Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie D200 a Sigma 100-300/4

    Nabyłam dzisiaj na allegro obiektyw sigmę 100-300/4 i okazało sie,że nie działa z moim aparatem (nikon d200) tzn. nie działa AF. Czy wina może też byc po stronie aparatu, czy raczej uszkodzony w transporcie?
    Kupowalam od kogoś co też używal z D200.
    Aparat z innymi obiektywami dziala bez zarzutu.

  2. #2

    Domyślnie

    Kiedyś używałem tej Sigmy razem z D100 i nie było problemu. Najlepiej sprawdź na innym body.
    D700 + MB-D10 | D100 + MB-D100 | FM2 | N 24-70 2.8 | N 50 1.4 | N 55 2.8 | N 70-200 2.8 | SB-800

  3. #3

    Domyślnie

    Wiem że banał ale czasem się przegapi - sprawdź czy włączyłeś AF na obiektywie...
    D600 S14 N28 N16-35 N50 T28-75 N70-210

  4. #4

    Domyślnie

    Obiektyw nowy czy używany?
    Ostatnio edytowane przez micz87 ; 19-03-2012 o 23:29
    Nic i Panasonic G3

    Micro Four Thirds - moje doświadczenia z Micro 4/3

  5. #5

    Domyślnie

    Sprawdź przysłonę na obiektywie. Powinna być ustawiona w skrajne położenie (maksymalnie przymknięta) i zablokowana.

  6. #6

    Domyślnie

    Dziękuję Wszystkim podpowiadającym.
    Obiektyw jest używany. Wszystko co w podpowiedziach to zrobiłam. I nic.
    Dzisiaj sprawdziłam z innym aparatem i tez nie ruszył. Jedyne co widoczne to drastyczny ubytek prądu na baterii.

  7. #7

    Domyślnie

    Oczywiście wina obiektywu. Ten obiektyw ma silnik HSM, więc tu nawet nie ma co się doszukiwać problemów z korpusem. Jedynie styki można obejrzeć, czy nie wygląda coś podejrzanie. Ale wątpię. Również w to, by uszkodzenie nastąpiło w transporcie. Ten obiektyw jest prawie pancerny i raczej odporny na wstrząsy, nie wywołane podczas pracy.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mOSAd Zobacz posta
    Oczywiście wina obiektywu. Ten obiektyw ma silnik HSM, więc tu nawet nie ma co się doszukiwać problemów z korpusem. Jedynie styki można obejrzeć, czy nie wygląda coś podejrzanie. Ale wątpię. Również w to, by uszkodzenie nastąpiło w transporcie. Ten obiektyw jest prawie pancerny i raczej odporny na wstrząsy, nie wywołane podczas pracy.
    Dziękuję za opinię. Obiektyw pojechał do serwisu do Gdyni.
    Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •