych i różnorodnych kadrów. Zdecydowanie wyrzuciłbym 4 (moim zdaniem kadr nieudany). Zastanawiam się nad wyrzuceniem 5 (szkoda, że aktor zasłonił inną osobę) oraz 7 (jakoś kadr mi nie podchodzi). Pozostałe ujęcia podobają mi się. Odnośnie obróbki - postarałbym się o bardziej smoliste czernie, tam gdzie wyłazi szum (2,.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MarioK Zobacz posta
    .
    (...) zdjęcia ze spektaklu (...)
    Wydaje mi sie, ze lepiej byloby jeszcze podbic ISO kosztem czasu i popracowac przy wywolywaniu nad balansem.

    Pozdrowienia,

  4. #4

    Domyślnie

    2, 8, 6, 9 (w tej kolejności). Starałem się nie patrzeć na szum ale zgadzam się z przedmówcą, co do tych czerni.
    BTW jak było z pozwoleniem na focenie?
    Nikoś D90 + MB-D80 + Nikkor 16-85 VR + Nikkor 70-300 VR + Cosina 100 macro + SB-600 + Velbon Sherpa 600R
    Moja racja jest mojsza, niż Twojsza. Moja racja jest najmojsza!

  5. #5

    Domyślnie

    Serdeczne podziękowania za komentarze.
    Zafrapowała mnie pojawiająca w nich kwestia widocznego szumu, wychodzącego na czerniach. Ponieważ na moim monitorze wygląda to OK przeglądnąłem fotki na innym sprzęcie (inny komp, lapek, iphone, smartfon Samsung). I tu zdziwienie bo tak naprawdę dostrzegalne było to na smartfonie samsunga. Czy mój monitor jest tak kiepski , czy to kwestia ustawień?

    Jeśli chodzi o pozwolenie na focenie, to szczerze mówiąc nie pytałem, ale pretensji nikt nie zgłaszał (pstrykaczy było zresztą więcej).
    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Przy zdjęciach teatralnych polecam podchodzić blisko i raczej łapać twarze i emocje zamiast szerokich, ogólnych kadrów, bo są to wtedy zwykłe zdjęcia aktorów. Ale kto co lubi.

    X-T2 | 35/2 | 50/2 | ETRSi | 75/2.8
    radek.art.pl / facebook

  7. #7

    Domyślnie

    Ale to chyba rzadko gdzie są takie warunki, żeby dało się podejść bez przeszkadzania widzom. Ewentualnie zawsze można się w jakieś VR 70-200/2,8 doposażyć Zapewne im mniej ogólnie znany/mniejszy teatr, tym bardziej przychylnie organizator patrzy na amatorów, chcących spróbować takiej fotografii.
    Nikoś D90 + MB-D80 + Nikkor 16-85 VR + Nikkor 70-300 VR + Cosina 100 macro + SB-600 + Velbon Sherpa 600R
    Moja racja jest mojsza, niż Twojsza. Moja racja jest najmojsza!

  8. #8

    Domyślnie

    Na probach generalnych

    X-T2 | 35/2 | 50/2 | ETRSi | 75/2.8
    radek.art.pl / facebook

  9. #9

    Domyślnie

    Całkiem niezłe. NIe bój się czerni w teatrze, ja wręcz ją często podbijam w postprocessie i Tobie polecam to samo. Zgadzam się też co do węższych kadrów. Ja na stałe jeżdżę z jednym teatrem, i właśnie znany jestem z tego że kadruję zazwyczaj bardzo ciasno, często pojedynczych aktorów. I dużo kadrów nie trafionych - brakuje w nich emocji, dramaturgii. Ja mam na to sposób taki, że przez długi czas waliłem seriami-potrafiłem przynosić średnio 2000 nefów z godzinnego spektaklu. Z czasem dochodzi wprawa, znajomość setek spektakli i umiejętność przewidywania zdarzeń.
    D750, D7000, 14-24/2.8, N50/1.8D, 28-70/2.8, 80-200/2.8 AF-S, SB 800, NEX-C3 + 16/2.8 +18-55/3.5-5.6, MacBook Pro, iMac 27", Think Thank Retrospective 40

  10. #10

    Domyślnie

    hardkorowa sceneria dobry spektakl musial byc/
    Moja prywatna strona: http://shox.pl

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •